Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Głubczycach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Typy odpadów chemicznych w Głubczycach

Możemy podzielić ogół odpadów chemicznych w Głubczycach na dwie kategorie: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup zaliczamy wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być odpady takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także resztki po destylacji. Grupa pozostałości nieorganicznych to te materiały, które z węgla zbudowane nie są i nie mają jego domieszek. Zatem instytucje utylizujące odpady chemiczne w Głubczycach, które zajmują się materiałami nieorganicznymi wezmą od Ciebie wszystkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, siarkowe, kwasy azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale i rtęć czy arsen. Tego typu odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wcześniej wymienione substancje mogą być bardzo toksyczne - dlatego koniecznie zadbaj o ich szybką wywózkę do placówek utylizujących odpady chemiczne w Głubczycach.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Głubczycach

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach nie należy do łatwych zadań, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego, jakim typem odpadu dysponujesz. W momencie, kiedy jest niebezpieczny lub trudny w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to można się spodziewać wzrost ceny. Jeśli posiadasz substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest odpowiedni pojazd do przewozu, co również pociąga za sobą zwiększenie się kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach. To, ile pozostałości posiadasz, także jest znaczące, ponieważ od tego zależy, czy potrzebna jest pojemna cysterna, czy wystarczy tylko samochód dostawczy. W momencie, gdy chcesz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Głubczycach, warto mieć na uwadze to, że im dalej jesteś od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w dokładnej wycenie Twoich odpadów chemicznych. Zadzwoń do nas – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Głubczycach

Aby zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Głubczycach wystarczy mieć dostęp do internetu lub telefonu. Wyszukaj WasteMaster, nawiąż z nami kontakt i poczekaj chwilę na informację zwrotną. Możesz się do nas zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub możesz użyć naszej aplikacji samodzielnie. I numer telefonu, jak i formularz oraz aplikację, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Podziel się z nami charakterystyką swoich śmieci, a także wymaganiami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach. Następnie nasi eksperci wyślą Ci szacunkową cenę Twoich odpadów wraz z listą placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Głubczycach. Jeżeli wolisz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wyżej opisanym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu dodają zlecenie do aplikacji, w ten sposób zbierają dane, które później dostaniesz), również jest taka opcja. Dodaj w niej zlecenie, zdjęcie, a także wymagania dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie pasujące oferty. W każdym przypadku nasza usługa jest kompletnie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - nie będziemy na nią wpływać!

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy placówek produkcyjnych wiąże się z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Głubczycach. Można się z nimi spotkać głównie w tych miejscach, ale i w zakładach zajmujących się przetwórstwem ropy, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, na uniwersytetach. Także placówki badawcze powiązane z medycyną wytwarzają spore ilości materiałów, nadających się do przekazania przedsiębiorstwom utylizującym odpady medyczne w Głubczycach. Jeżeli okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie oddasz ich do odpowiedniej placówki lub punktu typu PSZOK (jeśli dysponujesz małymi ilościami takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić bolesne kary. Kodeks Karny przewiduje, że za nielegalne składowanie lub wyrzucanie śmieci może zostać nałożona kara do 5 lat pozbawienia wolności lub 8 lat, jeśli mówimy o odpadach niebezpiecznych. Należy podkreślić, że na wytwórcach ciąży obowiązek przechowywania śmieci w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Głubczycach. W ten sposób stwarzasz bezpieczne warunki pracy dla Twoich współpracowników. Ciekawą informacją jest to, że badacze, w tym Polacy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Głubczycach, z których można będzie pozyskiwać składniki do wytwarzania powszechnie używanych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałościach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Bezpieczeństwo a przechowywanie odpadów medycznych w Głubczycach

Znając już właściwości odpadów chemicznych w Głubczycach, trzeba jeszcze nadmienić o tym, jak w bezpieczny sposób przechowywać takie materiały. Wszystko jest oczywiście zależne od tego, jakim rodzajem pozostałości dysponujesz - od tego uzależniony jest dobór odpowiedniego pojemnika na odpady chemiczne w Głubczycach. Niektóre - ale tylko neutralne i nietoksyczne! - materiały można wylać np. do zlewu. Jednak w każdym przypadku, koniecznie należy przestrzegać zasad BHP i regulaminów miejsc pracy czy laboratoriów. Niektóre substancje można dezaktywować, jednak zazwyczaj to instytucje utylizujące odpady chemiczne w Głubczycach muszą przeprowadzić ten proces. Jeżeli nasze pozostałości znajdują się w zbiornikach - naszym obowiązkiem jest stworzenie korzystnych warunków pracy. Z kolei mniejsze ładunki trzeba umieścić w pojemnikach na odpady chemiczne w Głubczycach, które nabywa lub otrzymuje się u producenta. Przy włożeniu materiałów do takich opakowań należy przestrzegać zasad ostrożności. Również warunki tymczasowego składowania muszą być dostosowane do swojego rodzaju. Istotne jest to, w jakim stanie skupienia jest nasz odpad, w jakiej temperaturze jest neutralny oraz z jakimi materiałami lepiej go nie przechowywać. Po więcej danych na ten temat odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku oraz do naszych specjalistów!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Głubczycach

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Głubczycach są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz mieć konto w BDO. Za nieposiadanie i nieewidencjonowanie odpadów w tym systemie, grożą kary nawet do miliona złotych. Współpracujemy jedynie z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania zgodnie z prawem. Instytucje udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach, które uwzględniają także wywózkę z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy, jesteś zobowiązany do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i przekazania jej kierowcy zabierającego Twoje śmieci. Istotną kwestią jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do inspekcji policyjnej. Wszystkie druki dotyczące śmieci korzystają z systemu kodów odpadów. Cały katalog znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych - zadzwoń do nas - nasi eksperci wszystko Ci wyjaśnią.

Czym charakteryzują się odpady chemiczne w Głubczycach?

W kontekście tego, jak bezpiecznie obchodzić się z pozostałościami tego typu, ważna jest znajomość ich charakterystyki. Przed odbiorem odpadów chemicznych w Głubczycach zazwyczaj (czasem musi się tym zająć ekipa wywozowa) konieczne jest zadbanie o ich dokładne zabezpieczenie. Zatem znając ich właściwości, będziemy mogli prawidłowo dobrać pojemniki, worki, zbiorniki etc. Odpady chemiczne wyróżniają się tym, że są żrące, łatwopalne, wybuchowe, toksyczne, radioaktywne czy nawet trujące. Są niebezpieczne - rzeczywiście zagrażają życiu lub zdrowiu człowieka. Dzięki Globalnie Zharmonizowanemu Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) można wymienić trzy obszary, w których mogą nam zagrozić takie śmieci: obszar fizyczny, zdrowotny oraz dla przyrody. Każdy przekazywany przez producenta materiał musi zawierać piktogram ostrzegający odbiorców odpadów chemicznych w Głubczycach przed właściwościami zawartości dostarczanego pojemnika.

Czym są odpady chemiczne w Głubczycach?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Głubczycach uważa się m.in.: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z przemysłu petrochemicznego, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Głubczycach są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w pojemnych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – zadzwoń do ekspertów z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najważniejszych informacji!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - na pewno jeszcze kiedyś wrócę do WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szybko pracują, a ich działania są na wysokim poziomie! Serdecznie polecam, wyszukali dla mnie bardzo korzystną placówkę utylizacji odpadów chemicznych w Głubczycach:)

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno - pracownicy WasteMaster znają się na rynku odpadowym i faktycznie dokładnie określili koszt utylizacji moich odpadów chemicznych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bezpłatne usługi organizacyjne - brzmi jak sen każdego przedsiębiorcy! Usługi na wysokim poziomie, konsultanci mili i pomocni, szybko wycenili moje ługi macierzyste i zorganizowali odbiór odpadów chemicznych w Głubczycach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, co mam zrobić z pojemnikami pełnymi zużytego środka dezynfekującego - całe szczęście zadzwoniłam do WasteMaster i załatwili mi opłacalną utylizację odpadów chemicznych w Głubczycach!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon