Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Gdańsku

Jak odbywa się utylizacja odpadów RDF w Gdańsku?

Zgodna z prawem utylizacja odpadów RDF w mieście Gdańsk wymaga jego terminowego i bezpiecznego odbioru od generujących go przedsiębiorstw, z miejsca ich składowania. Kolejnym krokiem jest jego wywóz w odpowiednich pojazdach mechanicznych do specjalnych punktów. Skupowanie odpadów to obecnie bardzo popularna branża.

Najważniejsze informacje o odpadzie.

Odpad z tej kategorii obejmuje głównie odpady palne, a także paliwo o jednorodnym stopniu wymieszania, rozdrobnione, które produkuje się z udziałem lub bez paliwa stałego, ciepłego bądź też biomasy. Jest ono wytwarzane w wyniku procesu termicznego. Paliwo to związki stworzone w wyniku połączenia ze wielu odpadów, innych niż klasyfikowane jako toksyczne.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Gdańsku
rdf
300 kg
Łuków
rdf
1500 kg
rdf
Ozorków
rdf
400 kg
Dąbrowa Tarnowska
rdf
2500 kg
Sierpc
rdf
3000 kg
rdf
Hajnówka
rdf
6000 kg
rdf
Milanówek
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Gdańsku
Gołubie
Zbierający nr 3 S.A. (konto niepotwierdzone)
Susz
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Łubianka
NICROMETAL S.A.
Bydgoszcz
NICROMETAL S.A.
Toruń
OPTIMA RECYKLING PL Sp. z o.o. Sp.K.
Toruń
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE ABBA-EKOMED Sp. z o.o.
Gdańsk
Inne, popularne kategorie odpadów

Rodzaje surowców stosowanych do produkcji.

Jednymi z najważniejszych surowców, wykorzystywanych do produkcji są resztki z demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste, odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników. Do tej grupy kwalifikują się także tworzywa sztuczne, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, odpady ściekowe. Zwarzywszy na ilość używanych materiałów do produkcji paliw, recykling odpadów RDF w mieście Gdańsk jest ważną działalnością.

Jakie podmioty mają w swojej ofercie recykling odpadów RDF w Gdańsku?

Firmami, które obecnie są największymi odbiorcami odpadu, są głównie cementownie i elektrownie. Dla tych podmiotów odpady to źródło energii cieplnej.

Gdzie konkretnie korzysta się z utylizacji odpadów RDF w mieście Gdańsk?

Miejscami, gdzie często stosuje się utylizację odpadów RDF w Gdańsku są przede wszystkim spalarnie odpadów komunalnych, ale tylko mające system współspalania paliwa alternatywnego. Ponadto tego typu odpady wykorzystują specjalne obiekty energetyczne, które mają park maszynowy przystosowany do spalania odpadu.

Kod odpadu w BDO

Kod odpadów ustalony jest według katalogu odpadów. Na odpad stosuje się kod 19 12 10.

Koszt wystawienia oferty w aplikacji WasteMaster.

Uaktywnienie oferty na recykling odpadów RDF w Gdańsku dzięki nowoczesnej aplikacji internetowej WasteMaster jest darmowe. Działanie to nie wiąże się także z przymusem korzystania z dodatkowych, płatnych opcji.

Parametry, które musi spełniać odpad.

Głównym parametrem, jaki mają docelowo spełniać odpady, jest ich bardzo wysoka wartość opałowa. Musi ona być utrzymana na poziomie 14 do 16 MJ na kilogram bez suszenia lub 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Mirosław
Sprzątaliśmy ostatnio osiedle mieszkaniowe. Kilka bloków po termomodernizacji. Śmieci, jakie tam na nas czekały były przeróżne. Nie wiedzieliśmy, jak je pogrupować! I wtedy polecono nam WasteMaster. Szybko znaleźliśmy właściwe punkty obsługi.
Rebeka
Miałem problem z firmami z branży obrotu odpadami. Co do tego gdzie je znaleźć i jak sprzedać. WasteMaster dla mnie, jako pośrednika w obrocie odpadami okazało się to idealne rozwiązanie.
Marcela
WasteMaster to apka genialna – przydatne narzędzie dla przedsiębiorców z branży zarządzania odpadami. Wiem, bo korzystam z niej od początku.
Herbert
Patrząc na to, jak już nowocześnie prezentuje się aplikacja WasteMaster mogę tylko czekac na dalszy rozwój i pogratulowac twórcom.
Sabina
Bardzo często klienci dla [...]