Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim

Aby zamówić odbiór odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim posiadać dostęp do internetu lub telefonu. Wyszukaj WasteMaster, skontaktuj się z nami i poczekaj chwilę na naszą odpowiedź. Możesz się do nas zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub możesz użyć naszej aplikacji samodzielnie. I numer telefonu, jak i formularz do wyceny oraz aplikację, możesz wyszukać na naszej stronie internetowej. Podziel się z nami charakterystyką swoich śmieci, a także preferencjami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim. Następnie nasi eksperci wyślą Ci wycenę Twoich odpadów wraz z listą placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim. Jeżeli wolisz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wyżej opisanym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu zamieszczają zlecenie do aplikacji, w ten sposób zbierają dane, które później dostaniesz), również jest taka możliwość. Dodaj w niej zlecenie, zdjęcie, a także dookreślenie dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie trafne oferty. We wszystkich przypadkach nasza usługa jest całkowicie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - nie będziemy na nią wpływać!

Czym są odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim?

Według danych pochodzących z Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim uważa się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z przemysłu petrochemicznego, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i oczyszczanie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad zalicza się do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim

Czym charakteryzują się śmieci tego rodzaju? W zależności od posiadanego surowca, takie mamy zasady przechowywania i odbioru odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim. Z tego powodu bardzo istotnym jest, abyśmy mieli świadomość, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z opisywanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, ale i takie śmieci mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Za pośrednictwem GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wyróżnić trzy pola zagrożenia takimi substancjami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, dla zdrowia lub też dla przyrody. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim ważny jest element oznakowania takich substancji - najczęściej jest to żółty trójkąt z konkretnym piktogramem.

Bezpieczeństwo a przechowywanie odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim

Znając już właściwości odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim, należy jeszcze wspomnieć o tym, jak w bezpieczny sposób przechowywać takie materiały. Wszystko jest oczywiście zależne od tego, jakim typem pozostałości dysponujesz - od tego uzależniony jest dobór właściwego pojemnika na odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim. Niektóre - ale tylko neutralne i nietoksyczne! - substacje można wylać np. do zlewu. Jednak w każdym przypadku, koniecznie należy przestrzegać zasad BHP i regulaminów zakładów pracy czy laboratoriów. Część substancji można dezaktywować, jednak zazwyczaj to instytucje utylizujące odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim muszą przeprowadzić ten proces. Jeżeli nasze odpady znajdują się w zbiornikach - naszym obowiązkiem jest stworzenie korzystnych warunków pracy. Z kolei mniejsze ładunki należy umieścić w pojemnikach na odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim, które nabywa bądź otrzymuje się u producenta. Przy włożeniu materiałów do takich opakowań należy przestrzegać zasad ostrożności. Także warunki tymczasowego składowania muszą być dostosowane do swojego typu. Ważne jest to, w jakim stanie skupienia jest nasz odpad, w jakiej temperaturze jest neutralny oraz z jakimi materiałami lepiej go nie przechowywać. Po więcej informacji na temat tego zagadnienia odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku oraz do naszych specjalistów!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim: zaliczanych do chemii organicznej i nieorganicznej. Pierwszym typem są elementy zbudowane z węgla i jego związków z innymi substancjami. Przykładami tej kategorii, kwalifikującymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim są następujące materiały: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacjach. Z kolei odpady nieorganiczne, tj. zbudowane z najróżniejszych pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są produkowane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy petrochemicznych. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami muszą one zostać koniecznie oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim.

Utylizacja odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim to wyjątkowo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego rodzaju są wytwarzane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam z pewnością znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwykłych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania takich śmieci. Kilkukrotnie media donosiły o tym, jak właściciele firm skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim na tzw. dzikie wysypiska. Są to czynności nielegalne i zostały zapisane w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mówimy o pozostałościach niebezpiecznych) lat pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że tego typu pozostałości powinny się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim. Niestety wciąż trwają badania z zakresu recyklingu tego typu śmieci, jednak, co niespodziewane, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne mogą zostać użyte do produkcji popularnych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (lek na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może musisz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim? Zachęcamy do lektury!

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Krośnie Odrzańskim

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim nie należy do łatwych zadań, ponieważ wszystko zależy od tego, jakim rodzajem odpadu dysponujesz. Jeśli jest niebezpieczny lub trudny w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to można się spodziewać wzrost ceny. Jeśli posiadasz substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest odpowiedni pojazd do przewozu, co także pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim. To, jaką ilość posiadasz, także jest znaczące, ponieważ od tego zależy, czy potrzebna jest wielka cysterna, czy wystarczy tylko samochód dostawczy. W momencie, gdy chcesz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim, warto mieć na uwadze to, że im dalej jesteś od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w dokładnej wycenie Twoich pozostałości chemicznych. Zadzwoń do nas – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym więcej niż 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za nieposiadanie i nieewidencjonowanie odpadów w tym systemie, grożą kary nawet do miliona złotych. Współpracujemy jedynie z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania zgodnie z prawem. Placówki udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim, które uwzględniają także wywózkę z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy, prawo obliguje Cię do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i przekazania jej kierowcy zabierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności, jeśli dojdzie do kontroli policyjnej. Wszystkie dokumenty dotyczące śmieci wykorzystują system kodów odpadów. Cały katalog znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto korzystać z konsultacji z pracownikami WasteMaster. Mili konsultanci z łatwością wycenili moje odpady laboratoryjne i wyszukali firmę odbierającą odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, jak wyglądają koszty utylizacji odpadów chemicznych w Krośnie Odrzańskim, dlatego zadzwoniłem do WasteMaster. Dostałem wycenę w zaledwie kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niezwykle podoba mi się to, że można się w dowolnej chwili wycofać i spokojnie wybierać spośród dostarczonych ofert. Polecam każdemu, kto ceni wolność wyboru!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niesamowite, jak mało czasu im to zajęło! Pozbyłam się sporej ilości pojemników z przeróżnymi kwasami, dosłownie w kilka dni. Zarządzanie z WasteMaster to naprawdę dobra sprawa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Utylizuję odpady chemiczne w Krośnie Odrzańskim tylko z WasteMaster - zawsze znajdują dla mnie ciekawe oferty i dzięki ich wycenie nie jestem zmuszony do wypełniania miliona formularzy w innych firmach!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon