Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Strzegomiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Strzegomiu

Formalności w przypadku odbioru odpadów chemicznych w Strzegomiu są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym więcej niż 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za bark posiadania i ewidencjonowania odpadów w tym systemie, grożą grzywny nawet do miliona złotych. Współpracujemy jedynie z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania zgodnie z prawem. Placówki udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu, które uwzględniają także transport z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy, prawo obliguje Cię do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i przekazania jej kierowcy zabierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do kontroli policyjnej. Wszystkie druki dotyczące śmieci wykorzystują system kodów odpadów. Cały katalog znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Strzegomiu

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu nie należy do łatwych zadań, ponieważ wszystko zależy od tego, jakim typem odpadu dysponujesz. W momencie, kiedy jest niebezpieczny lub trudny w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to możesz się spodziewać wzrost ceny. Jeśli chodzi o substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest prawidłowy pojazd do przewozu, co także pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu. To, ile pozostałości posiadasz, także jest znaczące, ponieważ od tego zależy, czy potrzebna jest pojemna cysterna, czy wystarczy tylko samochód dostawczy. W momencie, kiedy chcesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Strzegomiu, warto mieć na uwadze to, że im dalej jesteś od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w precyzyjnej wycenie Twoich pozostałości chemicznych. Zadzwoń do nas – zrobimy to dla Ciebie bezpłatnie!

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Strzegomiu?

WasteMaster jest przydantym narzędziem służącym do usprawnienia realizacji odbioru odpadów chemicznych w Strzegomiu. Naszym zadaniem jest pokazanie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz pomoc w dopełnieniu formalności. Znajdź numer do naszych specjalistów w interesującej Cię ofercie (tam także znajduje się formularz do wyceny), udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi wymaganiami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie szacunkową wycenę, a także stworzą (ze zgromadzonych w aplikacji danych) listę najkorzystniejszych placówek. Możesz także sam skorzystać z aplikacji (wyszukasz ją na naszej stronie) i zamieścić ogłoszenie na własną rękę. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się moderowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Strzegomiu i udostępni Ci te najbardziej pasujące. Nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zapłacisz ani grosza ani za Opiekuna Klienta, ani za używanie aplikacji. Co więcej, udzielamy także bezpłatnego wsparcia np. w kwestiach BDO. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Strzegomiu? Zadzwoń do nas - w tej sprawie również udzielamy konsultacji!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Strzegomiu

Czym charakteryzują się śmieci tego typu? W zależności od posiadanego surowca, takie mamy zasady ymczasowego składowania i odbioru odpadów chemicznych w Strzegomiu. Dlatego bardzo ważnym jest, abyśmy mieli świadomość, jakie właściwości mają nasze pozostałości. Podstawowymi cechami odpadów z opisywanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, a także takie śmieci mogą być żrące czy trujące. W związku z tym koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Za pośrednictwem GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wymienić trzy pola zagrożenia takimi substancjami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, dla zdrowia lub środowiskowe. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Strzegomiu ważny jest element oznakowania takich substancji - najczęściej jest to żółty trójkąt z konkretnym piktogramem.

Typy odpadów chemicznych w Strzegomiu

Możemy rozdzielić ogół odpadów chemicznych w Strzegomiu na dwie kategorie: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup zaliczamy wszelkie związki posiadające w składzie węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być odpady takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także pozostałości po destylacji. Grupa pozostałości nieorganicznych obejmuje te materiały, które węgla nie zawierają i nie posiadają jego domieszek. Zatem placówki utylizujące odpady chemiczne w Strzegomiu, które zajmują się substancjami nieorganicznymi wezmą od Ciebie wszelkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, kwasy azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale i rtęć czy arsen. Tego typu odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wyżej wymienione materiały mogą być bardzo niebezpieczne - dlatego koniecznie zorganizuj ich szybką wywózkę do przedsiębiorstw utylizujących odpady chemiczne w Strzegomiu.

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Strzegomiu

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Strzegomiu jest zobowiązany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre neutralne pozostałości można np. wylać do umywalki) należy postępować według konkretnych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Strzegomiu, który najczęściej otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie trzeba dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, umieścić odpady w pojemnikach. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Strzegomiu przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla persolenu wywozowego. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od środowiska w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się zachowywała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Strzegomiu musi zostać użyty. Należy wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich wątpliwości warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci pomocy!

Co warto wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu

Jeżeli prowadzisz laboratorium, czy zakład produkcji chemicznej, to na pewno zetknąłeś się z problematyką odpadów chemicznych w Strzegomiu. Są one wytwarzane nie tylko w laboratoriach, ale i np. zakładach petrochemicznych, zakładach medycznych, w farmakologii, kosmetyce, a także w firmach prywatnych. Oprócz tego ośrodki badawcze, szkoły i uczelnie wyższe korzystają oraz zużywają spore ilości materiałów pochodzenia chemicznego. Co z nimi zrobić? Nie można ich po prostu wyrzucić ani składować w swoim zakładzie pracy. Na producenta takich odpadów nałożony jest przymus przekazania ich do punktów utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu. W razie zlekceważenia tego obowiązku lub przekazywania śmieci na nielegalne wysypiska (co w Polsce się odnotowuje) - grozi nam kara pozbawienia wolności do lat 5 lub 8, jeśli mówimy o rozdysponowywanie odpadami niebezpiecznymi. Odpady chemiczne w Strzegomiu muszą być poddawane właściwej dezaktywacji i zneutralizowaniu - w przeciwnym razie stanowią poważne zagrożenie dla środowiska i życia ludzkiego. Muszą być składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Strzegomiu, tak aby nie zagrażały Twoim współpracownikom czy ekipie wywożącej śmieci. Co ciekawe, naukowcy (w tym Polacy) pracują nad metodami recyklingu tego typu śmieci. Badania wykazują, że część materiałów, które po prostu się marnuje, nadaje się do wytwarzania powszechnych leków, takich jak, chociażby ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się, jak zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Strzegomiu? Czytaj *#dalej|do końca#*#, a wszystkiego się dowiesz!

Przykłady odpadów chemicznych w Strzegomiu

Według ustaleń Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Strzegomiu to zazwyczaj zbędne produkty uboczne syntez, resztki poreakcyjne, materiały pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki czy leki, a także niepotrzebne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo można zauważyć, te materiały związane są głównie z działalnością naukową, uniwersytecką oraz laboratoryjną. Możemy także wymienić materiały wytwarzane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Strzegomiu: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy materiały owadobójcze. W zakładach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta będąca w stanie ciekłym) jest trzymana w specjalnych zbiornikach. Jeśli opróżniasz taki rezerwuar, miej w pamięci to, że należy go oczyścić po każdym takim zabiegu. Nie potrafisz zidentyfikować swojego odpadu? Skontaktuj się z WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje wątpliwości!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Utylizuję odpady chemiczne w Strzegomiu tylko z WasteMaster - zawsze znajdują dla mnie ciekawe oferty i dzięki ich wycenie nie jestem zmuszony do wypełniania miliona formularzy w innych firmach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szybko pracują, a ich działania są na wysokim poziomie! Serdecznie polecam, wyszukali dla mnie bardzo korzystną placówkę utylizacji odpadów chemicznych w Strzegomiu:)

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam bardzo - to pierwszy raz, kiedy pozbyłam się tak szybko swoich chemikaliów ropopochodnych! WasteMaster naprawdę jest pomocne!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z konsultacji z pracownikami WasteMaster. Mili konsultanci z łatwością wycenili moje odpady laboratoryjne i wyszukali firmę odbierającą odpady chemiczne w Strzegomiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z ekspertami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Firmy odbierające odpady chemiczne, które dla mnie wyszukiwali, zawsze trzymały się zasad BHP.

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat