Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Kamiennej Górze

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze jest trudny do określenia, w zasadzie liczy się każdy indywidualny przypadek. Jednak wysokość ceny jest zależna od kilku elementów: typu pozostałości, ilości odpadu, tego, jak bardzo jest toksyczny, jak trudno go przetransportować i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze mogą urosnąć jeżeli niezabezpieczyłeś odpowiednio swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo kłopotliwy w transporcie (np. gdy należy zaangażować cysternę). Bardzo ważne jest podanie odpowiedniej masy swojego odpadu, ponieważ od tego zależy wielkość podstawianego pojazdu. Nie zapomnij także o tym, że im większe jest Twoje oddalenie od placówki odbierającej odpady chemiczne w Kamiennej Górze, tym bardziej zwiększy się cena za usługę. Chcesz otrzymać precyzyjne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w optymalizacji gospodarki odpadowej kompletnie bezpłatnie!

Czym charakteryzują się odpady chemiczne w Kamiennej Górze?

W kontekście tego, jak bezpiecznie obchodzić się z pozostałościami opisywanych w tym tekście, ważna jest znajomość ich właściwości. Przed odbiorem odpadów chemicznych w Kamiennej Górze zazwyczaj (czasem musi się tym zająć ekipa wywozowa) niezbędne jest zadbanie o ich dokładne zabezpieczenie. Zatem znając ich właściwości, będziemy mogli prawidłowo dobrać pojemniki, worki, rezerwuary etc. Odpady chemiczne wyróżniają się tym, że są żrące, łatwopalne, wybuchowe, toksyczne, radioaktywne czy też trujące. Są niebezpieczne - rzeczywiście zagrażają życiu lub zdrowiu. Dzięki Globalnie Zharmonizowanemu Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) można wyróżnić trzy obszary, w których mogą nam zagrozić takie śmieci: obszar fizyczny, zagrożenie dla zdrowia oraz środowiskowy. Każdy przekazywany przez producenta materiał musi zawierać piktogram ostrzegający odbiorców odpadów chemicznych w Kamiennej Górze przed właściwościami zawartości dostarczanego pojemnika.

Czym są odpady chemiczne w Kamiennej Górze?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Kamiennej Górze uważa się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze włączyć do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Kamiennej Górze są wszelakie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, substancje owadobójcze i leki po terminie. Bardzo często toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w pojemnych zbiornikach przemysłowych, dlatego niezbędne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – zadzwoń do ekspertów z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najważniejszych informacji!

Rodzaje odpadów chemicznych w Kamiennej Górze

Możemy wyróżnić odpady chemiczne w Kamiennej Górze organiczne i nieorganiczne. Pierwsza grupa obejmuje swoją definicją związki chemiczne z węglem. Można do tej grupy zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacji. Instytucje utylizujące odpady chemiczne w Kamiennej Górze wymieniają również kategorię nieorganiczną, która składa się z substancji nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli chodzi o właśnie te materiały, są one głównie stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego koniecznym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Kamiennej Górze. Nie zapomnij o właściwym zabezpieczeniu pozostałości!

Przechowywanie odpadów chemicznych w Kamiennej Górze

Skoro wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Kamiennej Górze, warto jeszcze wspomnieć o regułach przechowywania tych materiałów. Muszą być one (tymczasowo) składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Kamiennej Górze, które są przystosowane do konkretnego materiału. Niektóre substancje można oczywiście wlać np. do zlewu, jednak muszą to być ciecze neutralne i niezagrażające ani środowisku, ani ludziom. W każdym przypadku trzeba przestrzegać zasad BHP. Niektóre substancje można poddać dezaktywacji, jednak najczęściej ma to miejsce w laboratoriach lub w instytucjach utylizujących odpady chemiczne w Kamiennej Górze. W przypadku większych zakładów pracy, często to właśnie personel firmy wywozowej, za pomocą cystern czy ciężarówek biorą na siebie wysiłek przygotowania śmieci do transportu. Naszym obowiązkiem wówczas, jest stworzenie komfortowych warunków pracy dla tych ludzi. W przypadku małych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Kamiennej Górze możemy otrzymać od producenta lub od niego takie opakowania zakupić. Samo składowanie śmieci w miejscu pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - trzeba wziąć pod uwagę stan skupienia materiału, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi związkami nie można trzymać naszego odpadu. W razie wszelkich pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą stronę.

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Kamiennej Górze

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych, są one analogiczne tak samo jak w przypadku pozostałych rodzajów odpadów. Będąc przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – musisz prowadzić regularną ewidencję pozostałości w systemie BDO. W WasteMaster współpracujemy jedynie z legalnymi firmami transportowymi działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz legalnymi placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Kamiennej Górze takich instytucji określają koszt współpracy z legalnymi podmiotami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Nieprowadzenie tam konta może grozić grzywnami nawet do miliona złotych. Oprócz tego firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Kamiennej Górze uzupełnić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który wywozi nasze śmieci. Dodatkowo ważne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek inspekcji służb. Każdy z wyżej wymienionych druków posługuje się kodami odpadów, które możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, wprowadzającego katalog odpadów. Większość oznaczeń substancji chemicznych znajdziesz także na naszej stronie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Kamiennej Górze?

Nie ma nic prostszego! Wystarczy skontaktować się z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza wycenowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego używania naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz preferencje co do odbioru odpadów chemicznych w Kamiennej Górze. Ważne jest, abyś podał rodzaj, specyfikę oraz masę posiadanych śmieci. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze. Po udzieleniu informacji Twój Opiekun Klienta dostarczy Ci wycenę odpadów, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje ogłoszenie. Po krótkim czasie na wcześniej podaną skrzynkę mailową otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli chodzi o samodzielne korzystanie z aplikacji – znajduje się ona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść zlecenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze i to wszystko! Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Miej na uwadze, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze nie jest jednolity w skali kraju – z tego powodu nasza usługa wyceny jest bardzo przydatna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak całościowe działania nie musisz płacić, co więcej, możesz się z nami konsultować na każdym etapie – pomożemy Ci nawet w BDO!

Co warto wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze

Jeżeli posiadasz laboratorium, czy zakład wytwórstwa materiałów chemicznych, to na pewno zetknąłeś się z kłopotem odpadów chemicznych w Kamiennej Górze. Są one wytwarzane nie tylko w laboratoriach, ale i np. zakładach zajmujących się substancjami ropopochodnymi, zakładach medycznych, w farmakologii, kosmetyce, a także w przedsiębiorstwach prywatnych. Oprócz tego instytucje badawcze, szkoły i uniwersytety korzystają oraz zużywają spore ilości materiałów pochodzenia chemicznego. Co z nimi zrobić? Nie można ich po prostu wyrzucić ani składować w swoim miejscu pracy. Na producenta takich odpadów nałożony jest przymus przekazania ich do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Kamiennej Górze. W razie niedopełnienia tego obowiązku lub oddawania śmieci na dzikie wysypiska (co w Polsce się odnotowuje) - grozi nam kara więzienia do lat 5 lub 8, jeśli chodzi o rozdysponowywanie odpadami niebezpiecznymi. Odpady chemiczne w Kamiennej Górze muszą być poddawane właściwej dezaktywacji i neutralizacji - w innym razie stanowią poważne zagrożenie dla przyrody i życia ludzkiego. Muszą być składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Kamiennej Górze, tak aby nie stanwiły zagrożenia dla Twoich współpracowników czy ekipy wywozowej. Co ciekawe, naukowcy (w tym z Polski) pracują nad metodami recyklingu tego typu śmieci. Badania wskazują na to, że część materiałów, które zwyczaje dzisiaj się marnuje, nadaje się do produkcji powszechnych leków, takich jak, chociażby ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się, jak zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Kamiennej Górze? Czytaj *#dalej|do końca#*#, a wszystkiego się dowiesz!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, co mam zrobić z litrami zużytego środka dezynfekującego - całe szczęście zadzwoniłam do WasteMaster i załatwili mi opłacalną utylizację odpadów chemicznych w Kamiennej Górze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam gorąco - pracownicy WasteMaster znają się na rynku odpadowym i faktycznie precyzyjnie określili koszt utylizacji moich odpadów chemicznych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niesamowite, jak mało czasu im to zajęło! Pozbyłam się wielu pojemników z najróżniejszymi kwasami, dosłownie w kilka dni. Organizacja z WasteMaster to naprawdę dobra sprawa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Kilka minut i już mam na mailu oszacowany koszt moich klejów epoksydowych! Naprawdę opłaca się korzystać - w końcu czas to pieniądz!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam bardzo - to pierwszy raz, kiedy udało mi się w tak krótkim czasie pozbyć chemikaliów ropopochodnych! WasteMaster naprawdę jest pomocne!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon