Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Strzegomiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skąd się biorą odpady drewniane w Strzegomiu?

Odpady drewniane w Strzegomiu powstają wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Procentowo, największym producentem śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, etc. Z kolei przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł wytwarzający materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie pozostałości z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. NIe jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Strzegomiu? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Strzegomiu

Ceny skupu odpadów drewnianych w Strzegomiu są zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od typu i ilości drewna, który sprowadzamy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno pochodzące z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Strzegomiu może wyprodukować z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Strzegomiu, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną ważną kwestią jest rosnący popyt na pozostałości z drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Aktualnie jednak, w trakcie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ten trend. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Strzegomiu wpływa również stopień zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej znajdujesz się od placówki skupu – tym więcej trzeba będzie zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Rodzaje odpadów drewnianych w Strzegomiu

W firmach skupujących odpady drewniane w Strzegomiu możemy spotkać kilka kategorii tych odpadów. Przede wszystkich pozostałości po przetwórstwie drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych w Strzegomiu klasyfikują się także niektóre wielkogabarytowe pozostałości z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Strzegomiu z fabryk przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Czyli możemy do tej grupy zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i zawartość, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie zostanie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Strzegomiu? Z pewnością skup nie przyjmie materiałów zabrudzonych toksycznymi substancjami, plastikiem, metalami, minerałami czy odpadami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Strzegomiu, ponieważ później skup nie da rady ich oczyścić. Nie wiesz, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Strzegomiu?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Strzegomiu! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - z pewnością znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i wymaganiach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Strzegomiu, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz najlepszych placówek w Twojej okolicy. Możesz także użyć naszej aplikacji - jej obsługa jest bardzo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Strzegomiu. Podkreślamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Strzegomiu zależy tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Odbiór odpadów drewnianych w Strzegomiu - ważne informacje

Jeżeli nie masz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych w Strzegomiu. Firmy oferujące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Zgłoś się do nas lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, gdy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji odbioru odpadów drewnianych w Strzegomiu musisz mieć na uwadze, że Twoja odległość od skupu ma kluczowe znaczenie w kontekście kosztów. Z tej przyczny specjaliści z WasteMaster zazwyczaj proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Strzegomiu - najczęściej można go wykupić na okres ok. siedmiu dni, co daje czas na spokojny załadunek. Co więcej, składując śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz potencjalnym wypadkom w miejscu pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej informacji udzielisz o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli przydzielić do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych w Strzegomiu. W razie wątpliwości - zapraszamy do kontaktu.

Recykling odpadów drewnianych w Strzegomiu - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje pozostałości trafią do skupu odpadów drewnianych w Strzegomiu, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co możemy wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można wyprodukować materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masę celulozową. Z tych ostatnich produkuje się papier. Czyli bardzo dużo może powstać w wyniku recyklingu odpadów drewnianych w Strzegomiu. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do skupów realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Ponadto, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w prosty sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – nie trać więc czasu, tylko skontaktuj się z nami!

Odpady drewniane w Strzegomiu a kwestie formalne

Odpady drewniane w Strzegomiu ze względu na brak naturalnych toksycznych czy też niebezpiecznych właściwości, są traktowane jak regularne pozostałości. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub osobą posiadającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to musisz wypełniać regularnie swoje sprawozdania w BDO. Aktualna ewidencja odpadowa jest podstawową kontrolą wytwórstwa śmieci w ogóle. Za brak prowadzenia konta w BDO grozi nam kara nawet do miliona złotych! Co więcej, gdy zamierzasz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Strzegomiu, koniecznie pamiętaj o KPO. Karta Przekazania Odpadu, to dokument będący legalnym uprawomocnieniem przewozu pozostałości do skupu. Ty, jako wsłaściciel przedsiębiorstwa, musisz wypełnić tę Kartę i zwrócić ją kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Dodatkowo, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie inspekcji policyjnej. Całość dokumentów, związanych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Strzegomiu, używa systemu kodów odpadów. Są one zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Przykładem może być kod na odpady drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najistoniejsze ozaczenia numeryczne znajdują się także w naszym wirtualnym cenniku.

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Strzegomiu?

Bardzo dużo przedsiębiorstw styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Strzegomiu. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne surowce - jednak zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w prywatnych piecach. Dlaczego? Ponieważ nie są to właściwe i ekologiczne warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Strzegomiu spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane w Strzegomiu to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje bardzo dużo różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej grupy. Trzeba je oczywiście przetransportować do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Strzegomiu. Działając w ten sposób, walnie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do placówek skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych materiałów! Chcesz wiedzieć, co może powstać z odpadów drewnianych w Strzegomiu? A może jesteś zainteresowany usługą wywozu śmieci? Zapraszamy do lektury - na pewno Ci się przyda!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że tak szybko odpowiedzą na wysłany formularz. Nawet jeszcze się nie skończyła moja przerwa, a ja już na mailu miałem wycenę moich odpadów drewnianych w Strzegomiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto było się skusić! Szybko znaleźli dla mnie skup odpadów drewnianych, który mi odpowiadał - i cenowo i lokalizacyjnie. Serdecznie polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę kolegom! Na pewno tak jak ja, oszczędzą dużo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pięć minut rozmowy i już wiem, od kogo najlepiej wynająć kontener na odpady drewniane! Rzeczywiście przydatna usługa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wątpiłem w to, że w krótkim czasie pozbędę się kontenera pełnego starych konstrukcji drewnianych. A jednak się udało! Usługi na najwyższym poziomie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon