Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co możemy wyprodukować z odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim?

W skupie odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim, dostarczane surowce są segregowane i przeznaczane do określonego działu przetwórczego. Dzięki metodzie recyklingu materiałowego, możemy wytworzyć węgiel drzewny, papier z masy celulozowej, materiały na opał, trociny, korę (ważną dla ogrodnictwa lub rolnictwa), kompost czy też płyty pilśniowe oraz wiórowe. Sam widzisz, jak wiele różnych przedmiotów powstaje z odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. Dzięki temu, wiele drzew może zostać uratowanych, a energia oszczędzona - w końcu nie zużywa się jej do produkcji nowych materiałów. Podążaj ekologiczną drogą wraz z WasteMaster - wyszukamy dla Ciebie najlepsze placówki!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim

Jak już zostało wcześniej nadmienione, odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Produkowane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny czy kora. Drugim największym wytwórcą jest przemysł meblarski i drewnopodobny. W ramach tej części gospodarki produkuje się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, pozostałości z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim - zadzwoń do WasteMaster!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim

Ceny skupu odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim są zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju i ilości drewna, który przywozimy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny rozpoczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno pochodzące z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to związane z tym, co skup odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim może wyprodukować z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest masa: jeśli będzie konieczne wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim, cena za usługę z pewnością wzrośnie. Następną ważną kwestią jest wzrastający popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wpływa na wzrost cen. Aktualnie jednak, w trakcie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim ma wpływ również poziom zanieczyszczenia dostarczanych materiałów. Jeśli skup będzie musiał nadprogramowo oczyszczać materiały – cena na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej znajdujesz się od placówki skupującej – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym na co dzień!

Odbiór odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim - ważne informacje

Jeżeli nie masz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, polecamy skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. Firmy oferujące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Skontaktuj się z nami lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to przecież nic nie kosztuje! W momencie, gdy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji odbioru odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim musisz mieć na uwadze, że Twój dystans od skupu ma duże znaczenie w kontekście ceny. Z tej przyczny eksperci z WasteMaster najczęściej proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim - najczęściej można go wykupić na okres ok. siedmiu dni, co daje czas na spokojny załadunek. Co więcej, składując śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz prawdopodobnym wypadkom w zakładzie pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne oferty odbioru odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. W razie wszelkich pytań - zapraszamy do kontaktu.

Odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w zgodny z prawem sposób wywieźć i zneutralizować swoje odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim musisz wypełnić kilka formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli właścicieli firm i wytwórców pozostałości. Jeżeli zaliczasz się do grupy przedsiębiorców lub rolników posiadających powyżej 75 ha gruntów, Twoim obowiązkiem jest posiadanie konta w BDO i okresowe ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Ponadto, jeżeli chcesz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy pojazdu, który zabiera Twoje pozostałości. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć świadectwo legalnej utylizacji odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się systemem kodów odpadu. Cały katalog tych kodów możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim - na naszej platformie. Przykładem takiego oznaczenia może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - z pewnością znajdą dla Ciebie coś interesującego! Udziel nam danych o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim, a nasi pracownicy przygotują dla Ciebie wycenę oraz listę ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Można także użyć naszej aplikacji - jej obsługa jest bardzo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a odgórnie przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. Zaznaczamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim zależy tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak największej ilości możliwości opcji do wyboru.

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim?

Do odbioru odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim, zalicza się parę grup pozostałości. Pierwszą z nich są śmieci z przeróbki drewna, takie jak trociny czy kora. Następnie możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub spore pozostałości z drewna, etc. Możemy także wskazać odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim pochodzące z sortowni, budownictwa lub przemysłu meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Możemy także wyróżnić odpady drewniane z rozbiórki oraz palety, które stanowią nieco inną kategorię. Warto jednak wiedzieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. Nie zostaną przyjęte pozostałości zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, plastikiem, toksynami czy śmieciami komunalnymi. Trzeba także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie ma szansy na samodzielny transport na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim.

Utylizacja odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim są wyjątkowo powszechne - niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, choć w różnych ilościach. Jak sobie z nimi poradzić? W jaki sposób utylizować? Zakazuje się wyrzucania ich w losowe miejsca - nie możemy ich także spalać w prywatnych warunkach. Muszą być one spalane w przystosowanych do tego, ekologicznych warunkach. Czyli, jako osoba prywatna, możesz oddać swoje śmieci do najbliższego PSZOK-u, jednak jako właściciel firmy, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. Można tam zawozić tylko odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim, które są bardzo łatwe do zidentyfikowania. Ale oprócz niezanieczyszczonego drewna, możemy tam również przywozić pozostałości drewnopodobne. Wywożąc swoje odpady do skupów, postępujesz w wyjatkowo ekologiczny sposób. Twoje działania redukują wycinkę drzew i przyczyniają się do ochrony lasów w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany usługą wywozu odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim lub chcesz wiedzieć więcej o klasyfikacji tych pozostałości - przeczytaj poniższy wpis do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie, jeśli chodzi o realizację odbioru odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim. Warto skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się skorzystać z oferty od WasteMaster. Dosłownie w parę minut dogadałem wszystko z konsultantem, chwilę potem dostałem wycenę, a później listę skupów odpadów drewnianych, z których warto skorzystać. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna rzecz - zajęto się moim zleceniem bardzo kompleksowo, a zadzwoniłem tylko z pytaniem gdzie oddać odpady drewniane w Krośnie Odrzańskim! W ramach darmowej oferty otrzymałem adekwatną wycenę i wykaz skupów. Jednym słowem - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem amatorką, jeśli chodzi o rynek odpadowy, co więcej - nie mam czasu się nim zajmować. Dlatego doceniam usługi świadczone przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, gdzie powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskoczyła mnie wysokość jakości usług od WasteMaster - byli naprawdę solidni i profesjonalni. Mimo, że nic nie zapłaciłam, znaleźli dla mnie firmę, która zajęła się odbiorem odpadów drewnianych w Krośnie Odrzańskim!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon