Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich uważamy się m.in.: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze włączyć do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, substancje owadobójcze i leki po terminie. Bardzo często toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego niezbędne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś przekonany, czy Twój odpad zalicza się do grupy pozostałości chemicznych – zadzwoń do ekspertów z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich?

WasteMaster jest przydantym narzędziem służącym do przyśpieszania realizacji odbioru odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich. Naszym zadaniem jest pokazanie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz pomoc w dopełnieniu formalności. Wyszukaj numer do naszych ekspertów w interesującej Cię ofercie (tam także znajdziesz formularz do wyceny), udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie wycenę, a także stworzą (z zebranych w aplikacji danych) listę najkorzystniejszych placówek. Możesz także samodzielnie skorzystać z aplikacji (wyszukasz ją na naszej stronie) i dodać ogłoszenie na własną rękę. Z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się sortowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich i udostępni Ci te najtrafniejsze. Nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zapłacisz ani grosza ani za Opiekuna Klienta, ani za użytkowanie aplikacji. Dodatkowo, udzielamy także bezpłatnego wsparcia np. w kwestiach BDO. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Ząbkowicach Śląskich? Zwróć się do nas - w tej sprawie także udzielamy konsultacji!

Utylizacja odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich to bardzo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego typu są wytwarzane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju firmy prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam z pewnością znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwykłych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania tych śmieci. Wielokrotnie media donosiły o tym, jak właściciele firm skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich na nielegalne wysypiska. Są to działania nielegalne i zostały zapisane w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za bezprawne składowanie np. odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mowa o pozostałościach niebezpiecznych) lat więzienia. Warto podkreślić, że tego typu pozostałości powinny się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich. Niestety wciąż trwają badania dotyczące recyklingu tego typu śmieci, jednak, co zaskakujące, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne mogą zostać użyte do produkcji nowych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (medykament na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może musisz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich? Zachęcamy do lektury!

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich?

Kiedy mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich, to kwestie formalne wyglądają analogicznie, jak w przypadku innych pozostałości. Każdy przedsiębiorca lub właściciel gospodarstwa rolnego (posiadający więcej niż 75 ha ziem) musi posiadać konto w BDO. W innym razie, także jeśli użytkownik nie ewidencjonuje regularnie swoich pozostałości, grożą bolesne grzywny. WasteMaster współpracuje tylko z legalnymi podmiotami, w związku z czym tego samego wymagamy od naszych klientów. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy - nie zapomnij o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Musisz ją następnie oddać kierowcy, który odbierze Twoje śmieci. Finalną formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na zgodność z prawem w razie inspecji. Całość wyróżnionych wcześniej dokumentów posługuje się kodami odpadów. Są one przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają źródło pochodzenia odpadów, jej charakterystykę i rodzaj. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich - zadzwoń do WasteMaster!

Rodzaje odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich

Wyróżniamy odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich organiczne i nieorganiczne. Pierwsza z grup obejmuje swoją definicją związki chemiczne z węglem. Można do tej kategorii zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacji. Instytucje utylizujące odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich wymieniają również kategorię nieorganiczną, która składa się ze związków nie zawierających węgla. Mogą to być np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli mówimy o tych materiałach, są one głównie stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Wszystkie z wymienionych grup, potrafią być bardzo szkodliwe - dlatego koniecznym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich. Nie zapomnij o właściwym zabezpieczeniu pozostałości!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich jest zobowiązany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich, który najczęściej dostaje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie trzeba dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest niemożliwa, należy przy zachowaniu szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie producenta pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla persolenu wywozowego. Warto sprawdzić dokładną charakterystykę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się zachowywała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich musi zostać użyty. Należy wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich pierwiastków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zerknąć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub możesz zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci pomocy!

Czym charakteryzują się odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich?

W kontekście tego, jak bezpiecznie obchodzić się z pozostałościami opisywanych w tym tekście, ważna jest znajomość ich charakterystyki. Przed odbiorem odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich zazwyczaj (czasem musi się tym zająć ekipa wywozowa) konieczne jest zadbanie o ich właściwe zabezpieczenie. Zatem wiedząc, jakie mają właściwości, będziemy mogli prawidłowo dobrać pojemniki, worki, zbiorniki etc. Odpady chemiczne charakteryzują się tym, że są żrące, łatwopalne, wybuchowe, toksyczne, radioaktywne czy też trujące. Są niebezpieczne - realnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Dzięki Globalnie Zharmonizowanemu Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) można wyróżnić trzy obszary, w których mogą nam zagrozić takie śmieci: obszar fizyczny, zdrowotny oraz dla przyrody. Każdy przekazywany przez producenta materiał musi zawierać piktogram będący ostrzeżeniem dla odbiorców odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich przed właściwościami zawartości przekazywanego pojemnika.

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich jest trudny do określenia, w zasadzie liczy się każdy osobny przypadek. Jednak wielkość ceny jest uzależniona od kilku czynników: typu pozostałości, ilości odpadu, tego, jak bardzo jest toksyczny, jak trudno go przetransportować i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich mogą urosnąć jeżeli niezabezpieczyłeś odpowiednio swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo problematyczny w transporcie (np. gdy trzeba zaangażować cysternę). Wyjątkowo istotne jest podanie odpowiedniej masy swojego odpadu, ponieważ od tego zależy wielkość podstawianego pojazdu. Pamiętaj także o tym, że im większe jest Twoje oddalenie od placówki odbierającej odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich, tym bardziej zwiększy się cena za usługę. Chciałbyś otrzymać dokładne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w optymalizacji gospodarki odpadowej kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany, co zrobić ze sporymi ilościami kwasu siarkowego, który został wykorzystany na mojej uczelni. Jednak wystarczył telefon do WasteMaster - i wiem wszystko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam wartościową firmę, która nawet zrealizowała dla mnie pojemniki na odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doceniam to, że WasteMaster udało się stworzyć tyle kanałów komunikacji. Wypróbowałem każdy z nich (włącznie z aplikacją) i wszystkie działają bardzo sprawnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Utylizuję odpady chemiczne w Ząbkowicach Śląskich tylko z WasteMaster - zawsze wyszukują dla mnie interesujące oferty i dzięki ich wycenie nie jestem zmuszony do wypełniania miliona formularzy w innych firmach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowe usługi organizacyjne - brzmi jak marzenie każdego przedsiębiorcy! Usługi na dobrym poziomie, konsultanci mili i skorzy do pomocy, szybko wycenili moje ługi macierzyste i zrealizowali odbiór odpadów chemicznych w Ząbkowicach Śląskich.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon