Skup tworzyw sztucznych - Skup tworzyw sztucznych | WasteMaster

Skup tworzyw sztucznych w Starych Babicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skupy tworzyw sztucznych w Starych Babicach - co opłaca się wiedzieć?

Przed przejściem do tematu skupów tworzyw sztucznych w Starych Babicach, warto poświęcić uwagę problemowi plastiku w ogóle. Według danych z 2018 roku, cała Unia Europejska wytworzyła wówczas ok. 359 mln ton tego tworzywa. Statystyki pokazują, że ok. 24,9% zużytego plastiku, nie udało się poddać recyklingowi - te materiały są prostu składowane. Nie są to jednak optymistyczne wiadomości: wciąż ponad 86 mln ton zalega na wysypiskach! W tym wypadku nawet lokalne inicjatywy recyklingu tworzyw sztucznych w Starych Babicach mają znaczenie. Aby wiedzieć, jak go przeprowadzić, dobrze jest znać najważniejsze informacje na temat skupów plastiku. Aby wiedzieć więcej o organizacji odbioru tworzyw sztucznych - przeczytaj poniższy artykuł!

Ceny skupu tworzyw sztucznych w Starych Babicach i trudności w określeniu ich wysokości

To, jak duża będzie cena tworzyw sztucznych w Starych Babicach zależy od bardzo różnych czynników, dlatego nie da się podać zawsze dokładnej i prawdziwej kwoty. Od czego jest zależna jej wysokość? Od masy plastiku, jego rodzaju oraz tego, czy jest zanieczyszczony. Jeszcze trudniej określić to, ile wyniesie przewóz do skupu tworzyw sztucznych w Starych Babicach. Przykładowo styropian, jeśli nie będzie właściwie zabezpieczony i ekipa wywozowa będzie musiała się nim specjalnie zająć - istnieje szansa, że cena wzrośnie. Także to, jak daleko jesteś od danego skupu, także może spowodować wzrost ceny. Dlatego warto skorzystać z naszych usług - nasi eksperci precyzyjnie określą cenę Twoich odpadów!

Jak zorganizować odbiór tworzyw sztucznych w Starych Babicach?

Czasami, jeśli posiadamy zbyt wiele plastiku, więc chociażby ze względu na jego masę, trudno nam go przewieźć do skupu tworzyw sztucznych w Starych Babicach. W takim wypadku należy skorzystać z pomocy firm zewnętrznych. Zalecamy zrealizowanie odbioru tworzyw sztucznych w Starych Babicach. W jaki sposób jednak znaleźć najlepszą firmę transportową? Zostaw to nam! Specjaliści z WasteMaster zajmują się zawodowo wyszukiwaniem korzystnych ofert dla naszych klientów. Wystarczy, że się do nas zwrócisz – czy to za pomocą rozmowy telefonicznej, czy to poprzez formularz ofertowy lub aplikację – a my zajmiemy się resztą! Dostarczymy Ci ofert od podmiotów, które organizują wywózkę do miejsc utylizujących tworzywa sztuczne w Starych Babicach i to całkowicie za darmo!

Oznaczenia tworzyw sztucznych

Wszelkie dokumenty, które są niezbędne do legalnego poruszania się w zakresie recyklingu i odpadów, posługują się oznaczeniami numerycznymi. Kody odpadów zostały wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, w nawiązaniu do ustaw UE. W tym dokumencie wymienione zostały kategorie odpadowe, a każda z nich otrzymała określony numer oznaczający miejsce wytworzenia, rodzaj i podgrupę. Dla tworzyw sztucznych sprawa wygląda nieco inaczej: tak wiele branż je wykorzystuje, że nie posiadają jednolitych oznaczeń. Przykładowo kod dla opakowań plastikowych to 15 01 02, a już dla styropianu poprodukcyjnego to już 07 02 13.

Formalności - co kogo dotyczy?

Polskie prawo zobowiązuje wszystkich producentów odpadów do utylizacji, segregacji lub recyklingu. Zatem jeżeli chcesz przekazać swoje plastiki do punktu utylizacji tworzyw sztucznych w Starych Babicach to musisz w jakiś sposób udokumentować cały proces. W zależności od tego, czy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, czy osobą fizyczną, takie formalności będą Cię obowiązywać. Jeśli chodzi o pierwszą z wymienionych grup - niezbędnym jest, aby prowadzić aktualną ewidencję odpadów w BDO. Dodatkowo, podczas realizacji odbioru tworzyw sztucznych w Starych Babicach, koniecznie zwróć Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje plastiki. Osoby fizyczne są zwolnione z tych zobowiązań, jeśli organizują wywózkę śmieci - muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jednak muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w razie inspekcji. Osoba prywatna powinna również otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z dokumentami uprawniającymi Twoje transakcje ze skupem tworzyw sztucznych w Starych Babicach - skontaktuj się z nami!

W jaki sposób przeprowadza się recykling tworzyw sztucznych w Starych Babicach?

Recykling tworzyw sztucznych w Starych Babicach to zaskakująco wydajny proces. W zależności od materiału, który chcemy przetworzyć, taki granulat dostaniemy. Przywieziony do skupu tworzyw sztucznych w Starych Babicach odpad, trafia do specjalnych maszyn, które przeprowadzają tzw. regranulację. Odpylają plastiki, przeprowadzają detekcję metali, a następnie są odgazowywane. Po tych zabiegach powstaje granulat np. polietylenu o wysokiej bądź niskiej gęstości lub granulat polipropylenu. Z takiej postaci możemy wyprodukować nowe plastikowe butelki, meble ogrodowe, materiały syntetyczne, torby, folie etc. Recykling nawet na lokalną skalę jest bardzo efektywny. Bądźmy ekologiczni i oddawajmy odpady do skupów. WasteMaster za darmo znajdzie dla Ciebie najlepszą opcję - zapraszamy do kontaktu!

Co może Ci zaoferować WasteMaster?

Jeżeli nie chcesz zajmować się odbiorem tworzyw sztucznych w Starych Babicach, a jedynie pozbyciem się plastiku, również możemy Ci pomóc. Wycenimy Twoje odpady, a następnie dodamy w Twoim imieniu ogłoszenie w naszej aplikacji. Jeśli chcesz samodzielnie zająć się monitorowaniem spływających ofert – możesz na własną rękę korzystać z aplikacji. Nawet nie musisz pobierać jej na telefon! Dodaj w niej fotografię, dane o odpadzie i to tyle. Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty od skupów odpadów z tworzyw sztucznych w Starych Babicach. W przypadku, jeśli zdecydowałeś się na wariant rozmowy telefonicznej lub formularza – i wycena, i lista ofert zostanie nadesłana na Twój adres e-mail. W każdym wypadku masz absolutną dowolność w podjęciu decyzji. My jedynie dostarczamy Ci możliwości – i to absolutnie za darmo!

Co możesz oddać do skupu tworzyw sztucznych w Starych Babicach?

Warto mieć w pamięci podział na rodzaje, który najczęściej pojawia się w skupach tworzyw sztucznych w Starych Babicach. Samo tworzywo jest zbudowane z naturalnych lub też sztucznie przerobionych polimerów. Ze względu na różne typy wykorzystywanych substancji, instytucje zajmujące się utylizacją tworzyw sztucznych w Starych Babicach wyróżniają następujący podział na: • PET (politereftalen etylenu) – np. plastikowe butelki, włókna syntetyczne, folię, • EPS (spieniany polistyren) – tj. styropian, zarówno spożywczy, jak i budowlany, poprodukcyjny czy opakowaniowy, • PVC (polichlorek winylu) – np. wykładziny podłogowe, płyty gramofonowe, cewniki, stolarka okienna, izolacja pochodząca z okablowania. To jedynie niektóre przykłady, jednak zazwyczaj skupy tworzyw sztucznych w Starych Babicach wykorzystują podobną klasyfikację. Jeżeli nie wiesz lub nie jesteś pewien, jakim odpadem dysponujesz, polecamy zwrócić się do naszych specjalistów. To wykwalifikowana kadra, która może Ci pomóc w zidentyfikowaniu Twojego plastiku. Wystarczy jeden telefon - konsultacje są całkowicie darmowe!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie można oddać plastik?
14-09-2022
Gdzie można oddać plastik?

Plastik najlepiej oddać na skup tworzyw sztucznych. Wszystko zależy od tego, jakie ilości oraz jaki rodzaj plastiku posiadamy. Osoby prywatne najlepiej zrobią, wyszukując w Inte...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?
14-09-2022
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?

Cena kilogram plastikowych butelek na skupie tworzyw sztucznych będzie się różniła w zależności między innymi od rodzaju posiadanego odpadu czy lokalizacji punktu. Cena butelki ...

Więcej -->
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?
14-09-2022
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?

Tona odpadów plastikowych kosztuje bardzo różnie. Zazwyczaj nie są to wygórowane ceny, a sam odpad musi być bardzo czysty i spełniać wysokie wymagania (np. często nie może być z...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam - organizacja odbioru tworzyw sztucznych w Starych Babicach na najwyższym poziomie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie usługi świadczone przez tę firmę. Faktycznie kompleksowo zajęli się pomocą w utylizacji moich tworzyw sztucznych w Starych Babicach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki aplikacji WasteMaster znalazłam skup tworzyw sztucznych w Starych Babicach, z którym nawiązałam regularną współpracę. Jestem bardzo zaskoczona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię sobie tego rodzaju usługi, wydaje mi się, że naprawdę firmy tego typu mogę zmienić oblicze gospodarki odpadowej w Polsce!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskakujące! Za darmo zrealizowali dla mnie odbiór tworzyw sztucznych w Starych Babicach! Mocno polecam!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?
15-09-2022
Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?

Osoby, które rozważają rozpoczęcia skupowania tworzyw sztucznych z pewnością zastanawiają się, jakie ilości plastiku są potrzebne, aby firma transportowa mogła zaproponować odbi...

Więcej -->
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?
02-09-2022
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Pogłębiająca się świadomość ekologiczna nie tylko Polek i Polaków, lecz także ludzi na całym świecie przyczynia się do tego, że coraz chętniej interesujemy się recyklingiem oraz...

Więcej -->
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?
04-07-2022
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?

Nie ma co ukrywać, że tworzywa sztuczne towarzyszą nam już od ponad 100 lat. Pierwsze z nich, które było produkowane na masową skalę (bakelit), wynaleziono w 1907 roku. Od tamte...

Więcej -->
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?
20-06-2022
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?

Chociaż w ostatnich latach rządzący oraz społeczeństwo robią bardzo wiele, aby odejść od plastiku, dalej ludzkość generuje sporą ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Często nie z...

Więcej -->
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?
14-05-2022
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?

Z każdym mijającym rokiem zwiększa się świadomość społeczeństwa na tematy związane z ekologią, środowiskiem czy codziennym sposobami na dbanie o naszą planetę. Jednym z nich bez...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon