Odbiór odpadów przemysłowych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
Jest zainteresowanych usługą

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Wyceń przez telefon
Wyceń przez telefon
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odzysk odpadów przemysłowych

Jaka jest dalsza droga odebranego odpadu przemysłowego? Gdzie zostaje on wywieziony? Czy mamy gwarancję, że zostanie zutylizowany? W Polsce nielegalne są dzikie wysypiska śmieci, a system prawny stara się ścigać osoby zajmujące się bezprawnym skupem oraz składowaniem niebezpiecznych odpadów. Aby mieć stuprocentową pewność co do transparentności firmy zajmującej się odpadami, wystarczy prześledzić jej działalność. Każda firma zajmująca się odbiorem odpadów zobowiązuje się w świetle prawa do ich utylizacji lub przekazania śmieci do recyklingu innemu przedsiębiorstwu. Są one poddawane regularnym kontrolom, a dynamiczne prawo ds. kwestii ekologicznych sprawia, że muszą się stosować do nowych norm i legislacji. Odpady przemysłowe w zależności od składu mogą być ponownie wykorzystane w rolnictwie. Ze względu na to, że posiadają określoną ilość fosforanów, nadają się do użycia w produkcji nawozów sztucznych. Jeżeli odpady te posiadają inne substancje chemiczne – mogą stanowić komponent do nawozów pod określone uprawy, a gdy są to, np. oleje mogą być użyteczne w tworzeniu paliw. Czasem odpady nie nadają się do ponownego wykorzystania, dlatego poddaje się je unieszkodliwianiu termicznemu.

Utylizacja odpadów przemysłowych

Jedynie część odpadów przemysłowych podlega recyklingowi, co jest sporym problemem w kontekście obecnej katastrofy klimatycznej. System prawny, we współpracy z Unią Europejską, stara się przymusić przedsiębiorców i właścicieli dużych zakładów pracy do utylizacji odpadów przemysłowych. Za pomocą artykułu 194. Ustawy o Odpadach, ustanowiono karę grzywny za brak prowadzenia ewidencji odpadów – może ona sięgać nawet do miliona złotych. Zatem usuwanie odpadów przemysłowych jest ważne nie tylko w kontekście ekologicznym, ale i ekonomicznym – uiszczanie grzywny tego typu na pewno zachęca do postępowania zgodnie z prawem.

Niebezpieczne odpady przemysłowe

Jednak czasami odbiór odpadów przemysłowych jest utrudniony ze względu na niebezpieczne substancje, które wymagają utylizacji. Są to wszelkie materiały łatwopalne, żrące, radioaktywne, chorobotwórcze, zawierające duże stężenie szkodliwych dla człowieka związków chemicznych. Substancje tego typu muszą być odpowiednio oznaczone, inaczej firmy wywozowe, nie podejmą się współpracy z zakładem pracy. Lista kodów znajduje się w rozporządzeniu Ministra Klimatu, a oto przykładowe oznaczenia: • 01 03 05 – odpady niebezpieczne powstałe w wyniku fizycznej i chemicznej przeróbki rud metali, • 02 01 08 – zwierzęta padłe i ubite z konieczności oraz odpadowa tkanka zwierzęca wykazujące właściwości niebezpieczne, • 03 01 08 – odpady z chemicznej przeróbki drewna zawierające substancje niebezpieczne, • 06 06 02 – odpady zwierające niebezpieczne siarczki. Takich kodów zawierających podkreślenie niebezpieczeństwa odpadu zostało wymienionych ponad 150. W takim wypadku niezbędne jest znalezienie odpowiednich specjalistów. Za pomocą aplikacji Waste Master z łatwością uda Ci się rozwiązać problem groźnych odpadów. Wystarczy parę kliknięć na komputerze lub telefonie, a firmy odbierające odpady przemysłowe same się do Ciebie zgłoszą. Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoje zgłoszenie jest nietypowe lub wyjątkowo trudne – nasi konsultanci pomogą znaleźć rozwiązanie Twojej indywidualnej sprawy.

Odbiór odpadów przemysłowyc

Odpady przemysłowe stanowią około 90% wszystkich odpadów wytwarzanych w Polsce. Głównie wytwarzają je zakłady z gałęzi energetyki, wydobycia i przeróbki metali. Jednak w związku z różnorodnością produkcji przemysłowej, Minister Klimatu w swoim rozporządzeniu z 2020 roku podzielił odpady pochodzące z tej działki gospodarczej aż na 20 kategorii. Zgodnie z definicją są to śmieci powstałe w wyniku industrialnej działalności człowieka, więc w tym przypadku nie można ich po prostu wyrzucić na wysypisko komunalne. Odpady przemysłowe stanowią znaczące zagrożenie dla ekosystemów, hydrosfery i ogólnie całego środowiska. Często są klasyfikowane jako niebezpieczne, dlatego niezbędna jest odpowiednia utylizacja odpadów przemysłowych.

Propozycja od Wastemaster

Z Wastemaster na pewno znajdziesz profesjonalną ekipę, która pomoże Ci w legalnej i ekologicznej utylizacji odpadów przemysłowych. Zapewniamy szybką obsługę, a nasi konsultanci bezpłatnie pomogą Ci we wszystkim – wystarczy zadzwonić!

Wywóz odpadów przemysłowych

Zakłady pracy raczej nie dysponują specjalistycznym sprzętem do transportu odpadów przemysłowych na miejsce ich utylizacji. Taka sytuacja zmusza do skorzystania z usług firm odbierających odpady przemysłowe oraz ich wywozem do skupu bądź oczyszczalni. Odpady mogą mieć różną formę – zarówno stałą, jak i ciekłą. Dlatego niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Firmy organizujące transport śmieci zazwyczaj podstawiają specjalne kontenery na stałe odpady przemysłowe, a później odbierają już pełne pojemniki.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu! Od teraz już zawsze będę utylizować odpady przemysłowe z Wastemaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Miałem kłopot, co zrobić z masą zużytych i przeciekających akumulatorów. Jeden telefon do pracownika z Wastemaster załatwił sprawę. W kilku zdaniach wyjaśniono mi, co muszę opłacić i udzielono mi pomocy w znalezieniu firmy utylizującej odpady przemysłowe. Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię sobie w Wastemaster to, że są rzetelni, a ich usługa nie jest obciążona odpowiedzialnością. Mogę odrzucić propozycje ofertową i wciąż nie muszę nic płacić. Jednak ich oferty wywozu odpadów przemysłowych zawsze mnie zadowalają. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Cierpliwa obsługa, dzięki, której nie stracisz czasu na szukanie najlepszych firm odbierających odpady przemysłowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za pomocą Wastemaster sprawnie zarządzam gospodarka odpadową w moim zakładzie. Regularnie realizują dla mnie wywóz odpadów przemysłowych, także niebezpiecznych. Jestem im bradzo wdzięczny!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon