Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Darłowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co musisz wiedzieć o makulaturze w Darłowie?

Gromadzisz makulaturę? A może podczas remontu lub porządków znalazłeś mnóstwo starego papieru? Nie wiesz, co z nim począć? Przeczytaj ponizszy artykuł, a z pewnością dowiesz się najważniejszych informacji! Makulaturą nazywamy zużyte bądź stare wyroby papiernicze, które można przetworzyć w ramach recyklingu i wykorzystać ponownie. W momencie, jeśli masz niewielkie ilości papierów - możesz je wyrzucić do kosza przeznaczonego na te odpady lub też zawieźć do PSZOK-u. Jednak jeżeli masz np. sporo kartonów, wówczas trzeba wywieźć je do skupu makulatury w Darłowie. Nie martw się, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie ich przetransportować, często placówki tego typu realizują odbiór makulatury w Darłowie. A czy w ogóle warto przekazywać papier do skupów? Oczywiście, że tak! Sama statystyka stanowi tutaj argument. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem ok. siedem osób gromadzi wokół siebie tonę makulatury. Z takiej ilości możemy wyprodukować ok. 900 kg nowego papieru, co równa się ocaleniu ok. 14 drzew. Jest to statystyczne myślenie, jednak pomaga ono uświadomić, że warto zawozić papiery skupom makulatury w Darłowie. Chciałbyś wiedzieć więcej? Zachęcamy do lektury!

Jakie materiały papierowe przyjmie skup makulatury w Darłowie?

Skup makulatury w Darłowie odbierze od Ciebie materiały papierowe, celulozowe - jednak co konkretnie? Odebrane zostaną kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, ścinki pochodzące z procesów produkcyjnych itd. Są to jedynie niektóre przykłady materiałów, które przyjmie placówka utylizująca. Jednak warto podkreślić, że skup makulatury w Darłowie nie przyjmie elementów drewnianych, pokrytych toksycznymi substancjami, zapleśniałego papieru, a także woskowanych np. ulotek lub zaolejonych kartonów. W zależności od tego, jakie odpady dostarczymy, tak będą wyglądały koszty w skupie makulatury w Darłowie - muszą one jednak być w dobrym stanie, posegregowane i odpowiednio zapakowane.

Organizacja odbioru makulatury w Darłowie - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, doskonałym rozwiązaniem będzie dla Ciebie organizacja odbioru makulatury w Darłowie. Najefektywniejszym narzędziem, które pomoże Ci w znalezieniu najkorzystniejszych ogłoszeń jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz być zorientowany w kwestii gospodarowania odpadami - nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem rozmowy lub formularza (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam danych o odpadzie oraz Twoich preferencjach co do odbioru makulatury w Darłowie. Otrzymasz wstępną wycenę usługi oraz listę firm, które byłyby najkorzystniejsze w Twoim przypadku. Jeśli chcesz samodzielnie użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka możliwość. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie, po kliknięciu w ciekawą ofertę, ale znajduje się na niej również aplikacja WasteMaster. Wejdź w nią, dodaj ogłoszenie, zamieść fotografię, a odgórnie przypisany Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbradziej trafne oferty transportu z wybranej lokalizacji do skupu makulatury w Darłowie. W razie wszelkich pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczymy są całkowicie darmowe!

Co trzeba wypełnić?

Aby legalnie sprzedać bądź wywieźć do skupu swoje odpady, należy wypełnić szereg formalności. Jest to związane z systemem zapobiegania zatruwania środowiska i bezprawnego obrotu śmieciami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - koniecznie ewidencjonuj odpady w BDO. Za brak prowadzenia w tym systemie bieżącej ewidencji odpadowej grożą naprawdę wysokie kary. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór makulatury w Darłowie, musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu. Osoby fizyczne są zwolnione z obu obowiązków, jednak muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Powinny dostać również Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty operują systemem kodów odpadów, który został wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w 2020 roku. Grupa odpadów celulozowych oraz drewnianych otrzymała swoją osobną kategorię - jest oznaczana nr 3. Zatem przykładowy kod oznaczający mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury to 03 03 07. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zadzwoń do nas! Pomagamy także w kwestiach formalnych.

Gdzie oddać makulaturę w Darłowie? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Zużyty papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Darłowie. Ale czy każdy skup posiada takie same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki ze sobą konkurują, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najbardziej opłacalny skup odpadów makulatury w Darłowie? Ponownie polecamy skorzystać z pomocy od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub przesłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej platformie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizację i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Darłowie! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób otrzymasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Darłowie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo wyświetl w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w dokończeniu transakcji. Na Twoje konto zaczną spływać interesujące oferty utylizacji makulatury w Darłowie, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Darłowie?

Ceny skupu makulatury w Darłowie są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego, jaką masę papieru posiadasz, jakiego jest rodzaju i jakości oraz skąd organizujesz odbiór odpadu - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie we wszystkich województwach ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od lokalnego rynku oraz kosztów utrzymania placówek skupujących i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który dość dobrze się sprzedaje w skupie są czasopisma i gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze zazwyczaj są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacać. W związku z aktualną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się zdarzyć, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy kontrolować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszych usług - gwarantujemy rzetelną wycenę odpadów!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Skoro już wiesz, jakie odpady makulatury w Darłowie możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wysokość ceny skupu makulatury w Darłowie. Ogólnie istnieją 54 gatunki makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe rodzaje. W skupie odpadów makulatury w Darłowie możemy wyodrębnić następujące typy odpadów celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne typy papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość złożony podział, dlatego w ramach naszych usług wyróżniamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z segregacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rodzaju odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zachęcamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w dokładnej identyfikacji odpadów.

Recykling makulatury w Darłowie- co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go dostarczyłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość klienta - tym trudniej jest go zwieść podczas przeprowadzania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Darłowie, odpad jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i kolejne odbarwianie. Pozyskane włókna są oczyszczane z zabrudzeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Na końcu masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W ten sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytku. Robi wrażenie, prawda? Warto oddawać makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się nie wiesz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Darłowie - skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam opłacalny skup makulatury w Darłowie. Współpracuję z nim już na stałe!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z apki! Jest bardzo łatwa w obsłudze i dzięki niej szybko dotarłem do interesujących skupów makulatury w Darłowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim zakładzie wytwarzamy codziennie mnóstwo ścinek papierowych, które muszę regularnie wywozić. Dzięki WasteMaster wyszukałam firmę odbierającą makulaturę, która wykonuje za mnie ten obowiązek!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam gdzie oddać makulaturę w Darłowie, dlatego skorzystałam z aplikacji WasteMaster. Szybko odszukałam to, czego szukałam i w dodatku załatwiłam także sprawę odbioru! Polecam gorąco!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z aplikacji! Jest bardzo łatwa w obsłudze i dzięki niej szybko dotarłem do interesujących skupów makulatury w Darłowie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon