Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekologicznego punktu widzenia ich recykling jest bardzo ważny, ponieważ pomaga ograniczać kolejne wycinki lasów. Jak wiadomo tereny zielone często nazywane są „zielonymi płucami” i nie bez powodu – lasy generują ogromne ilości tlenu, którym oddychamy. Jak o nie zadbać, zachowując zasady recyklingu? Ile może kosztować cena zrębki za tonę na skupie?

Recykling odpadów drewnianych

Handel odpadami w Polsce kwitnie. W związku z czym rodzimy rynek odznacza się wysoką konkurencyjnością. Trzeba jednak pamiętać, że recykling drewna, w przypadku skupów, nie odbywa się za darmo. Opłatę należy uiścić za np. odbiór materiałów stolarskich, czy utylizację tego typu śmieci.

Cena tej usługi jest zależna od rodzaju drewna, jego jakości, ilości i Twojej odległości od miejsca skupu. Dużych ilości drewna nie da się przewieźć samodzielnie – niezbędny jest transport zewnętrzny, oferowany w ramach skupowania drewna. Często widzimy w Internecie ogłoszenia typu: „sprzedam odpady ze stolarni”, jednak prawda jest taka, że nie wszyscy kupują takie pozostałości. Mogą to być zakłady, którym po prostu opłaca się kupno drewna po zaniżonej cenie (bo to w końcu odpad) i np. spalenie go w swoich piecach.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

W takich przypadkach należy być ostrożnym – nie ma gwarancji ekologicznego wykorzystania odpadu. Dlatego polskie prawo przewiduje wydawanie pozwoleń i licencji na prowadzenie np. skupu palet drewnianych. W takich wypadkach my, jako dostarczyciele usługi, mamy pewność, że ładunek nie zostanie spalony, a ponownie wykorzystany.

Cena zrębki za tonę

Koszt recyklingu drewna może być różny. Według cenników WasteMaster kwoty wahają się od 15 zł do 35 zł za 1000 kilogramów. Np. cena zrębki za tonę wynosi od 20 zł. WasteMaster opracowuje takie cenniki na podstawie dostępnych danych i przeprowadzonych transakcji, zatem nie są to kwoty ostateczne.

Koszt utylizacji odpadów drewnianych różni się także w kontekście transportu – im dalej od miejsca skupu, tym będzie on wyższy. Jeśli jesteś zainteresowany oddaniem odpadów drewnianych do skupu i poddaniem go recyklingowi, zgłoś się do WasteMaster – za darmo wycenimy Twoje pozostałości wraz z dowozem.

Stworzymy również listę potencjalnych ofert, z których wybierzesz tę najkorzystniejszą. Twoje działania naprawdę mają znaczenie. Nie lekceważ środowiska i przyczyń się do ograniczenia wycinki!

Copyright © 2022 Waste Master