Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady drewniane w Nowej Iwicznej - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w legalny sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane w Nowej Iwicznej musisz wypełnić szereg formalności. Są one nieodłącznym narzędziem kontroli właścicieli firm i wytwórców pozostałości. Jeżeli zaliczasz się do grupy przedsiębiorców lub osób zajmujących się rolnictwem i posiadających powyżej 75 ha gruntów, Twoim obowiązkiem jest prowadzenie konta w BDO i okresowe rejestrowanie tam swoich odpadów. Ponadto, jeżeli chcesz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy pojazdu, który zabiera Twoje śmieci. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód zgodnej z prawem utylizacji odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej trzeba uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Każdy z powyższych dokumentów posługuje się systemem kodów odpadu. Cały spis tych kodów możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej - na naszej stronie. Przykładem takiego kodu może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Recykling odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje odpady trafią do skupu odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co można wyprodukować z pozornie zużytego drewna? W wyniku recyklingu materiałowego można wyprodukować materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masy celulozowe. Z tych ostatnich wytwarza się papier. Zatem bardzo wiele może powstać w wyniku recyklingu odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Dzięki oddawaniu tych materiałów do placówek skupujących realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – nie trać więc czasu, tylko zgłoś się do WasteMaster!

Jak znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej?

Najsprawniejsze wyszukiwanie może Ci zapewnić WasteMaster! Nasi eksperci są bardzo doświadczeni w szukaniu opłacalnych skupów odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej! Wystarczy się z nami skontaktować – określić swój typ pozostałości, a także jego masę, zdradź nam swoją lokalizację – a my zajmiemy się resztą! Za darmo wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej! Skontaktować się z WasteMaster możesz za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Na podanego maila wyślemy Ci wycenę Twoich pozostałości, a także wykaz placówek, z których opłaca się skorzystać. Możesz także skorzystać z naszej autorskiej aplikacji i na własną rękę zamieścić ogłoszenie, a także dodać zdjęcia etc. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się moderowaniem zgłoszeń i przesyłaniem tylko pasujących ofert od skupów odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Za każdym razem, ostateczna decyzja o wyborze danej firmy, należy do Ciebie! Naszym zadaniem jest dostarczenie Ci możliwości wyboru.

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Nowej Iwicznej?

Bardzo dużo działalności gospodarczych styka się z problemem odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne surowce - jednak zabrania się wyrzucania ich w losowe miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w przydomowych piecach. Dlaczego? Ponieważ nie są to właściwe i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane w Nowej Iwicznej to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego wyróżniamy wiele różnych odpadów, które kwalifikujemy do tej grupy. Trzeba je oczywiście przetransportować do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Działając w ten sposób, walnie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do firm skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych materiałów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej? A może jesteś zainteresowany usługą wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej

Jak już zostało wyżej nadmienione, odpady drewniane w Nowej Iwicznej możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Wytwarzane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny czy kora. Drugim największym wytwórcą jest przemysł meblarski i drewnopodobny. W ramach tej gałęzi gospodarki produkuje się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednakże oprócz tego, pozostałości z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Nowej Iwicznej - zadzwoń do WasteMaster!

Odbiór odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasem nie mamy możliwość samodzielnego transportu kontenera z odpadami drewnianymi w Nowej Iwicznej do placówki skupującej. Z tego powodu należy skorzystać z usług przedsiębiorstw zewnętrznych oferujących przewóz do takiej placówki. Można to zrobić za pośrednictwem WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wcześniej. Eksperci z naszej spółki posiadają lata doświadczenia w znajdowaniu najkorzystniejszych ofert - znają polski rynek odpadowy jak własną kieszeń! Jednak w kontekście zamawiania odbioru odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej jesteś od skupu, tym wzrasta prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za transport. Co więcej, przydatną opcją jest możliwość wynajmu kontenera na odpady drewniane w Nowej Iwicznej, które zazwyczaj firmy udostępniają na okres tygodnia. W ten sposób możesz na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich pracowników na niebezpieczeństwo (przechowywanie odpadów w jednym miejscu to działanie w zgodzie z przepisami BHP). Im więcej nam powiesz o swoich śmieciach, im bardziej dookreślisz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej - tym lepiej dopasujemy do Ciebie oferty firm zewnętrznych.

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej?

Do odbioru odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej, zalicza się parę grup pozostałości. Pierwszą z nich są resztki z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Następnie możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub duże pozostałości z drewna, etc. Następnie odpady drewniane w Nowej Iwicznej pochodzące z sortowni, budownictwa lub przetwórstwa meblarskiego. Tutaj możemy wspomnieć o płytach OSB, sklejkach czy elementach konstrukcyjnych. Można także wyróżnić odpady drewniane z rozbiórki oraz palety, które stanowią nieco odmienną kategorię. Trzeba jednak wiedzieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Nie zostaną przyjęte materiały zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, plastikiem, toksynami czy odpadami komunalnymi. Trzeba także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie ma szansy na samodzielny transport na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Nowej Iwicznej.

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej?

Głównie, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej wpływa rodzaj Twojego odpadu oraz jego ilość. W zależności od tego, jak bardzo wartościowy odpad posiadasz - tak będzie wyglądała cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe trzeba zapłacić od 35 zł/t w górę, w momencie, gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) już tylko 15 zł/t. Ma to oczywisty związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej jest w stanie wyprodukować z dostarczonych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie wyższa także jeśli masz zamiar wynająć kontener na odpady drewniane w Nowej Iwicznej. Same ceny w placówce skupującej są uzależnione od podaży i popytu na drewno z odzysku. Aktualnie, w związku z kryzysem energetycznym, jest to nieco trudne do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Co więcej, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić o wiele większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zorganizować wywózkę swoich pozostałości - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Chcesz zaoszczędzić sobie zachodu? Zgłoś się do WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w zaledwie kwadrans!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Miałem do wyrzucenia bardzo dużo trocin, jednak nie byłem pewien, co z nimi zrobić. Dzięki niedługiej rozmowie z pracownikiem z WasteMaster, otrzymałem najważniejsze informacje i listę placówek, z których opłaca się korzystać - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę kolegom! Z pewnością tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki aplikacji od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Na pewno tak jak ja, zaoszczędzą mnóstwo czasu dzięki aplikacji od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem mile zaskoczona - zorganizowali dla mojej firmy odbiór odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej i to całkiem za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie, jeśli chodzi o organizację odbioru odpadów drewnianych w Nowej Iwicznej. Polecam skorzystać!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon