Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie

Ceny skupu odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie są zależne od kilku zmiennych. Przede wszystkim od rodzaju i masy drewna, który sprowadzamy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie może odzyskać z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie, cena za usługę z pewnością wzrośnie. Następną ważną kwestią jest rosnący popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wpływa na wzrost cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie ma wpływ również poziom zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja. Im dalej jesteś od placówki skupu – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym na co dzień!

Odbiór odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasem nie mamy możliwość samodzielnego transportu kontenera z odpadami drewnianymi w Konstancinie-Jeziornie do firmy skupującej. Z tej przyczyny należy skorzystać z usług firm zewnętrznych oferujących wywóz do takiej placówki. Można to zrobić z pomocą WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wcześniej. Pracownicy naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu najbardziej opłacalnych ofert - doskonale znają polski rynek odpadowy! Jednak w kwestii realizowania odbioru odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym rośnie prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za wywózkę. Dodatkowo, przydatną opcją jest wynajem kontenera na odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie, które zazwyczaj przedsiębiorstwa udostępniają na okres tygodnia. W ten sposób można na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich współpracowników na niebezpieczeństwo (składowanie odpadów w jednym miejscu to działanie w zgodzie z przepisami BHP). Im więcej nam zdradzisz o swoich śmieciach, im bardziej doprecyzujesz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie - tym lepiej dopasujemy do Ciebie oferty firm zewnętrznych.

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie możesz się spotkać z najróżniejszymi podziałami i kategoryzacjami. Jednak zwykle wyróżnia się dosłownie kilka grup, które są rozdzielane ze względu na miejsce wytworzenia. Pierwsza z nich, klasyfikująca się do odbioru odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie, to pozostałości po obróbce drewna - czyli odpady z tartaków i drewutni. Należą do nich np. trociny i ścinki drewniane. Możemy także wymienić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, powstałe w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy zakładach meblarskich. Do tych grup możemy zaliczyć wszystkie skrzynie drewniane, duże elementy konstrukcyjne, sklejki, płyty pilśniowe lub OSB. Jeżeli chodzi o palety, stanowią one raczej osobną kategorię i nie możemy ich umieścić w kontenerach na odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie. Należy jednak mieć na uwadze, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie nie zostaną zabrane elementy zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też pozostałościami komunalnymi. Wciąż nie jesteś pewien, co zrobić ze swoimi odpadami drewnianymi w Konstancinie-Jeziornie? Zadzwoń do konsultantów z WasteMaster!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi specjaliści posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - na pewno znajdą dla Ciebie coś interesującego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i wymaganiach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie, a nasi pracownicy przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Można także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a odgórnie przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie. Podkreślamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie jest zależny tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie są analogiczne, jak w przypadku innych rodzajów śmieci. Osoby prywatne mają o wiele mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także należy regularnie ewidencjonować swoje odpady – w przeciwnym razie może zostać nałożona wysoka grzywna. Ponadto, jeśli realizujemy odbiór odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który wywozi nasze pozostałości – służy to legalizacji przewozu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem oznaczeń numerycznych odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie. Są one dość proste do zidentyfikowania – po prostu zbudowane z drewna bądź elementów drewnianych. Czy możemy je wyrzucić? Nawet jeżeli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to możliwe. Nie można także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie, ponieważ muszą być one utylizowane w odpowiednio dostosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby oddanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie. Warto zaznaczyć, że dzięki takim działaniom, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz szansę na zrobienie kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym redukujesz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest właśnie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo drobnym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy tekst do końca!

Skąd się biorą odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie?

Odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie mają swoje źródło powstania wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy drewno do produkcji. Procentowo, największym producentem śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, etc. Z drugiej strony przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł produkujący materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam powstają głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. NIe jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Konstancinie-Jeziornie? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą odpowiedź na Twoje pytanie!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie?

Z odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie możemy uzyskać bardzo wiele nowych materiałów. Wszystko jest zależne od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko flora - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie nie tylko nie zmniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i wygodnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że szwagier pokazał mi ich aplikację. Z pomocą WasteMaster nie przepłacam - znajdują dla mojego tartaku zawsze dobre oferty. Szczerze polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie - bardzo pomocna aplikacja. Dzięki niej znalazłam naprawdę wartościowy skup odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie. Polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Z pewnością tak jak ja, oszczędzą mnóstwo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskoczyła mnie jakość usług od WasteMaster - byli naprawdę solidni i profesjonalni. Mimo, że nic nie zapłaciłam, znaleźli dla mnie firmę, która zajęła się odbiorem odpadów drewnianych w Konstancinie-Jeziornie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem laikiem, jeśli chodzi o rynek śmieci, co więcej - nie mam kiedy się nim zajmować. Dlatego doceniam usługi dostarczane przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, w którym miejscu powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon