Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Radzyminie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Radzyminie

Jak już zostało wyżej wspomniane, odpady drewniane w Radzyminie możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Produkowane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Drugim największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej gałęzi gospodarki produkuje się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednakże oprócz tego, pozostałości z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Radzyminie - skontaktuj się z WasteMaster!

Odpady drewniane w Radzyminie a kwestie formalne

Odpady drewniane w Radzyminie ze względu na brak naturalnych toksycznych lub też niebezpiecznych właściwości, są traktowane jak regularne pozostałości. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub osobą mającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to jesteś prawnie zobowiązany do regularnego wypełniania sprawozdań w BDO. Regularna ewidencja odpadowa jest ważnym elementem kontroli wytwórstwa śmieci w ogóle. Za nieprowadzenie konta w BDO grozi nam grzywna nawet do miliona złotych! Co więcej, gdy zamierzasz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Radzyminie, koniecznie miej w pamięci KPO. Karta Przekazania Odpadu, to dokument będący legalnym pozwoleniem na przewóz pozostałości do skupu. Ty, jako wsłaściciel przedsiębiorstwa, musisz uzupełnić tę Kartę i oddać ją kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Dodatkowo, musisz pamiętać o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie kontroli służb. Całość dokumentów, związanych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Radzyminie, posługuje się systemem kodów odpadów. Są one rozpisane w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Przykładem jest kod na odpady drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najważniejsze ozaczenia numeryczne znajdują się także w naszym wirtualnym cenniku.

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Radzyminie?

Przede wszystkim, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Radzyminie wpływa typ Twojego odpadu oraz jego ilość. W zależności od tego, jak cenny odpad posiadasz - tak będzie wyglądać cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe trzeba zapłacić od 35 zł/t w górę, w momencie, gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) jedynie 15 zł/t. Ma to oczywisty związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Radzyminie jest w stanie wyprodukować z dostarczonych pozostałości. Cena za całość usługi będzie większa także jeśli masz zamiar wynająć kontener na odpady drewniane w Radzyminie. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewniane materiały z recyklingu. Aktualnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to nieco trudne do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Ponadto, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić większą kwotę - skup musi je przecież oczyścić. Z kolei, jeżeli chcesz zrealizować wywózkę swoich odpadów - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Radzyminie. Chcesz oszczędzić sobie zachodu? Skontaktuj się z WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w nawet 15 minut!

Recykling odpadów drewnianych w Radzyminie - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje pozostałości trafią do skupu odpadów drewnianych w Radzyminie, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co możemy wyprodukować z pozornie zużytego drewna? W wyniku recyklingu materiałowego można wytworzyć materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masę celulozową. Z tych ostatnich produkuje się papier. Czyli bardzo wiele może powstać w wyniku recyklingu odpadów drewnianych w Radzyminie. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do skupów realnie wpływasz na redukcję wycinanych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko skontaktuj się z nami!

Skup odpadów drewnianych w Radzyminie - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Radzyminie nie są widocznie zareklamowane w intrenecie i trudno do nich dotrzeć. Z tego powodu najlepiej skorzystać z pomocy WasteMaster, jeśli chcesz wyszukać tę wymarzoną ofertę! Współpracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Radzyminie, ale i w całej Polsce! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdziesz je na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat specyfiki i ilości swojego odpadu - a nasi eksperci wszystkim się zajmą. dla Ciebie wycenę, a także listę interesujących skupów odpadów drewnianych w Radzyminie. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji WasteMaster - również jest taka opcja! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej instalować! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Radzyminie. Pamiętaj, że nasze bezpłatne usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój finalny wybór placówki jest zależny tylko od Ciebie!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Radzyminie?

Do odbioru odpadów drewnianych w Radzyminie, klasyfikuje się kilka grup pozostałości. Pierwszą z nich są śmieci z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Później możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub duże pozostałości z drewna, etc. Możemy także wskazać odpady drewniane w Radzyminie pochodzące z sortowni, budownictwa lub przetwórstwa meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Można także wyróżnić śmieci drewniane z rozbiórek oraz palety, które stanowią nieco odmienną kategorię. Trzeba jednak wspomnieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Radzyminie. Nie zostaną przyjęte materiały zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, tworzywami sztucznymi, toksynami czy śmieciami komunalnymi. Trzeba także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie ma szansy na samodzielny transport na miejsce skupu), do czego może się przydać kontener na odpady drewniane w Radzyminie.

Odbiór odpadów drewnianych w Radzyminie - ważne informacje

Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych w Radzyminie. Firmy świadczące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Zgłoś się do nas lub samodzielnie skorzystaj z naszej innowacyjnej aplikacji - to przecież nic nie kosztuje! W momencie, kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji odbioru odpadów drewnianych w Radzyminie musisz mieć w pamięci, że Twój dystans od skupu ma kluczowe znaczenie w kontekście ceny. Z tego powodu eksperci z WasteMaster zazwyczaj proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Radzyminie - zazwyczaj można go wykupić na okres ok. tygodnia, co daje czas na spokojny załadunek. Dodatkowo, gromadząc śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz prawdopodobnym wypadkom w zakładzie pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych w Radzyminie. W razie wszelkich pytań - zachęcamy do kontaktu.

Odpady drewniane w Radzyminie – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład przemysłowy? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z problemem odpadów drewnianych w Radzyminie. Są one dość łatwe do określenia – po prostu zbudowane z drewna lub elementów drewnopodobnych. Czy możemy je wyrzucić? Nawet jeśli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to legalne. Nie możesz także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Radzyminie, gdyż muszą być one przetwarzane w odpowiednio przystosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby przekazanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Radzyminie. Warto zaznaczyć, że dzięki temu działaniu, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Radzyminie do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym ograniczasz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest głównie pod wyręb, dlatego jest to bardzo ważne. Stosunkowo drobnym gestem, jesteś w stanie pomniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy artykuł do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem amatorką, jeśli chodzi o rynek odpadowy, co więcej - nie mam czasu się nim zajmować. Dlatego doceniam usługi świadczone przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, gdzie powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę kolegom! Z pewnością tak jak ja, zaoszczędzą mnóstwo czasu dzięki aplikacji od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinii - naprawdę warto skorzystać z możliwości telefonicznej konsultacji. Pan Artur bardzo mi pomógł i znalazł dla mnie wiele interesujących ofert skupów odpadów drewnianych w Radzyminie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - zajęto się moim przypadkiem bardzo kompleksowo, a zadzwoniłem tylko z pytaniem gdzie oddać odpady drewniane w Radzyminie! W ramach bezpłatnej oferty otrzymałem adekwatną wycenę i listę skupów. Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że na darmowej usłudze jeszcze zaoszczędzę. Wyszukali dla mnie wynajem kontenera na odpady drewniane w o wiele mniejszej cenie niż się spodziewałam!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon