Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury we Włodawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Wiesz już, jakie odpady makulatury we Włodawie możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, warto mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wysokość ceny skupu makulatury we Włodawie. Ogólnie istnieją 54 odmiany makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe rodzaje. W skupie odpadów makulatury we Włodawie możemy wyodrębnić następujące typy pozostałości celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne typy papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość skomplikowany podział, dlatego w ramach naszych usług dzielimy go na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z segregacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rodzaju odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zachęcamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w dokładnej identyfikacji odpadów.

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do konkretnej dokumentacji utylizacji swoich pozostałości. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha grutnów - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury we Włodawie. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego rodzaju obowiązków, jednak muszą uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności przeprowadzonej ze skupem transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów operuje systemem kodów odpadów (wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której przynależy makulatura jest oznaczana cyfrą 3. Przykładowym oznaczeniem numerycznym może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę we Włodawie?

Oczywistym jest, że makulaturę oddajemy do placówki skupującej odpady makulatury we Włodawie. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy (wszystkie informacje kontaktowe wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury we Włodawie, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana na skrzynkę mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, miej na uwadze, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną obsługę aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz dodać zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury we Włodawie. W zależności od tego, czy jesteś zainteresowany najbliższymi skupami makulatury we Włodawie, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie zorganizowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest całkowicie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie marnuj czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najlepszego skupu makulatury we Włodawie!

Organizacja odbioru makulatury we Włodawie - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, doskonałym rozwiązaniem będzie dla Ciebie realizacja odbioru makulatury we Włodawie. Najefektywniejszym narzędziem, które pomoże Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz na bieżąco w kwestii gospodarowania odpadami - nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem rozmowy lub formularza (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam danych o odpadzie oraz Twoich wymaganiach co do odbioru makulatury we Włodawie. Dostaniesz wstępną wycenę usługi oraz listę firm, które byłyby najbardziej opłacalne w Twoim przypadku. Jeśli chciałbyś samodzielnie użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka opcja. Wszystkie informacje kontaktowe znajdziesz na naszej platformie, po kliknięciu w ciekawą ofertę, ale znajduje się na niej również aplikacja WasteMaster. Kliknij w nią, dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie, a odgórnie przypisany Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbradziej trafne oferty transportu z określonej lokalizacji do skupu makulatury we Włodawie. W razie jakichkolwiek pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczy WasteMaster są kompletnie darmowe!

Co musisz wiedzieć o makulaturze we Włodawie?

Gromadzisz makulaturę? A może podczas remontu lub porządków znalazłeś dużo starego papieru? Nie wiesz, co z nim zrobić? Przeczytaj ponizszy artykuł, a z pewnością dowiesz się najważniejszych informacji! Makulaturą nazywamy zużyte bądź stare wyroby papiernicze, które można przetworzyć w ramach recyklingu i wykorzystać ponownie. W momencie, jeśli dysponujesz małymi ilościami papierów - możesz je wyrzucić do kosza przeznaczonego na te odpady lub też wywieźć do PSZOK-u. Jednak jeżeli masz np. sporo kartonów, wówczas należy wywieźć je do skupu makulatury we Włodawie. Nie martw się, jeśli nie dasz rady samodzielnie ich przetransportować, często placówki tego typu realizują odbiór makulatury we Włodawie. A czy w ogóle warto oddawać papier do skupów? Zdecydowanie tak! Sama statystyka jest tutaj argumentem. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem ok. siedem osób wytwarza tonę makulatury. Z takiej ilości możemy wyprodukować ok. 900 kg nowego papieru, co równa się zachowaniu ok. 14 drzew. Jest to statystyczne myślenie, jednak pomaga ono uświadomić, że warto przekazywać papiery skupom makulatury we Włodawie. Chciałbyś wiedzieć więcej? Zachęcamy do lektury!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury we Włodawie?

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury we Włodawie. Są to oczywiście materiały papierowe, ale czy tylko zużyte gazety? Absolutnie nie! Skupu odbiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z punktu typu PSZOK. Warto podkreślić, że w skupie makulatury we Włodawie nie możemy pozostwić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.

Co kształtuje ceny skupu makulatury we Włodawie?

Ceny skupu makulatury we Włodawie są wyjątkowo zróżnicowane. W zależności od tego, ile posiadasz papieru, jakiego jest rodzaju i jakości oraz jaka jest Twoja lokalizacja - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie we wszystkich województwach ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od okolicznego rynku oraz kosztów utrzymania skupów i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najmocniej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który całkiem dobrze się sprzedaje w skupie są gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze prawie zawsze są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacać. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się zdarzyć, że skupy raczej będą przyjmować bezpłatnie papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy kontrolować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszych usług - gwarantujemy precyzyjną wycenę odpadów!

Recykling makulatury we Włodawie- co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go dostarczyłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość klienta - tym trudniej jest go zwieść podczas przeprowadzania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury we Włodawie, odpad jest składowany i sortowany. W papierni dokonuje się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Pozyskane włókna są oczyszczane z zabrudzeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Na końcu masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W taki sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być użyteczny. Niesamowie, prawda? Warto oddawać makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się nie wiesz, gdzie najlepiej oddać makulaturę we Włodawie - skontaktuj się z nami - nie zapłacisz za to ani złotówki!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zorganizować jednorazowy odbiór makulatury we Włodawie, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wytłumaczył. Dosłownie w parę dni pozbyłam się ponad tony starych gazet! Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam przekonana gdzie oddać makulaturę we Włodawie, dlatego skorzystałam z apki WasteMaster. Szybko znalazłam to, czego szukałam i w dodatku zorganizowałam odbiór! Polecam gorąco!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki ich aplikacji udało mi się wyszukać rzetelną firmę odbierającą makulaturę we Włodawie. Jeśli chce być pewna, że wybrałam najtaniej - dzwonię do WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster zrealizowałam utylizację kilku ton tektury! Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem 10/10! Wykonali kawał dobrej roboty! Pozbyłem się prawie tony kartonów opakowaniowych!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon