Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Strzelinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym charakteryzują się odpady chemiczne w Strzelinie?

W kontekście tego, jak właściwie obchodzić się z pozostałościami opisywanych w tym tekście, ważna jest znajomość ich właściwości. Przed odbiorem odpadów chemicznych w Strzelinie zazwyczaj (czasem musi się tym zająć ekipa transportowa) niezbędne jest zadbanie o ich dokładne zabezpieczenie. Zatem znając ich właściwości, będziemy mogli prawidłowo dobrać pojemniki, worki, rezerwuary etc. Odpady chemiczne wyróżniają się tym, że są żrące, łatwopalne, wybuchowe, toksyczne, radioaktywne czy nawet trujące. Są niebezpieczne - rzeczywiście zagrażają życiu lub zdrowiu człowieka. Dzięki Globalnie Zharmonizowanemu Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) możemy wymienić trzy obszary, w których mogą nam zagrozić takie śmieci: obszar fizyczny, zdrowotny oraz dla przyrody. Każdy oddawany przez producenta materiał musi zawierać piktogram będący ostrzeżeniem dla odbiorców odpadów chemicznych w Strzelinie przed właściwościami zawartości przekazywanego pojemnika.

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Strzelinie?

Kiedy mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Strzelinie, to kwestie formalne wyglądają analogicznie, jak w przypadku innych pozostałości. Każdy przedsiębiorca lub właściciel gospodarstwa rolnego (posiadający więcej niż 75 ha gruntów) musi posiadać konto w BDO. W innym wypadku, także jeśli użytkownik nie rejestruje okresowo swoich pozostałości, grożą bolesne grzywny. WasteMaster współpracuje jedynie z legalnymi podmiotami, więc tego samego wymagamy od naszych użytkowników. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy - pamiętaj także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją następnie oddać kierowcy, który odbierze Twoje śmieci. Finalną formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na zgodność z prawem w razie inspecji. Całość wyróżnionych wcześniej dokumentów posługuje się kodami odpadów. Są one przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają miejsce pochodzenia pozostałości, jej charakterystykę i typ. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie - zadzwoń do WasteMaster!

Przykłady odpadów chemicznych w Strzelinie

Według badań Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Strzelinie to zazwyczaj zbędne produkty uboczne syntez, resztki poreakcyjne, materiały pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki czy leki, a także niepotrzebne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo można zauważyć, te materiały powiązane są głównie z działalnością naukową, uniwersytecką oraz laboratoryjną. Możemy także wymienić materiały wytwarzane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej kategorii możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Strzelinie: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. W zakładach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta w stanie ciekłym) jest przechowywana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, pamiętaj o tym, że należy go umyć po każdym takim zabiegu. NIe jesteś pewien, jaki odpadem dysponujesz? Zgłoś się do WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje pytania!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie, nie da się po prostu podać listę cen - dla każdej placówki jest to kwestia indywidualna. Należy podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje identyczny system cen. Oprócz tego, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im ciężej jest go wywieźć do placówki zewnętrznej, tym większą cenę zobaczysz na rachunku. Także ilość śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, jeśli chcesz zrealizować wywózkę pozostałości, musisz brać pod uwagę swoją odległość od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Strzelinie. Interesuje Cię precyzyjna wycena? Nie chcesz marnować czasu na szukanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

Przechowywanie odpadów chemicznych w Strzelinie

Zatem wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Strzelinie, warto jeszcze wspomnieć o regułach przechowywania tych substancji. Muszą być one (w sposób tymczasowy) składowane w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Strzelinie, które są przystosowane do danego materiału. Niektóre substancje można oczywiście wylać np. do zlewu, jednak muszą to być płyny neutralne i niezagrażające ani przyrodzie, ani człowiekowi. W każdym wypadku trzeba przestrzegać zasad BHP. Niektóre materiały można poddać dezaktywacji, jednak najczęściej ma to miejsce w laboratoriach lub w instytucjach utylizujących odpady chemiczne w Strzelinie. W przypadku większych zakładów pracy, często to właśnie personel firmy wywozowej, za pośrednictwem cystern czy ciężarówek biorą na siebie ciężar przygotowania śmieci do transportu. Jesteśmy zobligowani wówczas, do stworzenia komfortowych warunków pracy dla takiej ekipy. W przypadku mniejszych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Strzelinie możemy otrzymać od producenta lub od niego takie opakowania zakupić. Samo przechowywanie śmieci w zakładzie pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - należy wziąć pod uwagę stan skupienia materiału, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi związkami nie można składować naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą platformę internetową.

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy placówek produkcyjnych jest związane z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Strzelinie. Można się z nimi spotkać nie tylko w tych miejscach, ale i w zakładach petrochemicznych, placówkach farmakologicznych, kosmetologicznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, na uniwersytetach. Także placówki badawcze związane z medycyną wytwarzają spore ilości materiałów, nadających się do oddania przedsiębiorstwom utylizującym odpady medyczne w Strzelinie. W momencie, gdy okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu PSZOK-u (jeśli posiadasz małe ilości takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić bolesne kary. Kodeks Karny przewiduje, że za bezprawne składowanie lub wyrzucanie śmieci może zostać nałożona sankcja w postaci do 5 lat więzienia lub 8 lat, jeśli mówimy o odpadach niebezpiecznych. Należy podkreślić, że na wytwórcach ciąży obowiązek przechowywania śmieci w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Strzelinie. W ten sposób stwarzasz bezpieczne warunki pracy dla Twoich współpracowników. Ciekawą informacją jest to, że naukowcy, w tym Polacy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Strzelinie, z których będziemy pozyskiwać składniki do produkcji popularnych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałościach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Rodzaje odpadów chemicznych w Strzelinie

Wyróżniamy odpady chemiczne w Strzelinie organiczne i nieorganiczne. Pierwsza z grup obejmuje swoim zakresem związki chemiczne z węglem. Można do tej grupy zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacji. Instytucje utylizujące odpady chemiczne w Strzelinie wymieniają również grupę nieorganiczną, która składa się ze związków nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli chodzi o właśnie te materiały, są one szeroko stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego koniecznym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Strzelinie. Nie zapomnij o właściwym zabezpieczeniu śmieci!

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Strzelinie?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do usprawnienia organiazacji odbioru odpadów chemicznych w Strzelinie. Naszym zadaniem jest pokazanie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz wsparcie w dopełnieniu formalności. Wyszukaj numer do naszych specjalistów w interesującej Cię ofercie (tam także znajdziesz formularz do wyceny), udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi wymaganiami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Strzelinie. Nasi pracownicy przygotują dla Ciebie szacunkową wycenę, a także skontruują (z zebranych w aplikacji danych) listę korzystnych placówek. Możesz także samodzielnie skorzystać z aplikacji (wyszukasz ją na naszej stronie) i zamieścić ogłoszenie na własną rękę. Z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się sortowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Strzelinie i udostępni Ci te najbardziej pasujące. Nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zapłacisz ani grosza ani za Opiekuna Klienta, ani za użytkowanie aplikacji. Dodatkowo, udzielamy także bezpłatnego wsparcia np. w sprawie BDO. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Strzelinie? Zadzwoń do nas - w tej sprawie także udzielamy konsultacji!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Potężna oszczędność czasu, tutaj wystarczy jedna rozmowa i już wiem, kto się zajmie moimi odpadami chemicznymi - wcześniej przez pół dnia wysyłałam formularze i śledziłam bezskutecznie lokalny rynek!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z profesjonalistami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Przedsiębiorstwa odbierające odpady chemiczne, które dla mnie znajdowali, zawsze przstrzegały zasad BHP.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam usługi WasteMaster. Z ich pomocą mogłem się skupić na rzeczach bardziej istotnych niż zarządzanie odpadami chemicznymi w Strzelinie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, co zrobić z dużymi ilościami kwasu siarkowego, który został zużyty na mojej uczelni. Jednak wystarczył telefon do WasteMaster - i wiem wszystko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że jeden telefon może rozwiązać sprawę! Znaleziono dla mnie opłacalną firmę utylizującą odpady chemiczne i mogłem legalnie pozbyć się starych środków ochrony roślin!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon