Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Strzegomiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Formalności i kody na odpady celulozowe

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedaniem lub wywozem makulatury, warto wiedzieć, jakie przepisy Cię obowiązują. Jeśli masz gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) lub jesteś przedsiębiorcą – musisz prowadzić rejestracje odpadów w BDO. A jeśli realizujesz odbiór makulatury w Strzegomiu – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu KPO kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Jeśli jesteś osobą prywatną, to nie musisz wypełniać powyższej dokumentacji, jednak należy mieć w pamięci uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Ponadto te osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który zaświadcza o przeprowadzonej transakcji. Warto pamiętać o wszystkich formalnościach, w ten sposób unikniesz kary! Jeśli chodzi o numery odpadów celulozowych, to znajdują się one w grupie o oznaczeniu nr 3. Przykładem kodu, wykorzystywanego w podanych dokumentach jest 03 03 07 – mechanicznie wydzielone odrzuty z przerobu makulatury i tektury. Reszta kodów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów z 2020 roku.

Co przyjmie skup makulatury w Strzegomiu?

Skup makulatury w Strzegomiu przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które weźmie od nas skup makulatury w Strzegomiu są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być dobrej jakości!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Strzegomiu?

Trudno precyzyjnie dookreślić ceny skupu makulatury w Strzegomiu. Są one zależne głównie od rodzaju odpadu, ilości oraz Twojej lokalizacji. Warto na samym początku zaznaczyć, że nie istnieją jednorodne ceny skupu makulatury. W poszczególnych województwach sytuacja może wyglądać bardzo różnie. Zazwyczaj w okolicy sporych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać zużyty papier, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od okolicznego rynku. Dla zobrazowania warto podać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba uiścić opłatę za możliwość skupowania materiałów - jest to związane z kondycją przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami utylizacji. Warto mieć w pamięci, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów bezpłatnie, dlatego warto skorzystać z rzetelego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi eksperci precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się wszystkiego!

Gdzie oddać makulaturę w Strzegomiu? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Zużyty papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Strzegomiu. Ale czy każdy skup posiada takie same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki są dla siebie konkurencją, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów makulatury w Strzegomiu? Ponownie polecamy skorzystać z pomocy od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizacyjne i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Strzegomiu! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób uzyskasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Strzegomiu. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo otwórz w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w sfinalizowaniu transakcji. Na Twoje konto zaczną spływać interesujące oferty utylizacji makulatury w Strzegomiu, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Co musisz wiedzieć o makulaturze w Strzegomiu?

Zbierasz makulaturę regularnie? A może podczas remontu lub porządków znalazłeś dużo starego papieru? Nie wiesz, co z nim począć? Przeczytaj ponizszy artykuł, a z pewnością wszystkiego się dowiesz! Makulaturą nazywamy zużyte bądź stare wyroby papiernicze, które można przetworzyć w ramach recyklingu i wykorzystać ponownie. W momencie, jeśli masz niewielkie ilości papierów - możesz je wyrzucić do kosza przeznaczonego na te odpady lub też wywieźć do PSZOK-u. Jednak jeżeli masz np. sporo kartonów, wówczas należy wywieźć je do skupu makulatury w Strzegomiu. Nie martw się, jeśli nie dasz rady samodzielnie ich przetransportować, często placówki tego typu realizują odbiór makulatury w Strzegomiu. A czy w ogóle warto przekazywać papier do skupów? Oczywiście, że tak! Sama statystyka jest tutaj argumentem. Średnio, Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem ok. siedem osób wytwarza tonę makulatury. Z takiej ilości możemy wyprodukować ok. 900 kg nowego papieru, co równa się ocaleniu ok. 14 drzew. Jest to statystyczne podejście, jednak pomaga ono uświadomić, że warto zawozić papiery skupom makulatury w Strzegomiu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Strzegomiu?

Najszybciej i najsprawniej zrealizujesz odbiór makulatury w Strzegomiu z pomocą WasteMaster! Nasi wyspecjalizowani eksperci, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie okoliczne firmy oferujące tego typu rozwiązania. Bezpłatnie skorzystaj z naszej infolinii, formularza ofertowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam informacje o swoich odpadach i preferencjach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Strzegomiu. Nasze usługi są kompletnie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne przyśpieszenie realizacji odbiory makulatury w Strzegomiu. Współpracujemy tylko z zawodowcami, więc możemy zagwarantować najwyższą jakość usług!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Skoro już wiesz, jakie odpady makulatury w Strzegomiu możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wielkość ceny skupu makulatury w Strzegomiu. Ogólnie istnieją 54 odmiany makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe kategorie. W skupie odpadów makulatury w Strzegomiu możemy wyodrębnić następujące typy pozostałości celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość skomplikowany podział, dlatego w ramach naszych usług dzielimy go na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z sortowni. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do kategorii odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zachęcamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w dokładnej identyfikacji odpadów.

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Strzegomiu?

Aby uzupełnić wiedzę o makulaturze, warto wiedzieć więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest przechowywana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne typy. Następnie odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz przeprowadza się odbarwianie. Kolejnym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz następuje proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania właściwymi związkami chemicznymi. W ten sposób wytwarza się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony opakowaniowe. Zakłada się, że odzyskany w ten sposób materiał można przerabiać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Posiadasz sporo makulatury? Pamiętaj o kwestiach ekologicznych i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Strzegomiu – skontaktuj się z nami. Bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien gdzie oddać makulaturę w Strzegomiu, dlatego skorzystałem z aplikacji WasteMaster. Nawet nie musiałem jej pobierać na telefon! Bardzo transparentna i łatwa w obsłudze - naprawdę mi pomogła!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Teraz byłoby mi z pewnością trudniej, nie korzystać z pomocy WasteMaster - dzięki nim nie muszę nic robić. Sami realizują wycenę, wyszukują skupy makulatury w Strzegomiu - jestem naprawdę zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem 10/10! Wykonali kawał porządnej roboty! Pozbyłem się prawie tony kartonów opakowaniowych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Teraz byłoby mi zdecydowanie trudniej, nie korzystać z pomocy WasteMaster - dzięki nim nie muszę nic robić. Sami realizują wycenę, wyszukują skupy makulatury w Strzegomiu - jestem naprawdę zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Makulatura zawsze sprawiała mi problemy. Gdzie uda mi się otrzymać pieniądze za dostarczone kartony? Czy to w ogóle jest opłacalne? Dzięki WasteMaster nie mam już takich kłopotów. Jeden telefon i już wiem, gdzie podjechać z ładunkiem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon