Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Ząbkowicach Śląskich

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Ząbkowicach Śląskich?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Ząbkowicach Śląskich, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej wątpliwości dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich - skontaktuj się z nami!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Ząbkowicach Śląskich?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi eksperci wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, pamiętaj, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz dodać zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia dotyczące makulatury w Ząbkowicach Śląskich. W zależności od tego, czy jesteś zainteresowany najbliższymi skupami makulatury w Ząbkowicach Śląskich, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie zorganizowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej w Polsce. Nie trać czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce zobowiązują wytwórców odpadów do konkretnej dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Osoby prywatne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności przeprowadzonej ze skupem transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów operuje kodami odpadów (wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej stronie.

Recykling makulatury w Ząbkowicach Śląskich- co musisz wiedzieć?

Warto dowiedzieć się więcej o zabiegu recyklingu, który odbywa się w skupach makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Dzięki niemu można ocalić setki drzew w skali roku! Zaraz po tym, jak Twoje pozostałości zostaną przywiezione do papierni, są one składowane i segregowane. Następnie się je odbarwia, rozwłóknia oraz barwi. W ten sposób uzyskana masa jest czyszczona, po raz kolejny barwiona, bielona, a pod koniec nasycana odpowiednimi składnikami chemicznymi i formowana. Z takiego surowca możemy wyprodukować nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy też kartony opakowaniowe. W ten sposób uzyskany papier może zostać przetworzony jeszcze od 6 do 7 razy. Jest to bardzo efektywny sposób na redukcję wycinki drzew. Dlatego nie zastanawiaj się gdzie oddać makulaturę w Ząbkowicach Śląskich - zwróć się do WasteMaster i przekaż papiery do recyklingu tak szybko jak to możliwe!

Cena skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich są one bardzo zmienne. Wszystko zależy od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest rodzaju oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie istnieją jednolite stawki na terenie całego kraju. Zazwyczaj stawki są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy otrzymać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego dostać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć aktualne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez nie część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego przyjmowania odpadów od klientów. Dlatego zanim podejmiesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej konkretnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z pomocy od WasteMaster. Za darmo pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Makulatura w Ząbkowicach Śląskich – co warto wiedzieć?

Z pewnością zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to podczas porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zużyte lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wytworzyć taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zawieźć je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak większe zakłady produkcyjne nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy przetransportować zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Dobrym krokiem byłoby również zrealizowanie odbioru makulatury w Ząbkowicach Śląskich, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę sporymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto oddawać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że tona makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa w czasie roku ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka osób jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście uśrednione statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak niewielka ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Chcesz wiedzieć więcej o skupach makulatury w Ząbkowicach Śląskich oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Co weźmie od Ciebie skup makulatury w Ząbkowicach Śląskich?

W skupie makulatury w Ząbkowicach Śląskich zostaną przyjęte oczywiście materiały papierowe, celulozowe. Jednak co dokładnie? Wszystkie kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, poprodukcyjne etc. Wiedza, co dokładnie może przyjąć od nas dany skup, jest bardzo ważna, dlatego warto zwracać uwagę na typ materiału papierowego, którym dysponujemy, jednak o poszczególnych typach będzie mowa w dalszej części. Wartym odnotowania jest także to, czego nie możemy wywieźć do skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Wszelkie zanieczyszczone, spleśniałe, zaolejone, woskowane, czy nasączone substancjami niebezpiecznymi materiały, nie zostaną przyjęte. Co do ceny - im lepszej jakości odpadem dysponujesz, tym większą cenę możesz uzyskać!

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało napisane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach skupujących odpady makulatury w Ząbkowicach Śląskich, jednak warto oprócz tego znać podstawowe typy makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ przyjmuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla uproszczenia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wyodrębnione w skupach makulatury w Ząbkowicach Śląskich, jednak właśnie od danego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym droższy powinien być w skupie makulatury w Ząbkowicach Śląskich. Zatem można wymienić następujące rodzaje: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą kategoryzację, w WasteMaster stworzyliśmy własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w identyfikacji, i w wycenie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, co zrobić z zużytym papierem offsetowym, więc zadzwoniłem do WasteMaster po radę. Nie dość, że oszacowali cenę mojej makulatury, to jeszcze znaleźli bardzo korzystny skup!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zorganizować jednorazowy odbiór makulatury w Ząbkowicach Śląskich, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wytłumaczył. Dosłownie w parę dni pozbyłam się ponad tony starych gazet! Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster sprzedałem już przeszło tonę zużytych gazet - zawsze znajdują dla mnie wartościowe oferty skupów makulatury w Ząbkowicach Śląskich!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać! Zapewniają dokładne wyceny odpadów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam zorientowana w cenach skupu makulatury w Ząbkowicach Śląskich - dlatego zdecydowałam się zadzwonić do konsultantów z WasteMaster. Udzielili mi aktualnych informacji i wycenili moje tektury faliste. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon