Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Serocku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Serocku z WasteMaster!

Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wywozu swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Serocku, polecamy skorzystać z opcji odbioru. Można ją zamówić dokładnie w tak, jak opisywaliśmy to wyżej! Zgłoś się do WasteMaster, a nasi pracownicy zajmą się badaniem okolicznego rynku i sprawdzaniem najbardziej opłacalnych opcji dla Twojej lokalizacji. Miej na uwadze, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Serocku jest ściśle uzależniony od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał przejechać długą drogę do Twojego miejsca pracy, możesz się spodziewać zwiększenia kosztów. Bardzo często również nie mamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zachować bezpieczeństwo w środowisku pracy, należy składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego idealny będzie kontener na odpady drewniane w Serocku. Najczęściej wynajmuje się go na okres 7 dni, więc jest to tydzień, w którym na spokojnie możesz gromadzić wytworzone odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Serocku – zdradź je nam! Im więcej danych nam udzielisz, tym lepiej będziemy mogli dopasować oferty do Twoich wymagań.

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Serocku

Jak już zostało wcześniej wspomniane, odpady drewniane w Serocku możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Produkowane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Drugim największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej części gospodarki produkuje się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Serocku - skontaktuj się z WasteMaster!

Rodzaje odpadów drewnianych w Serocku

W placówkach skupujących odpady drewniane w Serocku możemy spotkać parę kategorii tych pozostałości. Przede wszystkich pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych w Serocku klasyfikują się także niektóre wielkogabarytowe pozostałości z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane w Serocku z zakładów przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Czyli możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją cenę i zawartość, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie zostanie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Serocku? Z pewnością skup nie weźmie materiałów zanieszczyszczonych toksycznymi substancjami, plastikiem, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Serocku, ponieważ później skup nie da rady ich oczyścić. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Serocku?

Bardzo dużo działalności gospodarczych styka się z problemem odpadów drewnianych w Serocku. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zabrania się wyrzucania ich w losowe miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w przydomowych piecach. Dlaczego? Ponieważ nie są to właściwe i ekologiczne warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Serocku spalanie ma miejsce w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych materiałów. Odpady drewniane w Serocku to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje bardzo dużo różnych odpadów, które kwalifikujemy do tej kategorii. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Serocku. Postępując w ten sposób, walnie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. Jest to ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do placówek skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych materiałów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Serocku? A może interesuje Cię usługa wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Co możemy wyprodukować z odpadów drewnianych w Serocku?

W skupie odpadów drewnianych w Serocku, dostarczane materiały są segregowane i przeznaczane do konkretnego działu przetwórczego. Dzięki metodzie recyklingu materiałowego, możemy wytworzyć węgiel drzewny, papier z masy celulozowej, materiały na opał, trociny, korę (ważną dla ogrodnictwa lub rolnictwa), kompost czy też płyty pilśniowe lub wiórowe. Sam widzisz, jak wiele różnych rzeczy powstaje z odpadów drewnianych w Serocku. Dzięki temu, dużo drzew może zostać uratowanych, a energia oszczędzona - w końcu nie zużywa się jej do produkcji nowych przedmiotów. Podążaj ekologiczną drogą wraz z WasteMaster - wyszukamy dla Ciebie najlepsze placówki!

Odpady drewniane w Serocku - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w legalny sposób wywieźć i zneutralizować swoje odpady drewniane w Serocku musisz wypełnić szereg formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli właścicieli firm i wytwórców pozostałości. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców lub rolników posiadających powyżej 75 ha gruntów, Twoim obowiązkiem jest posiadanie konta w BDO i regularne ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Ponadto, jeżeli chcesz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Serocku to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy pojazdu, który zabiera Twoje śmieci. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód legalnej utylizacji odpadów drewnianych w Serocku trzeba wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Każdy z powyższych dokumentów posługuje się systemem kodów odpadu. Cały katalog tych kodów możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Serocku - na naszej platformie. Przykładem takiego kodu może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Serocku?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Serocku! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - na pewno znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Serocku, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz najlepszych placówek w Twojej okolicy. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Serocku. Zaznaczamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Serocku jest zależny tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Ceny skupu odpadów drewnianych w Serocku

Ceny skupu odpadów drewnianych w Serocku są uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju i ilości drewna, który sprowadzamy do skupów. Najwięcej trzeba zapłacić za drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno pochodzące z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Serocku może wyprodukować z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest masa: jeśli będzie konieczne wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Serocku, cena za usługę z pewnością wzrośnie. Następną ważną kwestią jest rosnący popyt na pozostałości z drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ten trend. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Serocku wpływa również stopień zanieczyszczenia dostarczanych materiałów. Jeśli skup będzie musiał nadprogramowo oczyszczać materiały – cena na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej jesteś od placówki skupującej – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym na co dzień!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto było spróbować! Szybko znaleźli dla mnie skup odpadów drewnianych, który był dla mnie odpowiedni - i cenowo i lokalizacyjnie. Serdecznie polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem opłaca się korzystać z oferty od WasteMaster - są bardzo profesjonalni. Pomogli mi już w zrealizowaniu wywozu ok. 5 ton drewnianych belek z rozbiórek.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zupełnie nie wiedziałem, gdzie oddać odpady drewniane, dlatego postanowiłem skontaktować się z konsultantami z WasteMaster. Wszystko mi wyjaśnili i jeszcze wycenili moje płyty wiórowe - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa - zaoszczędziłem mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że całość zajmie mi tak mało czasu! Naprawdę szybko znalazłem skup odpadów drewnianych w Serocku i już w kilka dni pozbyłem się moich ścinek i kory!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon