Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Brzegu Dolnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady chemiczne w Brzegu Dolnym - co to takiego?

Zgodnie z danymi z Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Brzegu Dolnym możemy uważać bardzo wiele materiałów. Są nimi głównie: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały, które powstają w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki, leki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Są to elementy związane głównie z działaniem laboratoriów. Oprócz tego, do odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym możemy zaliczyć chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, leki po terminie, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. Jeśli mówimy o dużych zakładach przemysłowych, często te substancje są przechowywane w wielkich zbiornikach - należy pamiętać o ich okresowym czyszczeniu po każdym opróżnieniu. Potrzebujesz pomocy w zidentyfikowaniu swojego odpadu? Skontaktuj się z WasteMaster - we wszystkim Ci pomożemy!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym?

Nie ma nic łatwiejszego! Wystarczy nawiązać kontakt z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Zdradź nam charakterystykę Twoich śmieci oraz wymagania co do odbioru odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym. Ważne jest, abyś podał typ, specyfikę oraz ilość posiadanych śmieci. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym. Po udzieleniu informacji Twój Opiekun Klienta wyśle Ci wycenę odpadów, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje zlecenie. Po niedługim czasie na wcześniej podany adres mailowy otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli chodzi o samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym i to tyle! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Pamiętaj, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym nie jest jednolity w skali kraju – dlatego nasza usługa wyceny jest bardzo przydatna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są całkowicie darmowe, więc za tak całościowe działania nie musisz płacić, co więcej, możesz się z nami konsultować na dowolnym etapie – udzielamy pomocy nawet w BDO!

Utylizacja odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym to wyjątkowo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego rodzaju są produkowane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, placówki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, instytucje produkcyjne – tam z pewnością znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na swoje specyficzne właściwości chemiczno-fizyczne, nie możemy wyrzucać takich odpadów do zwyczajnych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania takich śmieci. Wielokrotnie media donosiły o tym, jak właściciele firm skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Brzegu Dolnym na tzw. dzikie wysypiska. Są to działania nielegalne i umieszczone w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mówimy o pozostałościach niebezpiecznych) lat więzienia. Warto zaznaczyć, że tego typu pozostałości muszą się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Brzegu Dolnym. Niestety wciąż trwają badania dotyczące recyklingu tego rodzaju śmieci, jednak, co zaskakujące, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne mogą zostać użyte do produkcji nowych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (medykament na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może musisz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym? Zapraszamy do lektury!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym?

Najczęściej wymieniamy dwa rodzaje odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym: zaliczanych do chemii organicznej i nieorganicznej. Pierwszym typem są elementy zawierające węgiel i jego związki z innymi substancjami. Przykładami tej kategorii, nadającymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym są następujące substancje: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacjach. Z kolei śmieci nieorganiczne, tj. zbudowane ze wszystkich pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są produkowane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy chemicznych. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami muszą one zostać bez wątpienia oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym.

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym, niemożliwym jest po prostu podać listę cen - dla każdej placówki jest to kwestia indywidualna. Warto podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje identyczny system cen. Ponadto, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im trudniej jest go przetransportować do placówki zewnętrznej, tym wyższą cenę zobaczymy na rachunku. Także dostarczana masa śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki pojazd należy podstawić. W momencie, kiedy chcesz zrealizować wywózkę pozostałości, musisz wziąć pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym więcej trzeba będzie uiścić za odbiór odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym. Interesuje Cię dokładna wycena? Nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym

Czym charakteryzują się śmieci tego typu? W zależności od posiadanego surowca, takie mamy zasady przechowywania i odbioru odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym. Dlatego bardzo ważnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z podanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, a także takie śmieci mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Dzięki GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wymienić kilka pól zagrożenia takimi materiałami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, zdrowotne lub też dla przyrody. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym istotny jest element oznaczania takich substancji - zazwyczaj jest to żółty trójkąt z konkretnym piktogramem.

Przechowywanie odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym

Skoro wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Brzegu Dolnym, warto jeszcze wspomnieć o zasadach przechowywania tych materiałów. Muszą być one (w sposób tymczasowy) składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Brzegu Dolnym, które są przystosowane do konkretnego materiału. Niektóre substancje można oczywiście wylać np. do zlewu, jednak muszą to być płyny neutralne i niezagrażające ani przyrodzie, ani ludziom. W każdym przypadku trzeba przestrzegać przepisów BHP. Niektóre materiały można poddać dezaktywacji, jednak zazwyczaj ma to miejsce w laboratoriach lub w instytucjach utylizujących odpady chemiczne w Brzegu Dolnym. W przypadku sporych zakładów pracy, często to właśnie ekipa firmy wywozowej, za pomocą cystern czy ciężarówek biorą na siebie ciężar przygotowania śmieci do wywózki. Jesteśmy zobligowani wówczas, do stworzenia komfortowych warunków pracy dla tych ludzi. W przypadku mniejszych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Brzegu Dolnym możemy otrzymać od producenta lub od niego takie opakowania zakupić. Samo składowanie śmieci w miejscu pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - trzeba wziąć pod uwagę stan skupienia substancji, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi substancjami nie można składować naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą platformę internetową.

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym?

Jeżeli mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym, to kwestie formalne wyglądają analogicznie, jak w przypadku innych pozostałości. Każdy przedsiębiorca lub właściciel rolny (posiadający więcej niż 75 ha gruntów) musi posiadać konto w BDO. W innym wypadku, także jeśli użytkownik nie ewidencjonuje regularnie swoich pozostałości, grożą wysokie kary. WasteMaster współpracuje jedynie z legalnymi podmiotami, w związku z czym tego samego wymagamy od naszych użytkowników. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy - pamiętaj także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Musisz ją później oddać kierowcy, który zabierze Twoje śmieci. Ostatnią formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na legalność w razie inspecji. Całość wyróżnionych wcześniej dokumentów posługuje się kodami odpadów. Są one zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają miejsce pochodzenia pozostałości, jej charakterystykę i typ. Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Brzegu Dolnym - zgłoś się do WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam usługi WasteMaster. Dzięki nim mogłem się skupić na rzeczach bardziej istotnych niż zarządzanie odpadami chemicznymi w Brzegu Dolnym.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jak dla mnie - strzał w dziesiątkę! Dosłownie na przerwie obiadowej, udało mi się z nimi zorganizować wywózkę moich odpadów chemicznych - i to całkiem sporych ilości!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam współpracę z WasteMaster! Znaleźli dla mnie bardzo korzystną firmę odbierającą odpady chemiczne w Brzegu Dolnym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem, warto skorzystać! Nigdy nie pozbyłam się tak szybko azotanów z mojego laboratorium!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Parę minut i już mam na mailu wycenę klejów epoksydowych! Naprawdę opłaca się skorzystać - w końcu czas to pieniądz!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon