Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Ciechocinku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Ciechocinku?

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Ciechocinku. Są to oczywiście surowce papierowe, ale czy tylko stare gazety? Zdecydowanie nie! Skupu zabiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z punktu typu PSZOK. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Ciechocinku nie możemy pozostwić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – na pewno zostanie odrzucony.

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy właścicieli firm oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Ciechocinku. Osoby prywatne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dokument tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny otrzymać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszelkie podane dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której przynależy makulatura, jest oznaczona numerem 3. Przykładowym kodem może być ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku służymy pomocą - konsultacje w sprawie formalności również są darmowe!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Ciechocinku?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Ciechocinku, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty za darmo możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Wykonaj telefon do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo samodzielnie użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Ciechocinku. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Ciechocinku - zadzwoń do nas!

Recykling makulatury w Ciechocinku- co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość konsumenta - tym trudniej jest go zwieść podczas przeprowadzania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Ciechocinku, odpad jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Uzyskane włókna są oczyszczane z zabrudzeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W ten sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być użyteczny. Niesamowie, prawda? Warto zawozić makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Ciechocinku - skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje!

Makulatura w Ciechocinku – co warto wiedzieć?

Na pewno zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zużyte lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wyprodukować taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zawieźć je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak duże zakłady pracy nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Ciechocinku. Dobrym krokiem byłoby również zorganizowanie odbioru makulatury w Ciechocinku, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę sporymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto oddawać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że 1000 kg makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka ludzi jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wytworzyć ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście przybliżone statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak mała ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Chcesz dowiedzieć się więcej o skupach makulatury w Ciechocinku oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Ciechocinku?

Trudno dokładnie dookreślić ceny skupu makulatury w Ciechocinku. Są one zależne głównie od rodzaju odpadu, ilości oraz Twojej lokalizacji. Warto na samym początku podkreślić, że nie istnieją jednorodne ceny skupu makulatury. W konkretnych województwach sytuacja może wyglądać bardzo różnie. Zazwyczaj w okolicy sporych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać zużyty papier, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od lokalnego rynku. Dla przykładu warto przywołać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba uiścić opłatę za możliwość skupowania materiałów - jest to związane z kondycją przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami przeprowadzenia recyklingu. Warto mieć w pamięci, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów za darmo, dlatego warto skorzystać z solidnego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi specjaliści precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się wszystkiego!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co możemy zostawić w skupie odpadów makulatury w Ciechocinku, warto także wiedzieć, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa klasa odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Ciechocinku. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Ciechocinku nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe dane. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym wyższa cena! Jednak w WasteMaster wyróżniamy nieco inny podział. Ma on być maksymalnie jasny i przejrzysty dla odbiorców. Zatem wyróżnamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z pochodzącą z sortowni i segregacji. W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są za darmo!

Gdzie oddać makulaturę w Ciechocinku? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Stary papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Ciechocinku. Ale czy każdy skup posiada takie same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki są dla siebie konkurencją, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów makulatury w Ciechocinku? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub przesłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizację i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz znajdą najtrafniejsze skupy makulatury w Ciechocinku! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób uzyskasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Ciechocinku. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo otwórz w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w dokończeniu transakcji. Na Twoje konto spłyną interesujące oferty utylizacji makulatury w Ciechocinku, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która wyda Ci się najbardziej odpowiednia. W ten prosty i darmowy sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, co zrobić z zużytym papierem offsetowym, więc zadzwoniłem do WasteMaster po konsultacje. Nie dość, że oszacowali cenę mojej makulatury, to jeszcze znaleźli bardzo korzystny skup!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj sporo czasu zajmowało mi znalezienie najkorzystniejszego skupu makulatury w Ciechocinku. A i tak zazwyczaj coś przeoczyłem! Odkąd korzystam z WasteMaster proces realizacji wywozu ścinek drukarskich znacznie się skrócił. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam gorąco - te usługi to prawdziwy skarb dla przedsiębiorców!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie opłaca się wypróbować ich aplikacji! Jest łatwa w obsłudze i klarowna. Znalazłam dzięki niej świetną firmę zajmującą się odbiorem makulatury w Ciechocinku!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę polecam! Ta aplikacja, to wyjątkowo przydatna rzecz!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon