Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Waliszewie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling odpadów drewnianych w Waliszewie - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje odpady trafią do skupu odpadów drewnianych w Waliszewie, w zależności od typu, są one poddawane recyklingowi. Co można wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? W wyniku recyklingu materiałowego można wyprodukować materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masy celulozowe. Z tych ostatnich wytwarza się papier. Czyli bardzo wiele może powstać dzięki recyklingowi odpadów drewnianych w Waliszewie. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do skupów realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w prosty sposób oszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko zgłoś się do WasteMaster!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Waliszewie

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Waliszewie są analogiczne, tak jak u innych rodzajów śmieci. Osoby fizyczne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobligowana do bezwzględnego zarejestrowania w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje odpady – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża kara. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Waliszewie, musimy pamiętać o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją zwrócić kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to uprawnieniu przewozu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, na przykład w cennikach na stronie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Waliszewie przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Zadzwoń do WasteMaster – udzielamy darmowych konsultacji!

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Waliszewie?

Bardzo wiele przedsiębiorstw styka się z problemem odpadów drewnianych w Waliszewie. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne surowce - jednak zakazuje się wyrzucania ich w losowe miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w prywatnych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to właściwe i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Waliszewie spalanie ma miejsce w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane w Waliszewie to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego wyróżniamy wiele różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej kategorii. Trzeba je oczywiście przetransportować do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Waliszewie. Postępując w ten sposób, widocznie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które możesz osiągnąć w tak niewymagający sposób. Z materiałów dostarczonych do placówek skupujących może powstać bardzo wiele przydatnych materiałów! Chcesz wiedzieć, co może powstać z odpadów drewnianych w Waliszewie? A może jesteś zainteresowany usługą wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - na pewno Ci się przyda!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Waliszewie

Jak już zostało wcześniej wspomniane, odpady drewniane w Waliszewie możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne miejsca przetwórstwa drewna. Produkowane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Następnym największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej części gospodarki wytwarza się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, pozostałości z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Waliszewie - zadzwoń do WasteMaster!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Waliszewie z WasteMaster!

Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wywozu swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Waliszewie, polecamy skorzystać z opcji odbioru. Można ją zamówić dokładnie w tam samo, jak opisywaliśmy to wcześniej! Zgłoś się do WasteMaster, a nasi eksperci zajmą się badaniem okolicznego rynku i sprawdzaniem najlepszych opcji dla Twojej lokalizacji. Pamiętaj, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Waliszewie jest ściśle zależny od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał przejechać długą drogę do Twojego zakładu pracy, możesz się spodziewać wzrostu kosztów. Często również nie mamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, należy składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego idealny będzie kontener na odpady drewniane w Waliszewie. Najczęściej wynajmuje się go na ok. 7 dni, więc jest to tydzień, w którym na spokojnie możesz zbierać wyprodukowane odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Waliszewie – podziel się nimi z nami! Im więcej danych nam zdradzisz, tym lepiej będziemy mogli dobrać oferty do Twoich preferencji.

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Waliszewie?

Do odbioru odpadów drewnianych w Waliszewie, klasyfikuje się parę grup pozostałości. Pierwszą z nich są śmieci z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Następnie możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub duże pozostałości z drewna, etc. Możemy także wskazać odpady drewniane w Waliszewie pochodzące z sortowni, budownictwa lub przetwórstwa meblarskiego. Tutaj możemy wspomnieć o płytach OSB, sklejkach czy elementach konstrukcyjnych. Możemy także wyróżnić śmieci drewniane z rozbiórek oraz palety, które stanowią nieco odmienną kategorię. Warto jednak wspomnieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Waliszewie. Nie będą przyjęte pozostałości zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, plastikiem, toksynami czy śmieciami komunalnymi. Trzeba także zadbać o prawidłowe zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie ma szansy na samodzielny transport na miejsce skupu), do czego może się przydać kontener na odpady drewniane w Waliszewie.

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Waliszewie?

Przede wszystkim, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Waliszewie wpływa typ Twojego odpadu oraz jego masa. W zależności od tego, jak cenny odpad posiadasz - tak będzie wyglądać cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe należy zapłacić od 35 zł/t w górę, w momencie, gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) jedynie 15 zł/t. Ma to oczywiście związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Waliszewie może wyprodukować z dostarczonych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie wyższa także jeśli chcesz wynająć kontener na odpady drewniane w Waliszewie. Same ceny w placówce skupującej są uzależnione od podaży i popytu na drewno z odzysku. Obecnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to niełatwe do przewidzenia, jednak rok temu można było zauważyć tendencję wzrostową popytu. Ponadto, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zorganizować wywózkę swoich odpadów - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Waliszewie. Chcesz zaoszczędzić sobie wysiłku? Skontaktuj się z WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w nawet 15 minut!

Skup odpadów drewnianych w Waliszewie - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Waliszewie nie są transparentnie zareklamowane w intrenecie i trudno do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z usług WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Pracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Waliszewie, ale i w całym kraju! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdziesz je na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat specyfiki i ilości swojego odpadu - a nasi pracownicy wszystkim się zajmą. Przygotują dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Waliszewie. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji WasteMaster - również jest taka opcja! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej instalować! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Waliszewie. Miej w pamięci, że nasze bezpłatne usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w każdej chwili zrezygnować, a Twój ostateczny wybór placówki zależy tylko od Ciebie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że tak użyteczną okaże się być apka od WasteMaster. Dzięki niej znalazłem wiele skupów odpadów drewnianych w Waliszewie, na które wcześniej na pewno bym nie trafił!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Z pewnością tak jak ja, oszczędzą dużo czasu dzięki aplikacji od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzanie śmieciami to trudna sprawa - tak trudno wyszukać firmę, która szybko i niedrogo zrealizuje wywózkę do skupu odpadów drewnianych w Waliszewie. Ale odkąd rozpoczęłam współpracę z WasteMaster - proces szukania i realizacji odbioru śmieci w ogóle mnie nie absorbuje - ktoś inny zajmuje się tym za mnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - zajęto się moim przypadkiem bardzo kompleksowo, a zadzwoniłem tylko z pytaniem gdzie oddać odpady drewniane w Waliszewie! W ramach bezpłatnej oferty otrzymałem dokładną wycenę i listę skupów. Jednym słowem - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno - usługa na wysokim poziomie, a całkowicie za darmo:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon