Odbiór odpadów przemysłowych

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jaka jest dalsza droga odebranego odpadu przemysłowego? Gdzie zostaje on wywieziony? Czy mamy gwarancję, że zostanie zutylizowany? W Polsce nielegalne są dzikie wysypiska śmieci, a system prawny stara się ścigać osoby zajmujące się bezprawnym skupem oraz składowaniem niebezpiecznych odpadów. Aby mieć stuprocentową pewność co do transparentności firmy zajmującej się odpadami, wystarczy prześledzić jej działalność. Każda firma zajmująca się odbiorem odpadów zobowiązuje się w świetle prawa do ich utylizacji lub przekazania śmieci do recyklingu innemu przedsiębiorstwu. Są one poddawane regularnym kontrolom, a dynamiczne prawo ds. kwestii ekologicznych sprawia, że muszą się stosować do nowych norm i legislacji. Odpady przemysłowe w zależności od składu mogą być ponownie wykorzystane w rolnictwie. Ze względu na to, że posiadają określoną ilość fosforanów, nadają się do użycia w produkcji nawozów sztucznych. Jeżeli odpady te posiadają inne substancje chemiczne – mogą stanowić komponent do nawozów pod określone uprawy, a gdy są to, np. oleje mogą być użyteczne w tworzeniu paliw. Czasem odpady nie nadają się do ponownego wykorzystania, dlatego poddaje się je unieszkodliwianiu termicznemu.

Jedynie część odpadów przemysłowych podlega recyklingowi, co jest sporym problemem w kontekście obecnej katastrofy klimatycznej. System prawny, we współpracy z Unią Europejską, stara się przymusić przedsiębiorców i właścicieli dużych zakładów pracy do utylizacji odpadów przemysłowych. Za pomocą artykułu 194. Ustawy o Odpadach, ustanowiono karę grzywny za brak prowadzenia ewidencji odpadów – może ona sięgać nawet do miliona złotych. Zatem usuwanie odpadów przemysłowych jest ważne nie tylko w kontekście ekologicznym, ale i ekonomicznym – uiszczanie grzywny tego typu na pewno zachęca do postępowania zgodnie z prawem.

Jednak czasami odbiór odpadów przemysłowych jest utrudniony ze względu na niebezpieczne substancje, które wymagają utylizacji. Są to wszelkie materiały łatwopalne, żrące, radioaktywne, chorobotwórcze, zawierające duże stężenie szkodliwych dla człowieka związków chemicznych. Substancje tego typu muszą być odpowiednio oznaczone, inaczej firmy wywozowe, nie podejmą się współpracy z zakładem pracy. Lista kodów znajduje się w rozporządzeniu Ministra Klimatu, a oto przykładowe oznaczenia:

Odpady przemysłowe stanowią około 90% wszystkich odpadów wytwarzanych w Polsce. Głównie wytwarzają je zakłady z gałęzi energetyki, wydobycia i przeróbki metali. Jednak w związku z różnorodnością produkcji przemysłowej, Minister Klimatu w swoim rozporządzeniu z 2020 roku podzielił odpady pochodzące z tej działki gospodarczej aż na 20 kategorii. Zgodnie z definicją są to śmieci powstałe w wyniku industrialnej działalności człowieka, więc w tym przypadku nie można ich po prostu wyrzucić na wysypisko komunalne. Odpady przemysłowe stanowią znaczące zagrożenie dla ekosystemów, hydrosfery i ogólnie całego środowiska. Często są klasyfikowane jako niebezpieczne, dlatego niezbędna jest odpowiednia utylizacja odpadów przemysłowych.

Z Wastemaster na pewno znajdziesz profesjonalną ekipę, która pomoże Ci w legalnej i ekologicznej utylizacji odpadów przemysłowych. Zapewniamy szybką obsługę, a nasi konsultanci bezpłatnie pomogą Ci we wszystkim – wystarczy zadzwonić!

Zakłady pracy raczej nie dysponują specjalistycznym sprzętem do transportu odpadów przemysłowych na miejsce ich utylizacji. Taka sytuacja zmusza do skorzystania z usług firm odbierających odpady przemysłowe oraz ich wywozem do skupu bądź oczyszczalni. Odpady mogą mieć różną formę – zarówno stałą, jak i ciekłą. Dlatego niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Firmy organizujące transport śmieci zazwyczaj podstawiają specjalne kontenery na stałe odpady przemysłowe, a później odbierają już pełne pojemniki.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

co wrzucamy do zielonego pojemnika - chłopak bezradnie rozkłada ręce i widać zielony pojemnik
08-06-2023
Co wrzucamy do zielonego pojemnika?

Do zielonego pojemnika wrzucamy szkło. Jest to jeden z kilku rodzajów odpadów zaliczanych do surowców wtórnych, które idealnie się nadają do odzysku. Jakie dokładnie materiały n...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia liczne dokumenty, książki, notatki rozsypane na brązowym stole. Jest to ilustracja do bloga o tytule: "Zbieranie odpadów. Definicja pojęcia".
02-11-2023
Zbieranie odpadów. Definicja pojęcia

Zbieranie odpadów – ten temat nie brzmi na skomplikowany, zawsze warto wiedzieć więcej na ten temat. Jakie podmioty są uprawnione do zbierania odpadów? W jaki sposób to zbierani...

Więcej -->
Fotografia przedstawia zdjęcie rur ściekowych, który wypadają do morza. jest to fotografia do bloga o tytule: "Wpływ odpadów na środowisko".
28-10-2023
Wpływ odpadów na środowisko

Aby coraz lepiej i efektywniej dbać o nasze środowisko, zdecydowanie warto nieustannie dokształcać się w dziedzinie ekologii oraz recyklingu. Jednym z oczywistych elementów, któ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master