Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Chojnowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przykłady odpadów chemicznych w Chojnowie

Według badań Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Chojnowie to głównie zbędne efekty uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki czy leki, a także zbędne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo zauważyłeś, te materiały związane są głównie z działalnością naukową, uniwersytecką oraz laboratoryjną. Możemy także wymienić materiały wytwarzane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić nastepujące odpady chemiczne w Chojnowie: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, stare leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. W fabrykach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta będąca w stanie ciekłym) jest trzymana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, pamiętaj o tym, że należy go oczyścić po każdym takim zabiegu. NIe jesteś pewien, jaki odpadem dysponujesz? Skontaktuj się z WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje wątpliwości!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Chojnowie

W związku ze specyficznymi właściwościami tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Chojnowie jest zobowiązany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od materiału (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Chojnowie, który zazwyczaj otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku dużych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Chojnowie przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie producenta pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną charakterystykę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Chojnowie będzie potrzebny. Trzeba wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich pierwiastków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci pomocy!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie, niemożliwym jest po prostu podać wykazu cen - dla każdej placówki jest to sprawa indywidualna. Należy podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje identyczny system cen. Ponadto, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im trudniej jest go przetransportować do placówki zewnętrznej, tym wyższą cenę zobaczysz na rachunku. Także dostarczana masa śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, kiedy chcesz zrealizować wywózkę pozostałości, musisz wziąć pod uwagę swoją odległość od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Chojnowie. Interesuje Cię precyzyjna wycena? Nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze darmowe usługi pomogą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu!

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Chojnowie

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych, są one analogiczne tak jak w przypadku innych rodzajów odpadów. Będąc właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi – musisz prowadzić zaktualizowaną ewidencję pozostałości w systemie BDO. W WasteMaster współpracujemy jedynie z legalnymi przewoźnikami działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz zgodnymi z prawem placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Chojnowie takich placówek określają ceny współpracy z legalnymi przedsiębiorstwami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Nieprowadzenie tam konta może grozić grzywnami nawet do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Chojnowie dostarczyć wypełnioną Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który wywozi nasze śmieci. Dodatkowo bardzo istotne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek inspekcji policyjnej. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów posługuje się kodami odpadów, które możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Praktycznie całość oznaczeń substancji chemicznych wyszukasz także na naszej stronie. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy placówek produkcyjnych wiąże się z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Chojnowie. Można się z nimi spotkać nie tylko w tych miejscach, ale i w zakładach zajmujących się przetwórstwem ropy, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i placówkach edukacyjnych, w szkołach, na uniwersytetach. Także placówki badawcze związane z medycyną produkują spore ilości materiałów, nadających się do oddania firmom utylizującym odpady medyczne w Chojnowie. W momencie, gdy okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu PSZOK-u (jeśli posiadasz małe ilości takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić bolesne kary. Kodeks Karny określa, że za nielegalne składowanie lub porzucanie śmieci może zostać nałożona sankcja w postaci do 5 lat pozbawienia wolności lub 8 lat, jeśli mówimy o odpadach niebezpiecznych. Należy podkreślić, że na wytwórcach ciąży przymus przechowywania śmieci w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Chojnowie. W ten sposób zapewniasz bezpieczeństwo swoim współpracownikom. Zaskakującą informacją jest to, że badacze, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Chojnowie, z których można będzie pozyskiwać składniki do produkcji popularnych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o odpadach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Chojnowie?

Nie ma nic prostszego! Wystarczy nawiązać kontakt z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza wycenowego lub rozmowy telefonicznej. Istnieje także możliwość samodzielnego używania naszej innowacyjnej aplikacji. Zdradź nam charakterystykę Twoich śmieci oraz preferencje co do odbioru odpadów chemicznych w Chojnowie. Istotnym jest, abyś podał rodzaj, specyfikę oraz masę posiadanych pozostałości. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta wyśle Ci wycenę pozostałości, a także doda do naszej aplikacji Twoje ogłoszenie. Po krótkim czasie na wcześniej podany adres mailowy otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej instalować. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie i to tyle! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Miej na uwadze, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie nie jest taki sam w skali kraju – dlatego nasza usługa wyceny jest bardzo przydatna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz uiszczać opłat, co więcej, możesz się z nami konsultować na każdym etapie – pomożemy Ci nawet w BDO!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Chojnowie?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje odpadów chemicznych w Chojnowie: zaliczanych do chemii organicznej i nieorganicznej. Pierwszym typem są elementy zawierające węgiel i jego związki z innymi substancjami. Przykładami tej kategorii, nadającymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie są następujące materiały: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacjach. Z kolei odpady nieorganiczne, tj. zbudowane ze wszystkich pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są wytwarzane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy chemicznych. W związku ze swoimi toksycznymi właściwościami muszą one zostać bez wątpienia oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Chojnowie.

Charakterystyka odpadów chemicznych w Chojnowie

Czym charakteryzują się odpady tego rodzaju? W zależności od posiadanego materiału, takie mamy zasady przechowywania i odbioru odpadów chemicznych w Chojnowie. Z tego powodu bardzo istotnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z opisywanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, ale i takie śmieci mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Za pośrednictwem GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wyróżnić trzy pola zagrożenia takimi materiałami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, dla zdrowia lub też dla przyrody. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Chojnowie ważny jest element oznakowania takich substancji - zazwyczaj jest to żółty trójkąt z konkretnym piktogramem.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Doceniam to, że WasteMaster udało się stworzyć tyle kanałów komunikacji. Wypróbowałem wszystkie (włącznie z aplikacją) i wszystkie działają bardzo sprawnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niesamowite, jak szybko im to poszło! Pozbyłam się sporej ilości pojemników z przeróżnymi kwasami, dosłownie w kilka dni. Zarządzanie z WasteMaster to naprawdę dobra sprawa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z profesjonalistami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Firmy odbierające odpady chemiczne, które dla mnie znajdowali, zawsze trzymały się zasad BHP.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam współpracę z tą spółką! Wyszukali dla mnie bardzo korzystną firmę odbierającą odpady chemiczne w Chojnowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowana - konsultanci z WasteMaster stanęli na wysokości zadania i znaleźli dla mnie korzystą firmę, która zabierze moje wapna pokarbidowe i popłuczyny. Polecam bardzo!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon