Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Słubicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Typy odpadów chemicznych w Słubicach

Możemy rozdzielić ogół odpadów chemicznych w Słubicach na dwie klasyfikacje: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup zaliczamy wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być pozostałości takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także pozostałości po destylacji. Kategoria pozostałości nieorganicznych obejmuje te materiały, które węgla nie zawierają i nie posiadają jego domieszek. Zatem placówki utylizujące odpady chemiczne w Słubicach, które zajmują się materiałami nieorganicznymi wezmą od Ciebie wszystkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, kwasy azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale także rtęć czy arsen. Tego rodzaju odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wcześniej wymienione materiały mogą być bardzo niebezpieczne - dlatego koniecznie zadbaj o ich szybką wywózkę do przedsiębiorstw utylizujących odpady chemiczne w Słubicach.

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Słubicach

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Słubicach jest zobowiązany do odpowiedniego przechowywania takich śmieci. W zależności od materiału (niektóre neutralne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad należy umieścić w pojemniku na odpady chemiczne w Słubicach, który najczęściej otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych substancji chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, umieścić odpady w pojemnikach. Często w przypadku dużych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Słubicach przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Słubicach będzie potrzebny. Trzeba wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, ale i dodatkowe dane (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zerknąć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub możesz zadzwonić do WasteMaster – nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Słubicach

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach nie należy do łatwych zadań, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego, jakim rodzajem odpadu dysponujesz. Jeśli jest niebezpieczny lub ciężki w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to można się spodziewać wzrost ceny. Jeśli chodzi o substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest odpowiedni pojazd do przewozu, co także pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach. To, ile pozostałości posiadasz, także ma znaczenie, ponieważ masa decyduje o tym, czy potrzebna jest wielka cysterna, czy wystarczy tylko samochód dostawczy. W momencie, kiedy chcesz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Słubicach, warto pamiętać o tym, że im dalej znajdujesz się od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w precyzyjnej wycenie Twoich odpadów chemicznych. Skontaktuj się z nami – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Odpady chemiczne w Słubicach - co to takiego?

Zgodnie z informacjami z Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Słubicach możemy uważać bardzo wiele substancji. Są nimi głównie: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, materiały pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały, które powstają w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki, leki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Są to elementy związane głównie z działaniem laboratoriów. Dodatkowo, do odpadów chemicznych w Słubicach możemy dodać chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, leki po terminie, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. Jeśli mówimy o dużych zakładach przemysłowych, często te substancje są przechowywane w wielkich zbiornikach - trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu po każdym opróżnieniu. Potrzebujesz pomocy w zidentyfikowaniu swojego odpadu? Zadzwoń do WasteMaster - we wszystkim Ci pomożemy!

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy placówek produkcyjnych wiąże się z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Słubicach. Możemy się z nimi spotkać głównie w tych miejscach, ale i w zakładach zajmujących się przetwórstwem ropy, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, na uniwersytetach. Także placówki badawcze powiązane z medycyną produkują duże ilości materiałów, nadających się do oddania firmom utylizującym odpady medyczne w Słubicach. Jeżeli okaże się, że jako wytwórca tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu typu PSZOK (jeśli posiadasz małe ilości takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić bolesne kary. Kodeks Karny określa, że za nielegalne składowanie lub wyrzucanie śmieci może zostać nałożona kara do 5 lat więzienia lub 8 lat, jeśli chodzi o odpady niebezpieczne. Należy zaznaczyć, że na producentach ciąży obowiązek przechowywania śmieci w specjalnych pojemnikach na odpady chemiczne w Słubicach. W ten sposób stwarzasz bezpieczne warunki pracy dla Twoich współpracowników. Ciekawą informacją jest to, że badacze, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Słubicach, z których będziemy pozyskiwać składniki do wytwarzania popularnych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałościach chemicznych? Czytaj dalej - i poszerz swoją wiedzę!

Właściwości odpadów chemicznych w Słubicach

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Słubicach, są charakterystyczne cechy tego rodzaju śmieci. To, z jakim materiałem mamy do czynienia warunkuje sposoby przechowywania, a także rodzaj dezaktywacji chemicznej. Czyli odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Za pośrednictwem GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wyróżnić trzy rodzaje niebezpieczeństwa: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony konkretnym piktogramem – najczęściej w żółtym trójkącie. Pamiętaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas przechowywania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Słubicach.

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Słubicach?

Jeżeli mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Słubicach, to kwestie formalne wyglądają analogicznie, jak w przypadku innych pozostałości. Każdy właściciel firmy lub właściciel rolny (posiadający więcej niż 75 ha gruntów) musi prowadzić konto w BDO. W innym wypadku, także jeśli użytkownik nie ewidencjonuje okresowo swoich pozostałości, grożą wysokie kary. WasteMaster współpracuje tylko z legalnymi podmiotami, w związku z czym tego samego wymagamy od naszych użytkowników. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy - pamiętaj także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją następnie oddać kierowcy, który zabierze Twoje śmieci. Finalną formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na legalność w razie kontroli. Całość wymienionych wcześniej dokumentów używa kodów odpadów. Są one przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają miejsce pochodzenia odpadów, jej charakterystykę i rodzaj. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach - zgłoś się do WasteMaster!

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Słubicach

Aby zamówić odbiór odpadów chemicznych w Słubicach wystarczy mieć dostęp do internetu lub telefonu. Znajdź WasteMaster, nawiąż z nami kontakt i poczekaj chwilę na informację zwrotną. Możesz się do nas zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub możesz użyć naszej aplikacji na własną rękę. I numer telefonu, jak i formularz oraz aplikację, możesz wyszukać na naszej stronie internetowej. Podziel się z nami charakterystyką swoich śmieci, a także wymaganiami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach. Następnie nasi eksperci wyślą Ci wycenę Twoich odpadów wraz z wykazem placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Słubicach. Jeżeli preferujesz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wcześniejszym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu dodają zlecenie do aplikacji, w ten sposób gromadząc dane, które później dostaniesz), również jest taka możliwość. Dodaj w niej zlecenie, zdjęcie, a także wymagania dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie trafne oferty. We wszystkich przypadkach nasza usługa jest całkowicie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - my jedynie dostarczamy Ci opcji!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster udało mi się wyszukać firmę odbierającą odpady chemiczne w Słubicach i nawiązać z nią stałą współpracę. Jest wyjątkowo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany, co zrobić z dużymi ilościami kwasu siarkowego, który został wykorzystany na mojej uczelni. Jednak wystarczył telefon do WasteMaster - i wiem wszystko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam bardzo - to pierwszy raz, kiedy udało mi się w tak krótkim czasie pozbyć chemikaliów ropopochodnych! WasteMaster naprawdę jest pomocne!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno - pracownicy WasteMaster znają się na rzeczy i faktycznie dokładnie określili koszt utylizacji moich odpadów chemicznych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Aplikacja jest przejrzysta i klarowna, a organizacja utylizacji odpadów chemicznych w Słubicach, jeszcze nigdy nie poszła mi tak łatwo!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon