Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach

Aby zamówić odbiór odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach posiadać dostęp do internetu lub telefonu. Wyszukaj WasteMaster, skontaktuj się z nami i poczekaj chwilę na informację zwrotną. Możesz się do nas zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub możesz użyć naszej aplikacji na własną rękę. I numer telefonu, jak i formularz do wyceny oraz aplikację, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Udziel nam charakterystyki swoich śmieci, a także preferencjami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach. Później nasi eksperci wyślą Ci wycenę Twoich odpadów wraz z wykazem placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach. Jeżeli wolisz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wcześniejszym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu zamieszczają zlecenie do aplikacji, w ten sposób zbierają dane, które później otrzymasz), również jest taka możliwość. Dodaj w niej zgłoszenie, zdjęcie, a także wymagania dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach, a Twój Opiekun Klienta skieruje do Ciebie pasujące oferty. W każdym przypadku nasza usługa jest kompletnie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - my jedynie dostarczamy Ci opcji!

Właściwości odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach

Bardzo istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach, są charakterystyczne cechy tego rodzaju śmieci. To, z jakim materiałem mamy do czynienia warunkuje metody przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Czyli odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Za pośrednictwem GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje niebezpieczeństwa: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – najczęściej w żółtym trójkącie. Nie zapominaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach.

Czym są odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach uważa się m.in.: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z przemysłu petrochemicznego, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, substancje owadobójcze i leki po terminie. Bardzo często toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i oczyszczanie. Jeśli nie jesteś przekonany, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – zadzwoń do ekspertów z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach?

Jeżeli mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach, to kwestie formalne wyglądają podobnie, jak w przypadku reszty pozostałości. Każdy przedsiębiorca lub właściciel gospodarstwa rolnego (posiadający więcej niż 75 ha ziem) musi posiadać konto w BDO. W innym razie, także jeśli użytkownik nie ewidencjonuje okresowo swoich pozostałości, grożą bolesne grzywny. WasteMaster współpracuje jedynie z legalnymi podmiotami, więc tego samego wymagamy od naszych użytkowników. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy - pamiętaj także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Musisz ją później oddać kierowcy, który odbierze Twoje śmieci. Finalną formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na legalność w razie kontroli. Całość wymienionych wcześniej dokumentów używa kodów odpadów. Są one przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają źródło pochodzenia pozostałości, jej charakterystykę i typ. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach - zgłoś się do WasteMaster!

Przechowywanie odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach

Zatem wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach, warto jeszcze wspomnieć o zasadach przechowywania tych substancji. Muszą być one (w sposób tymczasowy) składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach, które są przystosowane do konkretnego materiału. Część substancji można oczywiście wylać np. do zlewu, jednak muszą to być ciecze neutralne i niezagrażające ani środowisku, ani człowiekowi. W każdym przypadku należy przestrzegać przepisów BHP. Niektóre substancje można poddać dezaktywacji, jednak zazwyczaj ma to miejsce w laboratoriach lub dopiero w placówkach utylizujących odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach. W przypadku sporych zakładów pracy, często to właśnie ekipa firmy wywozowej, za pomocą cystern czy ciężarówek biorą na siebie wysiłek przygotowania śmieci do transportu. Naszym obowiązkiem wówczas, jest stworzenie komfortowych warunków pracy dla tych ludzi. W przypadku małych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach możemy uzyskać od producenta lub od niego takie opakowania nabyć. Samo składowanie śmieci w zakładzie pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - należy wziąć pod uwagę stan skupienia materiału, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi substancjami nie można trzymać naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą stronę.

Rodzaje odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach

Możemy wyróżnić odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach organiczne i nieorganiczne. Pierwsza z grup obejmuje swoją definicją związki chemiczne z węglem. Możemy do tej kategorii zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacji. Instytucje utylizujące odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach wymieniają również grupę nieorganiczną, która składa się z substancji nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli mówimy o tych materiałach, są one głównie stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego koniecznym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach. Nie zapomnij o właściwym zabezpieczeniu śmieci!

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy placówek produkcyjnych jest związane z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach. Można się z nimi spotkać głównie w tych miejscach, ale i w zakładach zajmujących się przetwórstwem ropy, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, w akademiach. Także placówki badawcze związane z medycyną produkują duże ilości materiałów, nadających się do przekazania firmom utylizującym odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach. W momencie, gdy okaże się, że jako wytwórca tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu typu PSZOK (jeśli dysponujesz małymi ilościami takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić wysokie kary. Kodeks Karny przewiduje, że za bezprawne składowanie lub wyrzucanie śmieci może zostać nałożona sankcja w postaci do 5 lat pozbawienia wolności lub 8 lat, jeśli chodzi o odpady niebezpieczne. Należy podkreślić, że na producentach ciąży obowiązek przechowywania śmieci w specjalnych pojemnikach na odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach. W ten sposób zapewniasz bezpieczeństwo swoim współpracownikom. Zaskakującą informacją jest to, że naukowcy, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach, z których można będzie pozyskiwać składniki do produkcji powszechnie używanych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałościach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach, niemożliwym jest po prostu podać wykazu cen - dla każdej placówki jest to kwestia indywidualna. Należy podkreślić, że nie w każdej części kraju panuje taki sam system cen. Ponadto, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im trudniej jest go wywieźć do placówki zewnętrznej, tym wyższą cenę zobaczysz na rachunku. Także dostarczana masa śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach, ponieważ od ilości zależne jest to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, jeśli chcesz zrealizować wywózkę pozostałości, musisz brać pod uwagę swoją odległość od placówki skupującej. Im dalej się znajdujesz - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Jelczu-Laskowicach. Interesuje Cię precyzyjna wycena? Nie chcesz marnować czasu na szukanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z aplikacji od WasteMaster - jest faktycznie pomocą, a niewidoczna pomoc Opiekuna Klienta, sprawia, że łatwiej podejmowało się ostateczną decyzję:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolona - konsultanci z WasteMaster stanęli na wysokości zadania i znaleźli dla mnie opłacalną firmę, która odbierze moje wapna pokarbidowe i popłuczyny. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę jestem zaskoczona! Za darmo znaleźli dla mnie firmę, która odbiera odpady chemiczne w Jelczu-Laskowicach! I w dodatku podpowiedzieli mi, jak wypełniać BDO:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam usługi WasteMaster. Z ich pomocą mogłem się skupić na rzeczach ważniejszych niż zarządzanie odpadami chemicznymi w Jelczu-Laskowicach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolona - konsultanci z WasteMaster stanęli na wysokości zadania i znaleźli dla mnie opłacalną firmę, która odbierze moje wapna pokarbidowe i popłuczyny. Polecam mocno!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon