Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym

Formalności dotyczące odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym są analogiczne, jak w przypadku innych grup śmieci. Osoby fizyczne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego więcej uwagi warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników mających powyżej 75 ha gruntów. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także należy regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w innym razie może zostać nałożona wysoka grzywna. Dodatkowo, jeśli realizujemy odbiór odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to uprawnieniu transportu do skupu. Kolejną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument stanowi świadectwo legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba podkreślić, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem oznaczeń numerycznych odpadów. Całą listę znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na stronie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym przypisane są numery z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz pomocy z BDO lub innymi kwestiami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Zalesiu Górnym?

Bardzo wiele przedsiębiorstw styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Są one pozornie niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w prywatnych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to właściwe i ekologiczne warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym spalanie ma miejsce w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane w Zalesiu Górnym to przede wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje wiele różnych odpadów, które kwalifikujemy do tej kategorii. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Postępując w ten sposób, walnie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, które możesz osiągnąć w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do firm skupujących może powstać bardzo wiele przydatnych materiałów! Chcesz wiedzieć, co może powstać z odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym? A może interesuje Cię usługa wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Skup odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym nie są widocznie zareklamowane w intrenecie i trudno do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z usług WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Pracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym, ale i w całym kraju! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel danych na temat specyfiki i masy swojego odpadu - a nasi eksperci wszystkim się zajmą. Przygotują dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Jeśli wolisz skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka opcja! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej pobierać! Dodaj zlecenie, zmieść zdjęcie, a indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Pamiętaj, że nasze bezpłatne usługi nie zobowiązują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój ostateczny wybór placówki zależy tylko od Ciebie!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym

Jak już zostało wyżej wspomniane, odpady drewniane w Zalesiu Górnym możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Produkowane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Drugim największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej gałęzi gospodarki wytwarza się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Zalesiu Górnym - zadzwoń do WasteMaster!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym

Ceny skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym są zależne od kilku zmiennych. Przede wszystkim od typu i masy drewna, który przywozimy do skupów. Najwięcej trzeba zapłacić za drewno opakowaniowe – ceny rozpoczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym może odzyskać z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Zalesiu Górnym, cena za usługę z pewnością wzrośnie. Następną istotną kwestią jest wzrastający popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wpływa na wzrost cen. Obecnie jednak, w trakcie kryzysu energetycznego, trudno przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym ma wpływ również stopień zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał nadprogramowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej jesteś od placówki skupującej – tym więcej trzeba będzie zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – skontaktuj się z WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym?

Do odbioru odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym, zalicza się kilka grup pozostałości. Pierwszą z nich są resztki z przeróbki drewna, takie jak trociny czy kora. Następnie możemy wyróżnić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub spore pozostałości z drewna, etc. Możemy także wskazać odpady drewniane w Zalesiu Górnym pochodzące z sortowni, budownictwa lub przetwórstwa meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Możemy także wyróżnić odpady drewniane z rozbiórek oraz palety, które stanowią nieco odmienną kategorię. Trzeba jednak wspomnieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Nie zostaną przyjęte pozostałości zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, plastikiem, toksynami czy odpadami komunalnymi. Trzeba także zadbać o prawidłowe zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie ma szansy na samodzielny transport na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Zalesiu Górnym.

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym?

Z odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym możemy wyprodukować bardzo dużo nowych przedmiotów. Wszystko jest zależne od rodzaju drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko flora - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym z WasteMaster!

Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wywozu swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym, warto skorzystać z opcji odbioru. Można ją zamówić dokładnie w tak, jak opisywaliśmy to wyżej! Zgłoś się do WasteMaster, a nasi eksperci zajmą się badaniem okolicznego rynku i sprawdzaniem najbardziej opłacalnych opcji dla Twojej lokalizacji. Miej na uwadze, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym jest ściśle uzależniony od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał pokonać długą drogę do Twojego miejsca pracy, możesz się spodziewać wzrostu kosztów. Często również nie posiadamy dużych ilości śmieci, zbierają się one np. na przestrzeni tygodnia. Aby zachować bezpieczeństwo w środowisku pracy, należy składować takie surowce w jednym miejscu. Do tego świetnie będzie się nadawał kontener na odpady drewniane w Zalesiu Górnym. Zazwyczaj wynajmuje się go na ok. 7 dni, więc jest to czas, w którym na spokojnie możesz gromadzić wyprodukowane odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym – zdradź je nam! Im więcej informacji nam zdradzisz, tym lepiej będziemy mogli dobrać oferty do Twoich preferencji.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zarządzanie odpadami to trudna sprawa - tak trudno znaleźć firmę, która szybko i niedrogo zrealizuje wywózkę do skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Ale odkąd współpracuję z WasteMaster - proces wyszukiwania i realizacji odbioru śmieci w ogóle mnie nie zajmuje - ktoś inny zajmuje się tym w moim imieniu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzanie śmieciami to trudna sprawa - tak trudno wyszukać firmę, która szybko i tanio zrealizuje wywózkę do skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym. Ale odkąd rozpoczęłam współpracę z WasteMaster - proces szukania i realizacji odbioru śmieci w ogóle mnie nie zajmuje - ktoś inny zajmuje się tym w moim imieniu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam z ręką na sercu - wyjątkowo pomocna usługa, nie straciłam ani chwili!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam wiele godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym, dlatego tym razem uznałam, że skorzystam z WasteMaster. Warto było - jedyne, co musiałam zrobić to scharakteryzować moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek dostałam na maila, po krótkim czasie - warto!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że tak szybko odpowiedzą na wysłany formularz. Nawet jeszcze się nie skończyła moja przerwa, a ja już na mailu miałem wycenę swoich odpadów drewnianych w Zalesiu Górnym!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon