Na czym polega utylizacja azbestu?
To proces, który wymaga zachowania szczególnej ostrożności, gdyż każde naruszenie produktów eternitowych uwalnia niebezpieczny pył azbestowy do powietrza. Wyspecjalizowane przedsiębiorstwa dysponują systemem monitorującym, oczyszczającym oraz profilaktycznym, pilnując nieustannie dopuszczalnego stężenia azbestu w pomieszczeniach. Demontaż płyt z eternitem następuje w uszczelnionych pokojach i na odgrodzonym terenie, który nie zagraża pieszym i komunikacji. Po zdjęciu materiału z budynku, pracownicy szczelnie owijają i zabezpieczają materiał (na mokro), po czym transportują go do specjalnych kwater. Eternit odkłada się w konkretny sposób, trzy metry pod ziemią, co finalizuje prawidłową utylizację azbestu oraz zminimalizowanie zagrożenia dla środowiska.
Jak widać, zabieg ten potrzebuje wiedzy i doświadczenia, które można znaleźć u ekspertów firmy WasteMaster, od lat oferującej usługi z zakresu utylizacji azbestu. Cena wyznaczana przez nas jest wprost proporcjonalna do poziomu świadczeń, a przy tym wyliczana indywidualnie dla poszczególnej sprawy. Dodatkowo, gwarantujemy kompletną dokumentację prac, a w razie potrzeby – doradztwo z zakresu aplikowania o dofinansowanie procesu.
Ile wydamy na rozebranie dachu i utylizację azbestu? Cennik prac
Koszt utylizacji eternitu w Andrychowie – orientacyjne wartości
Cena za tonę utylizacji eternitu w Andrychowie – ile może wynosić? Najczęściej podaje się bardzo szacunkową stawkę w wysokości 350 zł. Dużo trudniej jest ocenić ciężar usuwanych materiałów, najczęściej z dachu. Demontażem azbestu w Andrychowie i wszelkimi działaniami z tym związanymi zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. W prawidłowy sposób zabezpieczają i zwilżają azbest, by jego szkodliwy pył nie roznosił się w powietrzu. Następnie go usuwają, pakują do szczelnych worków i wywożą na przeznaczone do tego składowiska. Chcemy poinformować, że wywóz eternitu w Andrychowie zrealizujesz także dzięki nam!
Utylizacja eternitu w Andrychowie – postaw na profesjonalistów
Utylizacja eternitu w Andrychowie to usługa, która wymaga posiadania właściwych kwalifikacji i sprzętu. Ponadto pracownicy muszą mieć na sobie odpowiednie stroje ochronne i maski, które zabezpieczą ich przed szkodliwym pyłem. Dlatego demontaż azbestu w Andrychowie powinien być dokonywany tylko przez profesjonalistów, nigdy samodzielnie! Taka „samowolka” może skończyć się karą materialną (nawet do 20 tys. zł). Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wyceny. Dzięki temu dobrze zlecisz wywóz eternitu w Andrychowie .
Azbest – co o nim wiemy?
Badania wskazują, że około 100 tys. osób co roku umiera z uwagi na szkodliwe działanie azbestu. Problemem dla istot żywych jest drobna wielkość jego włókien, które przenikają do układów wewnętrznych i atakują niezauważenie narządy oddechowe. Zmiany spowodowane przez choroby azbestowe są diagnozowane zbyt późno i stają się śmiertelnym zagrożeniem, przeradzając w złośliwe nowotwory, jak rak płuc czy międzybłoniak opłucnej. W związku z tym, nie należy zwlekać z rozpoczęciem utylizacji azbestu – cena jaką zapłacimy za zdrowie i życie nie powinna mieć znaczenia.
Zanim odkryto szkodliwość azbestu był on atrakcyjnym materiałem budowlanym, z uwagi na swoje niepospolite właściwości, a przy tym niską cenę. Drobne włókna z krzemianu dają mu bowiem duże możliwości izolacyjne, odporność na warunki fizyczne i chemiczne, a także rozciągliwość. Jego okres świetności zakończył się w 1997, wraz z ustawą nakazującą usuwanie i utylizowanie azbestu. Od tego czasu zintensyfikowano działania w tym kierunku, choć wciąż wydaje ich się być zbyt mało.
Dostrzeżenie i zgłoszenie materiału
Odróżnienie azbestu gołym okiem nie jest oczywiste, gdyż nie posiada on znaczących różnic w stosunku do innych materiałów, wykorzystywanych w budownictwie. W poprawnej ocenie elewacji przyda się pomoc osoby wykwalifikowanej, która zarazem sprawdzi, jak pilnie należy wszcząć prace. Całość procesu utylizacji azbestu powinna być wykonana przez legalnych przedsiębiorców, gospodarujących wymaganą wiedzą i maszynami – działanie na własną rękę jest obarczone karą finansową do 20 tys. złotych.