Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Radzyminie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Radzyminie

W związku ze specyficznymi właściwościami tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Radzyminie jest zobligowany do odpowiedniego przechowywania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre neutralne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według konkretnych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Radzyminie, który najczęściej otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to zabieg wymagający użycia innych substancji chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy zachowaniu szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku dużych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Radzyminie przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie producenta pozostałości leży jedynie stworzenie komfortowych warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się zachowywała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Radzyminie musi zostać użyty. Należy wziąć pod uwagę charakterystyczne cechy materiałów, temperaturę, stan skupienia, ale i dodatkowe dane (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich wątpliwości warto zerknąć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub możesz zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci pomocy!

Typy odpadów chemicznych w Radzyminie

Możemy podzielić ogół odpadów chemicznych w Radzyminie na dwie klasyfikacje: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup możemy zaliczyć wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być odpady takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także pozostałości po destylacji. Kategoria pozostałości nieorganicznych to te materiały, które węgla nie zawierają i nie mają jego domieszek. Zatem instytucje utylizujące odpady chemiczne w Radzyminie, które zajmują się materiałami nieorganicznymi wezmą od Ciebie wszelkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale i rtęć czy arsen. Tego typu odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wcześniej wymienione materiały mogą być bardzo niebezpieczne - dlatego koniecznie zorganizuj ich szybką wywózkę do placówek utylizujących odpady chemiczne w Radzyminie.

Charakterystyka odpadów chemicznych w Radzyminie

Czym charakteryzują się odpady tego typu? W zależności od posiadanego surowca, takie mamy zasady ymczasowego składowania i odbioru odpadów chemicznych w Radzyminie. Dlatego bardzo istotnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z podanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, ale i takie pozostałości mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Za pośrednictwem GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wyróżnić kilka pól zagrożenia takimi materiałami. Mianowicie niebezpieczeństwo może być fizyczne, dla zdrowia lub też dla przyrody. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Radzyminie istotny jest element oznakowania takich substancji - najczęściej jest to żółty trójkąt z określonym piktogramem.

Utylizacja odpadów chemicznych w Radzyminie – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Radzyminie to wyjątkowo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego typu są produkowane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uczelnie wyższe, a także wszelkiego rodzaju firmy prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam na pewno znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możemy wyrzucać takich odpadów do zwykłych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania takich śmieci. Wielokrotnie media donosiły o tym, jak przedsiębiorcy skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Radzyminie na tzw. dzikie wysypiska. Są to działania nielegalne i umieszczone w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Radzyminie grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mowa o pozostałościach niebezpiecznych) lat więzienia. Warto zaznaczyć, że tego typu pozostałości powinny się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Radzyminie. Niestety wciąż trwają badania dotyczące recyklingu tego typu śmieci, jednak, co niespodziewane, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne mogą zostać użyte do produkcji popularnych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (lek na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może potrzebujesz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Radzyminie? Zachęcamy do lektury!

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Radzyminie - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Radzyminie jest trudny do sprecyzowania, w zasadzie liczy się każdy osobny przypadek. Jednak wielkość ceny jest zależna od kilku czynników: typu pozostałości, masy odpadu, tego, jak bardzo jest niebezpieczny, jak trudno go przewieźć i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Radzyminie mogą wzrosnąć jeżeli niezadbałeś o odpowiednie zabezpieczenie swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo problematyczny w transporcie (np. gdy należy zaangażować cysternę). Wyjątkowo ważne jest podanie właściwej masy swojego odpadu, ponieważ od tego zależy wielkość podstawianego samochodu. Pamiętaj także o tym, że im większe jest Twoje oddalenie od placówki odbierającej odpady chemiczne w Radzyminie, tym bardziej wzrośnie cena za usługę. Chciałbyś otrzymać dokładne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Radzyminie? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w optymalizacji gospodarki odpadowej kompletnie bezpłatnie!

Odpady chemiczne w Radzyminie - co to takiego?

Zgodnie z informacjami z Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Radzyminie możemy uważać bardzo wiele substancji. Są nimi głównie: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały, które powstają w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki, leki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Są to elementy pwoiązane głównie z funkcjonowaniem laboratoriów. Dodatkowo, do odpadów chemicznych w Radzyminie możemy dodać chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, leki po terminie, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy materiały owadobójcze. Jeśli mówimy o dużych zakładach przemysłowych, często te substancje są przechowywane w wielkich zbiornikach - należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu po każdorazowym opróżnieniu. Potrzebujesz pomocy w zidentyfikowaniu swojego odpadu? Skontaktuj się z WasteMaster - we wszystkim Ci pomożemy!

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Radzyminie

Jeśli chodzi o kwestie formalne, są one analogiczne tak samo jak w przypadku pozostałych rodzajów odpadów. Będąc przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – musisz prowadzić zaktualizowaną ewidencję pozostałości w systemie BDO. W WasteMaster współpracujemy jedynie z legalnymi przewoźnikami działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz legalnymi placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Radzyminie takich instytucji określają koszt współpracy z legalnymi przedsiębiorstwami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Nieprowadzenie tam konta może grozić grzywnami sięgającymi do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Radzyminie uzupełnić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo ważne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek inspekcji służb. Każdy z powyżej wymienionych druków posługuje się kodami odpadów, które znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Praktycznie całość oznaczeń substancji chemicznych znajdziesz także na naszej stronie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Radzyminie?

WasteMaster jest przydantym narzędziem służącym do usprawnienia realizacji odbioru odpadów chemicznych w Radzyminie. Naszym zadaniem jest pokazanie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz wsparcie w wypełnieniu formalności. Znajdź numer do naszych specjalistów w interesującej Cię ofercie (tam także znajdziesz formularz do wyceny), Udostępnij nam informacje o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Radzyminie. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie szacunkową wycenę, a także stworzą (z zebranych w aplikacji danych) listę korzystnych placówek. Możesz także sam skorzystać z aplikacji (również znajdziesz ją na naszej stronie) i zamieścić ogłoszenie na własną rękę. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się moderowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Radzyminie i udostępni Ci te najtrafniejsze. Nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zapłacisz ani złotówki ani za Opiekuna Klienta, ani za używanie aplikacji. Dodatkowo, udzielamy także darmowego wsparcia np. w sprawie BDO. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Radzyminie? Zadzwoń do nas - w tej sprawie również udzielamy konsultacji!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mocno polecam - ich usługi naprawdę ułatwiły zarządzanie gospodarką odpadową w moim zakładzie:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam szczerze - to pierwszy raz, kiedy pozbyłam się tak szybko swoich chemikaliów ropopochodnych! WasteMaster naprawdę daje radę!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam gorąco - pracownicy WasteMaster znają się na rzeczy i faktycznie dokładnie określili koszt utylizacji moich odpadów chemicznych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z ekspertami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Firmy odbierające odpady chemiczne, które dla mnie wyszukiwali, zawsze przstrzegały zasad BHP.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Kilka minut i już mam na mailu oszacowany koszt moich klejów epoksydowych! Naprawdę opłaca się skorzystać - w końcu czas to zysk!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon