Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Słubicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje odpadów drewnianych w Słubicach

W placówkach skupujących odpady drewniane w Słubicach możemy spotkać parę kategorii tych pozostałości. Przede wszystkich pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których zaliczamy np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Słubicach klasyfikują się także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Słubicach z fabryk przemysłowych, meblarskich, ale też sortowni. Czyli możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i zawartość, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Słubicach? Na pewno skup nie przyjmie materiałów zanieszczyszczonych niebezpiecznymi substancjami, plastikiem, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Słubicach, ponieważ później skup nie da rady ich oczyścić. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Słubicach?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Słubicach! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi specjaliści posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - z pewnością znajdą dla Ciebie coś interesującego! Udziel nam danych o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Słubicach, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz najlepszych placówek w Twojej okolicy. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Słubicach. Podkreślamy: nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Słubicach zależy tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Odpady drewniane w Słubicach - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w zgodny z prawem sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane w Słubicach musisz wypełnić kilka formalności. Są one nieodłącznym narzędziem kontroli właścicieli firm i wytwórców pozostałości. Jeżeli zaliczasz się do grupy przedsiębiorców lub rolników posiadających powyżej 75 ha gruntów, Twoim obowiązkiem jest posiadanie konta w BDO i okresowe ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Dodatkowo, jeżeli chcesz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Słubicach to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy pojazdu, który zabiera Twoje śmieci. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód legalnej utylizacji odpadów drewnianych w Słubicach należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się systemem kodów odpadu. Cały spis tych kodów znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Słubicach - na naszej stronie. Przykładem takiego oznaczenia może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Słubicach?

Z odpadów drewnianych w Słubicach możemy wyprodukować bardzo wiele nowych przedmiotów. Wszystko zależy od rodzaju drewna, jakie dostarczamy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym zmniejszając liczbę ścinanych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko rośliny - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Słubicach nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Słubicach z WasteMaster!

Jeżeli nie masz szany na samodzielny wywóz swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Słubicach, warto skorzystać z opcji odbioru. Możesz ją zamówić dokładnie w tam samo, jak opisywaliśmy to wcześniej! Zgłoś się do nas, a nasi eksperci zajmą się badaniem okolicznego rynku i sprawdzaniem najbardziej opłacalnych opcji dla Twojej lokalizacji. Miej na uwadze, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Słubicach jest ściśle uzależniony od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał przejechać długą drogę do Twojego miejsca pracy, możesz się spodziewać wzrostu kosztów. Bardzo często również nie mamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, należy składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego idealny będzie kontener na odpady drewniane w Słubicach. Zazwyczaj wynajmuje się go na ok. 7 dni, więc jest to tydzień, w którym na spokojnie możesz gromadzić wytworzone odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Słubicach – podziel się nimi z nami! Im więcej informacji nam zdradzisz, tym lepiej będziemy mogli dopasować oferty do Twoich preferencji.

Gdzie produkuje się odpady drewniane w Słubicach?

Pozostałości tego typu są wytwarzane w najróżniejszych miejscach pracy. Pierwszym skojarzeniem są oczywiście wszelkie tartaki i drewutnie. Tam właśnie wytwarza się najwięcej odpadów drewnianych w Słubicach, jak na przykład: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny i kora. Drewno jest używane w przemyśle meblarskim, rzemiośle artystycznym, w zakładach przemysłowych drewnopochodnych. W nich wytwarza się głównie odpady ze sklejek, płyt OSB, pył drzewny, pozostałości drewna litego i tworzyw drewnianych. Nie jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Słubicach? Zwróć się do WasteMaster – pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca!

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Słubicach?

Głównie, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Słubicach wpływa typ Twojego odpadu oraz jego ilość. W zależności od tego, jak cenny odpad posiadasz - tak będzie wyglądać cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe trzeba zapłacić od 35 zł/t lub więcej, podczas gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) już tylko 15 zł/t. Ma to oczywisty związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Słubicach może wyprodukować z dostarczonych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie wyższa także jeśli chcesz wynająć kontener na odpady drewniane w Słubicach. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewno z odzysku. Obecnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to niełatwe do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostową popytu. Ponadto, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić o wiele większą kwotę - skup musi je przecież oczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zorganizować wywózkę swoich pozostałości - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej się znajdujesz - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Słubicach. Chcesz zaoszczędzić sobie wysiłku? Zgłoś się do WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w zaledwie kwadrans!

Odpady drewniane w Słubicach – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Słubicach. Są one dość łatwe do określenia – po prostu zbudowane z drewna bądź elementów drewnopodobnych. Czy można je wyrzucić? Nawet jeżeli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to możliwe. Nie możesz także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Słubicach, ponieważ muszą być one przetwarzane w odpowiednio dostosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby przekazanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Słubicach. Warto zaznaczyć, że dzięki takim działaniom, jako przedsiębiorca lub osoba fizyczna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Słubicach do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym redukujesz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest właśnie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo małym gestem, jesteś w stanie pomniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy tekst do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem opłaca się korzystać z oferty od WasteMaster - są bardzo profesjonalni. Pomogli mi już w zrealizowaniu wywozu ok. 5 ton drewnianych belek z rozebranych domów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem szczerze zadowolona z usług WasteMaster! Pomocny konsultant wyjaśnił mi, jak używać aplikacji i teraz sama mogę śledzić na bieżąco spływające do mnie oferty od skupów odpadów drewnianych w Słubicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że tak szybko odpowiedzą na wysłany formularz. Nawet jeszcze się nie skończyła moja przerwa, a ja już na mailu miałem wycenę moich odpadów drewnianych w Słubicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzanie odpadami to ciężka sprawa - tak trudno znaleźć firmę, która szybko i tanio zrealizuje wywózkę do skupu odpadów drewnianych w Słubicach. Ale odkąd rozpoczęłam współpracę z WasteMaster - proces wyszukiwania i realizacji odbioru śmieci w ogóle mnie nie absorbuje - ktoś inny zajmuje się tym w moim imieniu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Mocno polecam! Wyjątkowo przydatna rzecz i umożliwia wsparcie lokalnych skupów odpadów drewnianych, które nie są bardzo widoczne w sieci. A to też ma znaczenie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon