Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Szprotawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Szprotawie?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Szprotawie. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster może się przydać! Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi eksperci wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Szprotawie, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, miej na uwadze, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją w przeglądarce (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Szprotawie. W zależności od tego, czy jesteś zainteresowany najbliższymi skupami makulatury w Szprotawie, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie zorganizowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest całkowicie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie trać czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najlepszego skupu makulatury w Szprotawie!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Szprotawie?

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Szprotawie. Są to oczywiście surowce papierowe, ale czy tylko zużyte gazety? Absolutnie nie! Skupu zabiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i inne rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z punktu typu PSZOK. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Szprotawie nie możemy pozostwić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – na pewno zostanie odrzucony.

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to następna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy cena, którą otrzymasz (lub będziesz musiał zapłacić) w skupie makulatury w Szprotawie. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość skomplikowana, ponieważ wyróżnia się ok. 54 rodzaje makulatury. Dla uproszczenia stosuje się jednak 4 najbardziej ogólne kategorie. Nie we wszystkich przypadkach są one respektowane w skupach makulatury w Szprotawie, jednak pomagają one w określeniu "wartości" dostarczanego materiału. Im materiał jest wyższej odmiany - tym więcej dostaniemy za niego w skupie. Zatem istnieją następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster stosujemy jeszcze prostszą metodę podziału odpadów papierowych. Na postawie dokonanych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zrealizować odbiór innej makulatury w Szprotawie - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i wywóz!

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Szprotawie

Masz sporo makulatury? Nie wiesz, jak nią zarządzać, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najważniejszych informacji! Czym w zasadzie jest makulatura? Są to zniszczone lub zużyte wyroby papiernicze, które przerabia się w procesie recyklingu, tak aby skorzystać z nich raz jeszcze. Jeśli posiadasz znikome ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu zawozić do skupu makulatury w Szprotawie, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy posiadasz duże masy makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej placówki. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Szprotawie, w przypadku naprawdę potężnych ładunków. Czy praca takiego skupu jest wydajna? Oczywiście, że tak! Średnio, szacuje się, że Polak produkuje rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Szprotawie z takiej masy można wytworzyć ok. 900 kg nowego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. A więc jeśli siódemka osób przekaże swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób uratować 13/14 drzew! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej - w poniższym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najlepsze skupy makulatury w okolicy!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Szprotawie?

Trudno dokładnie dookreślić ceny skupu makulatury w Szprotawie. Są one zależne głównie od typu odpadu, ilości oraz Twojej lokalizacji. Warto na samym początku podkreślić, że nie istnieją jednorodne ceny skupu makulatury. W konkretnych województwach sytuacja może wyglądać bardzo różnie. Zazwyczaj w okolicy sporych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od okolicznego rynku. Dla zobrazowania warto podać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba zapłacić za możliwość skupowania materiałów - jest to związane z kondycją przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami przeprowadzenia recyklingu. Warto mieć w pamięci, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów bezpłatnie, dlatego warto skorzystać z solidnego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi eksperci precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się najważniejszych informacji o cenach makulatury!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Szprotawie. Osoby fizyczne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Kolejną rzeczą, którą każdy powinien zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny otrzymać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie podane dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest oznaczona numerem 3. jako przykładowy kod, można podać ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Reszta oznaczeń numerycznych znajduje się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są darmowe!

Recykling makulatury w Szprotawie- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejną bardzo interesującą rzeczą jest proces recyklingu makulatury. Warto wiedzieć więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się setki drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Szprotawie, są one składowane i sortowane. Następnie przeprowadza się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie raz jeszcze. Pozyskane w ten sposób włókna są czyszczone i ponownie barwione, bielone oraz nasycane konkretnymi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli nie jesteś pewien gdzie oddać makulaturę w Szprotawie - nie zwlekaj! Skorzystaj z naszych usług i za darmo zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Szprotawie?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Szprotawie, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz użyć ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo samodzielnie użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Szprotawie. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Szprotawie - skontaktuj się z nami!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany gdzie oddać makulaturę w Szprotawie, dlatego skorzystałem z aplikacji WasteMaster. Nawet nie musiałem jej pobierać na telefon! Bardzo transparentna i łatwa w obsłudze - rzeczywiście mi pomogła!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj dużo czasu zajmowało mi znalezienie najkorzystniejszego skupu makulatury w Szprotawie. A i tak zazwyczaj coś przeoczyłem! Odkąd korzystam z WasteMaster proces realizacji wywozu ścinek drukarskich znacznie się skrócił. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę polecam! Ta aplikacja, to bardzo przydatna rzecz!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Makulatura zawsze sprawiała mi problemy. Gdzie uda mi się dostać pieniądze za dostarczone kartony? Czy to w ogóle jest opłacalne? Dzięki WasteMaster nie mam już takich zmartwień. Jeden telefon i już wiem, gdzie podjechać z ładunkiem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo przydatna rzecz! Znalazłam placówkę, w której opłaca się zostawić odpady makulatury!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon