Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Janowie Lubelskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cena skupu makulatury w Janowie Lubelskim

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Janowie Lubelskim są one bardzo zróżnicowane. Wszystko jest zależne od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest rodzaju oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj kwoty są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy otrzymać 0,20 zł/netto, najtańszym materiałem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego otrzymać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć aktualne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez kryzys energetyczny część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego odbierania odpadów od klientów. Dlatego zanim rozpoczniesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z pomocy od WasteMaster. Bezpłatnie pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Gdzie oddać makulaturę w Janowie Lubelskim? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Stary papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Janowie Lubelskim. Ale czy każdy skup posiada takie same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki ze sobą konkurują, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najbardziej opłacalny skup odpadów makulatury w Janowie Lubelskim? Ponownie polecamy skorzystać z pomocy od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało powiedziane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej platformie internetowej w interesującej Cię ofercie. Udziel nam danych o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizacyjne i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Janowie Lubelskim! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób otrzymasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Janowie Lubelskim. Jeśli wolisz a własną rękę skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo wyświetl w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w dokończeniu transakcji. Na Twoje konto spłyną interesujące oferty utylizacji makulatury w Janowie Lubelskim, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która wyda Ci się najbardziej odpowiednia. W ten prosty i darmowy sposób, nie będziesz zmuszony do tracenia czasu na szukanie dobrych placówek.

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co mniej więcej można zostawić w skupie odpadów makulatury w Janowie Lubelskim, warto także wiedzieć, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa klasa odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Janowie Lubelskim. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe kategorie. Zazwyczaj skupy makulatury w Janowie Lubelskim nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają własną etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe dane. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli najróżniejsze rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym wyższa cena! Jednak w WasteMaster opracowaliśmy nieco inny podział. Ma on być maksymalnie jasny i przejrzysty dla odbiorców. Zatem wyróżnamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z pochodzącą z sortowni i segregacji. W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są darmowe!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Janowie Lubelskim?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Janowie Lubelskim, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty za darmo możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Wykonaj telefon do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Janowie Lubelskim. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Janowie Lubelskim - skontaktuj się z nami!

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Janowie Lubelskim?

Aby dopełnić wiedzy o makulaturze, warto dowiedzieć się więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest składowana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne typy. Następnie odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz dokonuje się odbarwienia. Kolejnym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz przeprowadza się proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania właściwymi związkami chemicznymi. W ten sposób wytwarza się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony do opakowań. Zakłada się, że odzyskany w ten sposób materiał można przetwarzać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Posiadasz sporo makulatury? Pamiętaj o kwestiach ekologicznych i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Janowie Lubelskim – skontaktuj się z nami. Bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do konkretnej dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie miej w pamięci bieżące uzupełnianie BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu członkowi ekipy wywozowej, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Janowie Lubelskim. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego rodzaju obowiązków, jednak muszą uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także odebrać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wcześniej wymienionych dokumentów operuje kodami odpadów (wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładowym oznaczeniem numerycznym może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej stronie.

Co przyjmie skup makulatury w Janowie Lubelskim?

Skup makulatury w Janowie Lubelskim przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy każdy możliwy? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z której z nich chcemy skorzystać. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Janowie Lubelskim są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Jednak nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być dobrej jakości!

Co musisz wiedzieć o makulaturze w Janowie Lubelskim?

Gromadzisz makulaturę? A może podczas remontu lub porządków znalazłeś dużo starego papieru? Nie wiesz, co z nim zrobić? Przeczytaj podany artykuł, a z pewnością dowiesz się najważniejszych informacji! Makulaturą nazywamy zniszczone bądź stare wyroby papiernicze, które można przetworzyć w ramach recyklingu i wykorzystać ponownie. W momencie, jeśli masz niewielkie ilości papierów - możesz je wyrzucić do kosza przeznaczonego na te odpady lub też zawieźć do PSZOK-u. Jednak jeżeli posiadasz np. sporo kartonów, wówczas trzeba wywieźć je do skupu makulatury w Janowie Lubelskim. Nie martw się, jeśli nie dasz rady samodzielnie ich przetransportować, często placówki tego typu realizują odbiór makulatury w Janowie Lubelskim. A czy w ogóle warto oddawać papier do skupów? Zdecydowanie tak! Sama statystyka stanowi tutaj argument. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem ok. siedem osób wytwarza tonę makulatury. Z takiej ilości możemy wyprodukować ok. 900 kg nowego papieru, co równa się ocaleniu ok. 14 drzew. Jest to statystyczne myślenie, jednak pomaga ono uświadomić, że warto przekazywać papiery skupom makulatury w Janowie Lubelskim. Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z konsultacji telefonicznej, Panowie na infolinii są bardzo rzetelni i w dodatku oszacowali cenę mojej makulatury w zaskakująco krótkim czasie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki ich aplikacji udało mi się wyszukać rzetelną firmę odbierającą makulaturę w Janowie Lubelskim. Jeśli chce być pewna, że nie przepłacę - dzwonię do WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam cieplutko! Nie myślałam, że faktycznie się wywiążą ze swoich zobowiązań, a tu proszę! Zdecydowanie warto szukać skupów makulatury w Janowie Lubelskim z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam niewielką drukarnią i odkąd pamiętam, mieliśmy problem z organizacją odbioru makulatury w Janowie Lubelskim. Odkąd korzystamy z WasteMaster nasze problemy zniknęły jak ręką odjął. Serdecznie polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ekologia to dla mnie bardzo ważna sprawa, dlatego lubię pracować z WasteMaster, bo wiem, że wskazują jedynie legalne skupami makulatury w Janowie Lubelskim!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon