Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Pogłębiająca się świadomość ekologiczna nie tylko Polek i Polaków, lecz także ludzi na całym świecie przyczynia się do tego, że coraz chętniej interesujemy się recyklingiem oraz codziennymi sposobami na to, jak zadbać o nasze środowisko naturalne oraz planetę. Niektórzy z pewnością będą ciekawi, co można zrobić z plastiku poddanego recyklingowi.

Jak wygląda recykling plastiku?

O tym, jak wygląda recykling plastiku, jakie są znane i wykorzystywane metody recyklingu tworzyw sztucznych, pisaliśmy już trochę >TUTAJ<. Warto jednak być świadomym, że cały proces zaczyna się już w naszym domu, w momencie odpowiedniej segregacji odpadów.

Dzięki temu będą one mogły trafić do specjalnego zakładu, który już będzie wiedział, co z nimi zrobić. Niestety w przestrzeni publicznej cały czas jest więcej koszy na odpady zmieszane, co oznacza, że plastikowa butelka, która tam trafia, ma niewielkie szanse na ponowne wykorzystanie. Zmiany w kwestii segregacji odpadów cały czas postępują, a kolorowych koszy na poszczególne śmieci pojawia się coraz więcej między innymi w centrach handlowych, placówkach oświatowych czy medycznych.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Co można zrobić z wykorzystanego ponownie plastiku?

Dlaczego recykling plastiku jest taki ważny? Ponieważ zmniejsza obieg tworzyw sztucznych w środowisku, a także pomaga zniwelować emisję dwutlenku węgla (CO2). Coś, co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu byśmy wyrzucili, dzisiaj dostaje nowe życie.

Co można zrobić z plastiku z recyklingu? To zależy od rodzaju tworzywa sztucznego oraz jego jakości. Ten najbardziej wartościowy na rynku odpadowym, politereftalan etylenu (PET), jest najlepszym tworzywem sztucznym nadającym się do recyklingu. To właśnie z niego tworzy się kolejne butelki PET, włókna syntetyczne (między innymi polar, dakron i tergal), liny, naczynia, obudowania do urządzeń elektronicznych czy niewielkie kształtki (np. przezroczyste klawisze).

Co ze śmieciami, które spełniają niższe standardy? Te zostaną wykorzystane do wytworzenia innych przedmiotów codziennego użytku. Wśród nich można wymienić wypełniacze do foteli, geowłókniny pod autostrady czy opakowania przeznaczone go przechowywania czegoś innego niż żywność (np. chemia domowa, chemia gospodarcza, kosmetyki).

Chcesz się przyczynić do obiegu recyklingu, a posiadasz hurtowe ilości tworzyw sztucznych, które idą w tony? Szukasz firmy, która będzie w stanie odebrać Twoje odpady i przetransportować je do punktu skupu? Świetnie trafiłeś! WasteMaster we wszystkim Ci pomoże. U nas załatwisz wszystko – od zamówienia bezpłatnej wyceny odpadu, przez wystawienie KPO, po odbiór i transport.

Wejdź na naszą giełdę i sprawdź!

Copyright © 2022 Waste Master