Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu

Jeżeli posiadasz laboratorium, czy zakład produkcji chemicznej, to z pewnością zetknąłeś się z problematyką odpadów chemicznych w Szydłowcu. Są one produkowane nie tylko w laboratoriach, ale i np. zakładach petrochemicznych, zakładach medycznych, w farmakologii, kosmetyce, a także w przedsiębiorstwach prywatnych. Oprócz tego ośrodki badawcze, szkoły i uczelnie wyższe korzystają oraz zużywają pewne ilości substancji pochodzenia chemicznego. Co z nimi począć? Nie można ich zwyczajnie wyrzucić ani składować w swoim zakładzie pracy. Na wytwórcę takich odpadów nałożony jest przymus przekazania ich do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu. W razie niedopełnienia tego obowiązku lub przekazywania śmieci na nielegalne wysypiska (co w Polsce wciąż niestety ma miejsce) - grozi nam kara więzienia do lat 5 lub 8, jeśli chodzi o rozdysponowywanie materiałami niebezpiecznymi. Odpady chemiczne w Szydłowcu muszą zostać poddane właściwej dezaktywacji i neutralizacji - w innym razie stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska i życia ludzkiego. Muszą być składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Szydłowcu, tak aby nie zagrażały Twoim współpracownikom czy ekipie wywożącej śmieci. Co ciekawe, naukowcy (w tym Polacy) pracują nad technikami recyklingu tego rodzaju śmieci. Badania wykazują, że część materiałów, które po prostu się marnuje, nadaje się do wytwarzania powszechnych leków, takich jak, chociażby ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się, jak zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Szydłowcu? Czytaj *#dalej|do końca#*#, a wszystkiego się dowiesz!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu, nie da się po prostu podać listę cen - dla każdej placówki jest to kwestia indywidualna. Warto podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje taki sam system cen. Ponadto, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im trudniej jest go przetransportować do placówki zewnętrznej, tym wyższą cenę zobaczysz na rachunku. Także dostarczana masa śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu, ponieważ od ilości zależne jest to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, jeśli chcesz zorgnanizować wywózkę pozostałości, musisz wziąć pod uwagę swoje oddalenie od placówki utylizującej. Im dalej się znajdujesz - tym więcej trzeba będzie uiścić za odbiór odpadów chemicznych w Szydłowcu. Interesuje Cię precyzyjna wycena? Nie chcesz marnować czasu na szukanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Szydłowcu

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Szydłowcu są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym więcej niż 75 ha ziemi, koniecznie musisz mieć konto w BDO. Za nieposiadanie i nieewidencjonowanie odpadów w tym systemie, grożą grzywny nawet do miliona złotych. Współpracujemy jedynie z legalnymi biznesami - i z tej przyczyny także od naszych klientów wymagamy działania w zgodzie z prawem. Placówki udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu, które uwzględniają także transport z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy, prawo obliguje Cię do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i przekazania jej kierowcy odbierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do kontroli policyjnej. Wszystkie druki dotyczące śmieci korzystają z systemu kodów odpadów. Cały katalog znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestiach formalnych - zadzwoń do nas - nasi eksperci wszystko Ci wyjaśnią.

Charakterystyka odpadów chemicznych w Szydłowcu

Czym charakteryzują się odpady tego rodzaju? W zależności od posiadanego materiału, takie mamy zasady przechowywania i odbioru odpadów chemicznych w Szydłowcu. Z tego powodu bardzo ważnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z podanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, a także takie śmieci mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Dzięki GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wyróżnić kilka pól zagrożenia takimi substancjami. Mianowicie niebezpieczeństwo może być fizyczne, dla zdrowia lub też dla przyrody. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Szydłowcu istotny jest element oznaczania takich substancji - najczęściej jest to żółty trójkąt z określonym piktogramem.

Przykłady odpadów chemicznych w Szydłowcu

Według badań Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Szydłowcu to zazwyczaj zbędne efekty uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki czy leki, a także zbędne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo można zauważyć, te materiały związane są głównie z działalnością naukową, uniwersytecką oraz laboratoryjną. Możemy także wymienić materiały produkowane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Szydłowcu: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. W zakładach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta będąca w stanie ciekłym) jest trzymana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, miej w pamięci to, że należy go umyć po każdym takim zabiegu. NIe jesteś pewien, jaki odpadem dysponujesz? Skontaktuj się z WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje pytania!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Szydłowcu?

Najczęściej wymieniamy dwa rodzaje odpadów chemicznych w Szydłowcu: zaliczanych do chemii organicznej i nieorganicznej. Pierwszym rodzajem są elementy zbudowane z węgla i jego związków z innymi substancjami. Przykładami tej kategorii, kwalifikującymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu są następujące materiały: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacjach. Z kolei odpady nieorganiczne, tj. zbudowane z najróżniejszych pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są wytwarzane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy petrochemicznych. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami muszą one zostać koniecznie oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu.

Przechowywanie odpadów chemicznych w Szydłowcu

Skoro wiemy już, jaimi cechami odznaczają się odpady chemiczne w Szydłowcu, warto jeszcze wspomnieć o regułach przechowywania tych materiałów. Muszą być one (w sposób tymczasowy) składowane w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Szydłowcu, które są przystosowane do konkretnego materiału. Część substancji można oczywiście wlać np. do zlewu, jednak muszą to być płyny neutralne i niezagrażające ani środowisku, ani ludziom. W każdym przypadku trzeba przestrzegać zasad BHP. Niektóre materiały można poddać dezaktywacji, jednak najczęściej ma to miejsce w laboratoriach lub w instytucjach utylizujących odpady chemiczne w Szydłowcu. W przypadku większych zakładów pracy, często to właśnie personel firmy wywozowej, za pośrednictwem cystern czy ciężarówek biorą na siebie wysiłek przygotowania śmieci do transportu. Naszym obowiązkiem wówczas, jest stworzenie komfortowych warunków pracy dla takiej ekipy. W przypadku małych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Szydłowcu możemy uzyskać od producenta lub od niego takie opakowania nabyć. Samo przechowywanie śmieci w miejscu pracy musi być maksymalnie bezpieczne - trzeba wziąć pod uwagę stan skupienia substancji, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi substancjami nie można trzymać naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą stronę.

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Szydłowcu?

Nie ma nic łatwiejszego! Wystarczy nawiązać kontakt z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza wycenowego lub rozmowy telefonicznej. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz preferencje co do odbioru odpadów chemicznych w Szydłowcu. Istotnym jest, abyś podał typ, specyfikę oraz masę posiadanych śmieci. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta wyśle Ci wycenę odpadów, a także doda do naszej aplikacji Twoje zlecenie. Po niedługim czasie na wcześniej podaną skrzynkę mailową otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, ewentualne wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu i to wszystko! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Miej na uwadze, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Szydłowcu nie jest jednolity w skali kraju – dlatego nasza usługa wyceny jest bardzo przydatna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są całkowicie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz uiszczać opłat, co więcej, możesz się z nami konsultować na każdym etapie – pomożemy Ci nawet w BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam dużo czasu, który zazwyczaj marnowałam na szukanie odpowiedniej oferty odbioru odpadów chemicznych w Szydłowcu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster udało mi się wyszukać firmę odbierającą odpady chemiczne w Szydłowcu i nawiązać z nią stałą współpracę. Jest naprawdę wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam szczerze - to pierwszy raz, kiedy pozbyłam się tak szybko swoich chemikaliów ropopochodnych! WasteMaster naprawdę daje radę!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, co mam zrobić z pojemnikami pełnymi zużytego środka dezynfekującego - całe szczęście zadzwoniłam do WasteMaster i załatwili mi opłacalną utylizację odpadów chemicznych w Szydłowcu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą WasteMaster znalazłem profesjonalną placówkę utylizującą odpady chemiczne w Szydłowcu:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon