Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Miliczu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co weźmie od Ciebie skup makulatury w Miliczu?

W skupie makulatury w Miliczu zostaną odebrane oczywiście materiały papierowe, celulozowe. Jednak co konkretnie? Wszystkie kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, poprodukcyjne etc. Wiedza, co dokładnie może przyjąć od nas dany skup, jest bardzo ważna, dlatego warto zwracać uwagę na typ materiału papierowego, którym dysponujemy, jednak o poszczególnych typach będzie mowa w dalszej części. Wartym odnotowania jest także to, czego nie możemy zawieźć do skupu makulatury w Miliczu. Wszelkie zanieczyszczone, spleśniałe, zaolejone, woskowane, czy pokryte substancjami niebezpiecznymi materiały, nie zostaną przyjęte. Co do ceny - im lepszej jakości odpadem dysponujesz, tym większą cenę możesz uzyskać!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Skoro już wiesz, jakie odpady makulatury w Miliczu możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wysokość ceny skupu makulatury w Miliczu. Ogólnie istnieją 54 odmiany makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe rodzaje. W skupie odpadów makulatury w Miliczu możemy wyodrębnić następujące typy pozostałości celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość skomplikowany podział, dlatego w ramach naszych usług dzielimy go na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z segregacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rodzaju odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zapraszamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w precyzyjnej identyfikacji odpadów.

Co wpływa na wysokość cen skupu makulatury w Miliczu

Na cenę skupu makulatury w Miliczu wpływa bardzo dużo czynników. Przede wszystkim masa papieru, którą zawozisz do placówki utylizującej, typ odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zabrudzony. Ponadto, jeżeli organizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może się okazać najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym wyższa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są jednolite w skali kraju, niektóre województwa są droższe od innych, a ma to związek z kosztami utrzymania papierni i punktów recyklingu. Także aktualny kryzys energetyczny może mieć negatywny wpływ na wysokość cen w skupach. Z tego powodu tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz trzeba będzie dopłacić do ich przetworzenia. Jednak są to indywidualne wypadki. Placówki w wielkich aglomeracjach miejskich także mają inne sposoby wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny konkretnych materiałów możemy podać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym materiałem, więc czasem trzeba zapłacić za ich recykling). Z powodu obecnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się cenniki - dlatego skontaktuj się z WasteMaster, aby zawsze być na bieżąco!

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Miliczu?

Aby dopełnić wiedzy o makulaturze, warto dowiedzieć się więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest składowana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne rodzaje. Następnie odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz dokonuje się odbarwienia. Kolejnym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz następuje proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania właściwymi związkami chemicznymi. W ten sposób wytwarza się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony do opakowań. Szacuje się, że odzyskany w ten sposób materiał można przetwarzać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Posiadasz sporo makulatury? Pamiętaj o ekologii i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Miliczu – skontaktuj się z nami. Bez pobierania opłat znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Co trzeba wypełnić?

Aby legalnie sprzedać bądź wywieźć do skupu swoje odpady, należy wypełnić szereg formalności. Jest to związane z systemem zapobiegania zanieszczyczania środowiska i bezprawnego obrotu śmieciami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - koniecznie ewidencjonuj odpady w BDO. Za brak prowadzenia w tym systemie bieżącej ewidencji odpadowej grożą naprawdę duże kary. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór makulatury w Miliczu, musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu. Osoby fizyczne są zwolnione z obu obowiązków, jednak są zobligowane do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność dokonanej transakcji. Powinny dostać również Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty operują systemem kodów odpadów, który został powołany do funkcjonowania mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w 2020 roku. Grupa pozostałości celulozowych oraz drewnianych otrzymała swoją osobną kategorię - jest oznaczana nr 3. Zatem przykładowy kod oznaczający mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury to 03 03 07. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zadzwoń do nas! Pomagamy również w kwestiach formalnych.

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Miliczu?

Najszybciej i najsprawniej zrealizujesz odbiór makulatury w Miliczu z pomocą WasteMaster! Nasi wyspecjalizowani eksperci, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie okoliczne firmy oferujące tego typu rozwiązania. Bezpłatnie skorzystaj z naszej infolinii, formularza ofertowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam informacje o swoich odpadach i preferencjach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Miliczu. Nasze usługi są kompletnie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne skrócenie realizacji odbiory makulatury w Miliczu. Współpracujemy tylko z profesjonalistami, więc możemy zagwarantować najwyższą jakość usług!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Miliczu - najważniejsze informacje

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją gromadzimy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w istocie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przetworzyć w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Jeśli jesteś w posiadaniu niewielkich ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je zwyczajnie wyrzucić do kosza "na papier" lub wywieźć do PSZOK-u, jednak w przypadku kiedy masz duże ilości tego odpadu, koniecznie przetransportuj je do skupu makulatury w Miliczu. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa przez rok ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób może zużytkować ok. tonę materiałów celulozowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Miliczu, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka liczba odpowiada około 13-14 drzewom. Tak nikły gest jest w stanie zredukować w widoczny sposób wycinkę lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zorganizować odbiór makulatury w Miliczu? Czytaj do końca, a dowiesz się wszystkiego!

Gdzie oddać makulaturę w Miliczu? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Zużyty papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Miliczu. Ale czy każdy skup posiada takie same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki są dla siebie konkurencją, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od umiejscowienia, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najbardziej opłacalny skup odpadów makulatury w Miliczu? Ponownie polecamy skorzystać z pomocy od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej platformie internetowej w interesującej Cię ofercie. Udziel nam danych o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizację i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Miliczu! Całość danych zostanie przekazana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób uzyskasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Miliczu. Jeśli wolisz a własną rękę skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka możliwość. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo wyświetl w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w dokończeniu transakcji. Na Twoje konto spłyną interesujące oferty utylizacji makulatury w Miliczu, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać. W ten prosty i darmowy sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zarządzam placówką skupującą makulaturę w niewielkiej miejscowości. Nie było u nas, jakiegoś wielkiego ruchu, bałam się, że trzeba będzie zamknąć działalność. Jednak po zaczęciu współpracy z WasteMaster wszystko się odwróciło. Jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zadzwoniłem na infolinię i miły Pan Artur wszystko mi wyjaśnił, a nawet wycenił moje kartony. I to kompletnie za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa - polecam usługi tej firmy, korzystam już któryś raz z kolei i nigdy mnie nie zawiedli!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Oszczędziłam naprawdę dużo czasu! Wyszukali dla mnie naprawdę dużo opłacalnych skupów makulatury w Miliczu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo pomocna rzecz! Wyszukałem placówkę, w której opłaca się zostawić odpady makulatury!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon