Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Zdzieszowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje odpadów chemicznych w Zdzieszowicach

Możemy wyróżnić odpady chemiczne w Zdzieszowicach organiczne i nieorganiczne. Pierwsza z grup obejmuje swoim zakresem związki chemiczne z węglem. Można do tej kategorii zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacji. Instytucje utylizujące odpady chemiczne w Zdzieszowicach wyróżniają również kategorię nieorganiczną, która składa się ze związków nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli chodzi o właśnie te materiały, są one szeroko stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Wszystkie z wymienionych grup, potrafią być bardzo szkodliwe - dlatego koniecznym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Zdzieszowicach. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu śmieci!

Co warto wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach

Jeżeli prowadzisz laboratorium, czy zakład produkcji chemicznej, to na pewno zetknąłeś się z kłopotem odpadów chemicznych w Zdzieszowicach. Są one produkowane nie tylko w laboratoriach, ale i np. zakładach petrochemicznych, zakładach medycznych, w farmakologii, kosmetyce, a także w firmach prywatnych. Oprócz tego ośrodki badawcze, szkoły i uniwersytety korzystają oraz zużywają pewne ilości materiałów pochodzenia chemicznego. Co z nimi począć? Nie można ich po prostu wyrzucić ani składować w swoim miejscu pracy. Na producenta takich odpadów nałożony jest przymus przekazania ich do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach. W razie zlekceważenia tego obowiązku lub oddawania śmieci na dzikie wysypiska (co w Polsce się odnotowuje) - grozi nam kara więzienia do lat 5 lub 8, jeśli mówimy o rozdysponowywanie odpadami niebezpiecznymi. Odpady chemiczne w Zdzieszowicach muszą zostać poddane właściwej dezaktywacji i neutralizacji - w przeciwnym razie stanowią wielkie zagrożenie dla przyrody i życia ludzkiego. Muszą być składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Zdzieszowicach, tak aby nie stanwiły zagrożenia dla Twoich współpracowników czy ekipy wywozowej. Co interesujące, naukowcy (w tym Polacy) pracują nad technikami recyklingu tego typu śmieci. Badania wykazują, że część materiałów, które zwyczaje dzisiaj się marnuje, nadaje się do produkcji powszechnych leków, takich jak, chociażby ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się, jak zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Zdzieszowicach? Czytaj *#dalej|do końca#*#, a wszystkiego się dowiesz!

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Zdzieszowicach

Jeśli chodzi o kwestie formalne, są one analogiczne tak jak w przypadku pozostałych typów odpadów. Będąc przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi – musisz prowadzić regularną ewidencję odpadów w systemie BDO. W WasteMaster nawiązujemy współpracę jedynie z legalnymi przewoźnikami działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz zgodnymi z prawem placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Zdzieszowicach takich instytucji określają ceny współpracy z legalnymi podmiotami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Nieprowadzenie tam konta może grozić grzywnami sięgającymi do miliona złotych. Oprócz tego firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Zdzieszowicach uzupełnić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo bardzo istotne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek kontroli służb. Każdy z powyżej wymienionych dokumentów posługuje się kodami odpadów, które znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, wprowadzającego katalog odpadów. Praktycznie całość oznaczeń substancji chemicznych znajdziesz także na naszej stronie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Bezpieczeństwo a przechowywanie odpadów medycznych w Zdzieszowicach

Znając już właściwości odpadów chemicznych w Zdzieszowicach, trzeba jeszcze wspomnieć o tym, jak w bezpieczny sposób tymczasowo składować takie materiały. Wszystko jest oczywiście zależne od tego, jakim rodzajem pozostałości dysponujesz - od tego uzależniony jest dobór odpowiedniego pojemnika na odpady chemiczne w Zdzieszowicach. Niektóre - ale tylko neutralne i nietoksyczne! - substacje można wylać np. do zlewu. Jednak w każdym przypadku, koniecznie należy podążać za przepisami BHP i regulaminów miejsc pracy czy laboratoriów. Część substancji można dezaktywować, jednak najczęściej to instytucje utylizujące odpady chemiczne w Zdzieszowicach muszą przeprowadzić ten proces. Jeżeli nasze pozostałości znajdują się w zbiornikach - naszym obowiązkiem jest stworzenie korzystnych warunków pracy. Z kolei małe ładunki trzeba umieścić w pojemnikach na odpady chemiczne w Zdzieszowicach, które nabywa lub dostaje się u producenta. Przy włożeniu materiałów do takich opakowań należy przestrzegać zasad ostrożności. Również warunki tymczasowego składowania muszą być dostosowane do swojego typu. Ważne jest to, w jakim stanie skupienia jest nasz odpad, w jakiej temperaturze zachowuje neutralność oraz z jakimi materiałami lepiej go nie przechowywać. Po więcej informacji na temat tego zagadnienia odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku oraz do naszych specjalistów!

Czym charakteryzują się odpady chemiczne w Zdzieszowicach?

W kontekście tego, jak bezpiecznie obchodzić się z pozostałościami opisywanych w tym tekście, ważna jest znajomość ich właściwości. Przed odbiorem odpadów chemicznych w Zdzieszowicach zazwyczaj (czasem musi się tym zająć ekipa wywozowa) konieczne jest zadbanie o ich właściwe zabezpieczenie. Zatem wiedząc, jakie mają właściwości, będziemy mogli odpowiednio dobrać pojemniki, worki, zbiorniki etc. Odpady chemiczne charakteryzują się tym, że są żrące, łatwopalne, wybuchowe, toksyczne, radioaktywne czy też trujące. Są niebezpieczne - rzeczywiście zagrażają życiu lub zdrowiu. Dzięki Globalnie Zharmonizowanemu Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) możemy wymienić trzy obszary, w których mogą nam zagrozić takie śmieci: obszar fizyczny, zagrożenie dla zdrowia oraz dla przyrody. Każdy oddawany przez producenta materiał powinien zawierać piktogram ostrzegający odbiorców odpadów chemicznych w Zdzieszowicach przed właściwościami zawartości przekazywanego pojemnika.

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Zdzieszowicach?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do usprawnienia realizacji odbioru odpadów chemicznych w Zdzieszowicach. Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz pomoc w wypełnieniu formalności. Znajdź numer do naszych ekspertów w interesującej Cię ofercie (tam także znajduje się formularz do wyceny), Udostępnij nam informacje o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie wycenę, a także stworzą (z zebranych w aplikacji danych) listę najkorzystniejszych placówek. Możesz także sam skorzystać z aplikacji (również znajdziesz ją na naszej stronie) i zamieścić ogłoszenie na własną rękę. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się sortowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Zdzieszowicach i udostępni Ci te najtrafniejsze. Nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zapłacisz ani grosza ani za Opiekuna Klienta, ani za używanie aplikacji. Co więcej, udzielamy także darmowego wsparcia np. w kwestiach BDO. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Zdzieszowicach? Zadzwoń do nas - w tej sprawie również udzielamy konsultacji!

Czym są odpady chemiczne w Zdzieszowicach?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Zdzieszowicach uważamy się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze włączyć do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Zdzieszowicach są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Bardzo często niebezpieczne pozostałości chemiczne są trzymane w pojemnych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i oczyszczanie. Jeśli nie jesteś przekonany, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najważniejszych informacji!

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach jest trudny do określenia, w zasadzie liczy się każdy indywidualny przypadek. Jednak wysokość ceny jest uzależniona od kilku czynników: typu pozostałości, ilości odpadu, tego, jak bardzo jest niebezpieczny, jak trudno go przetransportować i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach mogą wzrosnąć jeżeli niezadbałeś o odpowiednie zabezpieczenie swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo kłopotliwy w transporcie (np. gdy trzeba zaangażować cysternę). Bardzo istotne jest podanie odpowiedniej masy swojego odpadu, ponieważ od tego uzależnia się wielkość podstawianego pojazdu. Nie zapomnij także o tym, że im dalej jesteś od placówki odbierającej odpady chemiczne w Zdzieszowicach, tym bardziej wzrośnie cena za usługę. Chciałbyś otrzymać precyzyjne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Zdzieszowicach? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej kompletnie bezpłatnie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie liczyłem na to, że jeden telefon może rozwiązać sprawę! Znaleziono dla mnie korzystną firmę utylizującą odpady chemiczne i mogłem legalnie pozbyć się przeterminowanych środków ochrony roślin!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą WasteMaster znalazłem profesjonalną firmę utylizującą odpady chemiczne w Zdzieszowicach:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster udało mi się znaleźć firmę odbierającą odpady chemiczne w Zdzieszowicach i nawiązać z nią stałą współpracę. Jest naprawdę wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie, warto skorzystać! Nigdy nie pozbyłam się w tak krótkim okresie czasu azotanów z mojego laboratorium!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jak dla mnie - 10/10! Dosłownie w przerwie obiadowej, udało mi się z nimi zorganizować wywózkę moich odpadów chemicznych - i to całkiem sporych ilości!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon