Odpady chemiczne w Kielcach

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady chemiczne są realnym zagrożeniem nie tylko dla ludzi, ale także przyrody – z tego względu koniecznie musimy zadbać o to, aby takie materiały trafiły do odpowiednich placówek neutralizujących. W szczególności na przedsiębiorców został nałożony obowiązek utylizowania wyprodukowanych materiałów chemicznych – ponieważ właśnie ta grupa produkuje najwięcej takich pozostałości.

Jak znajdziesz najkorzystniejszą firmę, która zajmie się odbiorem odpadów chemicznych w Kielcach? Z naszym wsparciem! W WasteMaster pracują sami specjaliści od wyszukiwania najlepszych ofert wywozu odpadów. W jaki sposób możesz uzyskać nasze wsparcie? Wystarczy, że się do nas zgłosisz i udzielisz najważniejszych informacji na temat wyprodukowanych pozostałości. Musisz nam powiedzieć, ile odpadu posiadasz, jaka jest jego charakterystyka oraz rodzaj, w jaki sposób jest zabezpieczony oraz skąd chciałbyś zorganizować jego wywózkę.

Jak się z nami skontaktować? Wystarczy zadzwonić na naszą infolinię (numer znajdziesz na naszej stronie), skorzystać z aplikacji mobilnej (nie musisz jej instalować na komputerze, ale możesz ją pobrać na telefon) czy możesz także uzupełnić kwestionariusz do wyceny odpadu chemicznego. Dzięki Twoim danym nasi eksperci dokonają wyceny pozostałości i prześlą Ci wyniki. W ten sposób oszczędzisz mnóstwo czasu w przyszłości – i to kompletnie za darmo!

Następnie nasi eksperci wprowadzą Twoje zlecenie do naszej bazy danych, z której uzyskujemy informacje na temat podmiotów, obracających pozostałościami w Polsce. Pracownicy z WasteMaster wyselekcjonują najbardziej opłacalne propozycje i przeprowadzą negocjację w Twoim imieniu. Efekty naszej pracy zostaną Ci przesłane na wcześniej podaną skrzynkę mailową. Jeżeli nie będziesz usatysfakcjonowany – zawsze możesz zrezygnować z naszej pomocy lub zwrócić się o nią ponownie – nie zobowiązujemy Cię do korzystania z zasugerowanych podmiotów. Właśnie w ten sposób najszybciej dotrzesz do podmiotów zajmujących się odpadami chemicznymi w Kielcach i okolicy!

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Kielcach jest zobligowany do odpowiedniego przechowywania takich pozostałości. W zależności od substancji (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według konkretnych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Kielcach, który najczęściej otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to zabieg wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest niemożliwa, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku dużych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Kielcach przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla persolenu wywozowego. Warto sprawdzić dokładną charakterystykę swojego odpadu, ponieważ w zależności od środowiska w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Kielcach musi zostać użyty. Należy wziąć pod uwagę charakterystyczne cechy materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe dane (np. w towarzystwie jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2012 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Według ustaleń Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne to głównie:

 • zbędne produkty uboczne syntez,
 • resztki poreakcyjne,
 • substancje pobrane do analiz,
 • próbki po wykonaniu analiz,
 • materiały powstałe w wyniku prób technologicznych,
 • przeterminowane odczynniki czy leki,
 • zbędne lub zużyte rozpuszczalniki.

Jak łatwo zauważyłeś, te materiały związane są głównie z działalnością naukową, akademicką oraz laboratoryjną. Możemy także wyróżnić materiały produkowane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić następujące odpady chemiczne:

 • chemię poprodukcyjną,
 • odpady paliw,
 • kwasy,
 • stare leki,
 • rozpuszczalniki,
 • farby,
 • popłuczyny,
 • kleje,
 • środki owadobójcze,
 • pestycydy.

W fabrykach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta w stanie ciekłym) jest trzymana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, pamiętaj o tym, że należy go oczyścić po każdym takim zabiegu. Nie potrafisz zidentyfikować swojego odpadu? Masz do oddania coś spoza wymienionej listy i chcesz się upewnić, że możesz skorzystać z usługi firm utylizujących odpady chemiczne w Kielcach? Skontaktuj się z WasteMaster – wszystko Ci wyjaśnimy!

Odpady chemiczne są klasyfikowane jako niebezpieczne, ponieważ stanowią realne zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i człowieka. Warto wiedzieć, czy Twój materiał odznacza się odpowiednimi cechami, które kwalifikują go jako taki odpad. Zatem odpady chemiczne są: łatwopalne, toksyczne, żrące, radioaktywne, chorobotwórcze, toksyczne, ekotoksyczne, wybuchowe, szkodliwe dla zdrowia, łatwo się utleniają, są mutagenne oraz teratogenne (powodujące zmiany i zaburzenia w rozwoju płodu, mogące nawet doprowadzić do śmieci zarodka), a także wywołujące infekcje i mające działanie drażniące.

W związku z właściwościami takich substancji trudno sobie wyobrazić sytuację, w której nie przestrzega się właściwego przechowywania takich materiałów. W zależności od rodzaju danej pozostałości musimy się zaopatrzyć w pojemnik na odpady chemiczne w Kielcach. Są one dystrybuowane przez firmy, które najczęściej zajmują się także wywózką takich surowców. Najczęściej są to stalowe pojemniki, wiadra i kontenery lub beczki – jednak muszą spełniać wymagania bezpieczeństwa OSHA.

Będąc przedsiębiorcą, obowiązują Cię liczne kwestie formalne, które są dokumentacją legalności Twoich działań. Zatem nie lekceważ tych wymagań, ponieważ mogą Cię za to spotkać poważne konsekwencje – a jeśli chodzi o odpady chemiczne i niebezpieczne, mogą one przybrać postać nie tylko grzywny, ale i pozbawienia wolności (jeśli nielegalnie porzucasz odpady tego rodzaju). Dlatego pamiętaj o regularnym uzupełnianiu formularzy w systemie Bazy Danych Odpadowych – warto pilnować terminów składania sprawozdań i ewidencji.

Jeżeli realizujesz wywózkę pozostałości – nie zapomnij o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu, która upoważnia podmioty zewnętrzne do przewożenia Twoich pozostałości. W tym przypadku należy również uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych i zdać relację z tego, ile się pozostałości wyprodukowało, jakiego są one rodzaju etc. W razie wszelkich pytań – konsultanci WasteMaster służą wsparciem.

Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Kielcach są bardzo indywidualną sprawą. Najczęściej wycena zależy od ilości posiadanego materiału i jego rodzaju, zabezpieczeń, które trzeba będzie zorganizować do transportu oraz odległości od miejsca skupu. Warto także wiedzieć, że wysokość stawek w cenniku utylizacji odpadów chemicznych w Kielcach zależy także od łatwości przewozu. Jednak w momencie, kiedy przekażemy ekipie wywożącej niezabezpieczone pozostałości – możemy spodziewać się naliczenia dodatkowych kosztów.

Możemy wymienić kilka sposobów utylizowania pozostałości chemicznych. Technikę termiczną – polegającą na spalaniu substancji w specjalistycznych piecach (w ten sposób można również odzyskiwać energię), autoklawowanie, które przyśpiesza procesy chemiczne i neutralizuje toksyczne elementy, czy metodę fizykochemiczną, która angażuje wiele innych związków chemicznych, dzięki którym mamy możliwość przekształcenia odpadu i wytworzenia nowych, przydatnych substancji. 

Recykling i utylizowanie odpadów chemicznych jest niezwykle ważne w kontekście nie tylko przepisów, lecz także ekologii. Dlatego nie czekaj, tylko zgłoś się do WasteMaster i znajdź z naszą pomocą prawdziwych profesjonalistów!

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Kielcach, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master