Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Kiełczowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym charakteryzują się odpady chemiczne w Kiełczowie?

W kontekście tego, jak właściwie obchodzić się z pozostałościami opisywanych w tym tekście, ważna jest znajomość ich właściwości. Przed odbiorem odpadów chemicznych w Kiełczowie zazwyczaj (czasem musi się tym zająć ekipa transportowa) niezbędne jest zadbanie o ich właściwe zabezpieczenie. Zatem znając ich właściwości, będziemy mogli odpowiednio dobrać pojemniki, worki, rezerwuary etc. Odpady chemiczne wyróżniają się tym, że są żrące, łatwopalne, wybuchowe, toksyczne, radioaktywne czy też trujące. Są niebezpieczne - realnie zagrażają życiu lub zdrowiu człowieka. Dzięki Globalnie Zharmonizowanemu Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) możemy wyróżnić trzy obszary, w których mogłyby zagrozić takie śmieci: obszar fizyczny, zdrowotny oraz środowiskowy. Każdy przekazywany przez producenta materiał powinien zawierać piktogram ostrzegający odbiorców odpadów chemicznych w Kiełczowie przed właściwościami zawartości przekazywanego pojemnika.

Utylizacja odpadów chemicznych w Kiełczowie – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Kiełczowie to wyjątkowo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego typu są produkowane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, instytucje produkcyjne – tam na pewno znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwyczajnych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania tych śmieci. Wielokrotnie media donosiły o tym, jak przedsiębiorcy skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Kiełczowie na tzw. dzikie wysypiska. Są to działania nielegalne i umieszczone w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za bezprawne składowanie np. odpadów chemicznych w Kiełczowie grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mówimy o pozostałościach niebezpiecznych) lat pozbawienia wolności. Warto podkreślić, że tego typu pozostałości muszą się znaleźć w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Kiełczowie. Niestety wciąż trwają badania z zakresu recyklingu tego typu śmieci, jednak, co zaskakujące, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne będą mogły zostać zużyte do produkcji nowych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (medykament na arytmię). Chciałbyś dowiedzieć się więcej? A może potrzebujesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Kiełczowie? Zapraszamy do lektury!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Kiełczowie?

Nie ma nic łatwiejszego! Wystarczy nawiązać kontakt z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej autorskiej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz wymagania co do odbioru odpadów chemicznych w Kiełczowie. Istotnym jest, abyś podał typ, specyfikę oraz ilość posiadanych śmieci. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta dostarczy Ci wycenę pozostałości, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje zlecenie. Po krótkim czasie na wcześniej podaną skrzynkę mailową otrzymasz także listę najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – znajduje się ona na naszej stronie i nie trzeba jej instalować. Zamieść zlecenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie i to tyle! Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty, spośród których możesz dowolnie wybierać. Pamiętaj, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie nie jest jednolity w skali kraju – z tego powodu nasza usługa wyceny jest bardzo użyteczna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są całkowicie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz płacić, co więcej, możesz się z nami konsultować na każdym etapie – udzielamy pomocy nawet w BDO!

Przykłady odpadów chemicznych w Kiełczowie

Według badań Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Kiełczowie to głównie zbędne produkty uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, materiały pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki czy leki, a także niepotrzebne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo zauważyłeś, te materiały powiązane są głównie z działalnością naukową, uniwersytecką oraz laboratoryjną. Możemy także wymienić materiały produkowane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Kiełczowie: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. W fabrykach, gdzie produkuje się taki pozostałości, często chemia (głównie ta w stanie ciekłym) jest trzymana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, miej w pamięci to, że należy go umyć po każdym takim zabiegu. NIe jesteś pewien, jaki odpadem dysponujesz? Skontaktuj się z WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje wątpliwości!

Rodzaje odpadów chemicznych w Kiełczowie

Wyróżniamy odpady chemiczne w Kiełczowie organiczne i nieorganiczne. Pierwsza z grup obejmuje swoim zakresem związki chemiczne z węglem. Można do tej grupy zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacji. Placówki utylizujące odpady chemiczne w Kiełczowie wyróżniają również kategorię nieorganiczną, która składa się z substancji nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli chodzi o właśnie te materiały, są one szeroko stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego niezbędnym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Kiełczowie. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu pozostałości!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Kiełczowie

W związku ze specyficznymi właściwościami tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Kiełczowie jest zobligowany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od materiału (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad należy umieścić w pojemniku na odpady chemiczne w Kiełczowie, który najczęściej otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to zabieg wymagający użycia innych substancji chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy zachowaniu szczególnej ostrożności, umieścić odpady w pojemnikach. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Kiełczowie przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną charakterystykę swojego odpadu, ponieważ w zależności od środowiska w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Kiełczowie musi zostać użyty. Trzeba wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub możesz zadzwonić do WasteMaster – nasi eksperci z pewnością udzielą Ci pomocy!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Kiełczowie

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Kiełczowie są analogiczne, jak w przypadku reszty odpadów. Kiedy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za nieposiadanie i nieewidencjonowanie odpadów w tym systemie, grożą kary nawet do miliona złotych. Współpracujemy tylko z legalnymi biznesami - i z tej przyczyny także od naszych klientów wymagamy działania w zgodzie z prawem. Instytucje udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie, które obejmują także transport z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy, prawo obliguje Cię do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i przekazania jej kierowcy odbierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do inspekcji policyjnej. Wszystkie dokumenty dotyczące śmieci korzystają z systemu kodów odpadów. Cały katalog możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wyjaśnią.

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie jest trudny do sprecyzowania, w zasadzie liczy się każdy indywidualny przypadek. Jednak wysokość ceny jest zależna od kilku czynników: typu pozostałości, ilości odpadu, tego, jak bardzo jest niebezpieczny, jak trudno go przewieźć i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie mogą urosnąć jeżeli niezabezpieczyłeś odpowiednio swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo problematyczny w transporcie (np. gdy trzeba zaangażować cysternę). Wyjątkowo istotne jest podanie właściwej masy swojego odpadu, ponieważ od tego zależy wielkość podstawianego samochodu. Nie zapomnij także o tym, że im większe jest Twoje oddalenie od placówki odbierającej odpady chemiczne w Kiełczowie, tym bardziej zwiększy się cena za usługę. Chcesz otrzymać precyzyjne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Kiełczowie? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w optymalizacji gospodarki odpadowej kompletnie bezpłatnie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jak dla mnie - strzał w dziesiątkę! Dosłownie na przerwie obiadowej, udało mi się z nimi zorganizować wywózkę moich odpadów chemicznych - i to całkiem dużych ilości!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jak dla mnie - 10/10! Dosłownie w przerwie obiadowej, udało mi się z nimi zorganizować wywózkę moich odpadów chemicznych - i to całkiem dużych ilości!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doceniam to, że WasteMaster zastosowało tyle kanałów komunikacji. Wypróbowałem wszystkie (włącznie z aplikacją) i wszystkie działają równie sprawnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa - zaoszczędziłem wiele godzin!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem się dowiedzieć, jak wygląda cennik utylizacji odpadów chemicznych - nie miałem kiedy wysyłać formularzy do każdej firmy w okolicy. WasteMaster zamiast cennika udostępniło mi listę ofert z wyceną, co jest o wiele lepszą sprawą. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon