Skup tworzyw sztucznych - Skup tworzyw sztucznych | WasteMaster

Skup tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Od czego zależą ceny skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim?

Niezwykle trudno określić precyzyjną cenę skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim, nie znając określonego przypadku. Warto zaznaczyć, że wysokość kwoty, którą zapłacimy w skupie, kształtuje bardzo dużo czynników. Przede wszystkim masa przywiezionych surowców ma znaczenie, ich rodzaj oraz stopień zanieczyszczenia. Dużo trudniejszym zagadnieniem jest określenie kosztów transportu do skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. Kłopotliwym przypadkiem może być transport styropianu, który musi być we właściwy sposób zabezpieczony - jeśli ekipa wywozowa będzie musiała poczynić dodatkowe kroki, nadprogramowo zabezpieczyć ładunek - istnieje możliwość, że cena za wywózkę będzie się zwiększała. To, gdzie jesteś również gra znaczącą rolę - jeśli pojazd z kontenerem będzie musiał pokonać długą drogę - można się spodziewać wzrostu kosztów. Dlatego jeżeli chcesz dokładnej wyceny swoich plastików - skontaktuj się z nami - eksperci z WasteMaster służą pomocą!

Co możemy oddać do skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim?

Na początku warto określić, co konkretnie można wywieźć do skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. Same tworzywa sztuczne to inaczej sztuczne polimery lub też przetworzone naturalne polimery. Warto w tym momencie podać podział tego typu odpadów. Co możemy oddać do utylizacji tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim? Następujące materiały: • PET (politereftalen etylenu) – np. plastikowe butelki, włókna syntetyczne, folię, • EPS (spieniany polistyren) – tj. styropian, zarówno spożywczy, jak i budowlany, poprodukcyjny czy opakowaniowy, • PVC (polichlorek winylu) – np. wykładziny podłogowe, płyty gramofonowe, cewniki, stolarka okienna, izolacja pochodząca z okablowania. Oczywiście są to jedynie nieliczne przykłady materiałów, które można zawieźć do skupu odpadów z tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju materiałem dysponujesz, skontaktuj się z nami – we wszystkim Ci pomożemy!

Oferta od WasteMaster

Nasze usługi skupiają się na maksymalnej pomocy w organizacji obrotu odpadami. Pomagamy nie tylko w wyszukaniu najlepszych firm odbierających tworzywa sztuczne w Ożarowie Mazowieckim, ale i wyszukiwaniu najkorzystniejszych cen w okolicznych skupach. Zamieść swoje zlecenie w aplikacji (dostępnej zarówno na telefon, jak i dającej się obsługiwać z poziomu przeglądarki) lub skontaktuj się z nami przez pośrednictwo formularza lub rozmowy. Udziel najistotniejszych danych o odpadzie, a my zajmiemy się resztą. W zależności od wybranej metody, Opiekun Klienta albo przekieruje do Ciebie korzystne oferty wraz z wyceną lub przyśle na Twoją skrzynkę mailową listę najbardziej opłacalnych skupów odpadów z tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. Decyzja, którą podejmiesz jest absolutnie samodzielna, a nasze usługi kompletnie darmowe. Nawet konsultacje w sprawie dokumentów czy BDO!

W jaki sposób oznaczamy tworzywa sztuczne?

Wszystkie wyżej wymienione druki posługują się tzw. katalogiem kodów odpadów. Został on wprowadzony zgodnie z unijnymi dyrektywami, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza ono system katalogowania odpadów, w którym każda wytworzona pozostałość dostaje z góry przypisany kod. Jest to ciąg cyfr, który ma upraszczać identyfikację śmieci, a także zawierać dane o źródle pochodzenia, charakterystyce i rodzaju danego odpadu. Zazwyczaj jedna kategoria pozostałości ma do dyspozycji osobną grupę kodów (np. odpady drewniane znajdziemy pod numerem 15) jak ze względu na to, że tworzywa sztuczne są wykorzystywane niemal wszędzie - należą do najrozmaitszych grup. Przykładem może być styropian poprodukcyjny: 07 02 13 oraz opakowania plastikowe: 15 01 02.

W jaki sposób przeprowadza się recykling tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim?

Recykling tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim to zaskakująco wydajny proces. W zależności od surowca, który chcemy przetworzyć, taki granulat dostaniemy. Przywieziony do skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim odpad, trafia do specjalnych maszyn, które przeprowadzają tzw. regranulację. Odpylają plastiki, przeprowadzają detekcję metali, a następnie są odgazowywane. Po tych zabiegach powstaje granulat np. polietylenu o wysokiej bądź małej gęstości lub granulat polipropylenu. Z takiej postaci możemy wytworzyć nowe plastikowe butelki, meble ogrodowe, materiały syntetyczne, torby, folie etc. Recykling nawet na lokalną skalę jest bardzo efektywny. Bądźmy ekologiczni i oddawajmy odpady do skupów. WasteMaster za darmo znajdzie dla Ciebie najlepszą opcję - zapraszamy do kontaktu!

W jaki sposób zorganizować odbiór tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim ?

W jaki sposób znaleźć najkorzystniejszą usługę wywozu do skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim? Najlepszym sposobem byłoby skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi pracownicy specjalizują się w wyszukiwaniu najbardziej opłacalnych firm transportowych. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub rozmowę telefoniczną, a jeśli czujesz się na siłach - możesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji! Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na naszej stronie - włącznie z linkiem do aplikacji i numerem do konsultantów. Udziel nam informacji na temat swoich odpadów, lokalizacji oraz wymagań w kontekście odbioru tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim, a my zajmiemy się wszystkim. Nasi eksperci zorganizują wycenę danej usługi, a także skonstruują listę firm, które mogą Cię zainteresować. Jeśli zdecydowałeś się na korzystanie z aplikacji - przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące ogłoszenia. Pamiętaj, że końcowa decyzja co do firmy wywożącej odpady do miejsc utylizacji tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim należy do Ciebie. My jedynie przekażemy Ci dostępne opcje!

Dokumenty a odpady z tworzyw sztucznych

Jako producent plastiku, masz obowiązek jego segregacji lub wywozu do placówki zajmującej się utylizacją tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. Jeżeli chodzi o sprawy formalne - mają one za zadanie pomagać rządowi w kontroli wytwarzanych śmieci oraz tego jak są przetwarzane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym do 75 ha gruntów musisz prowadzić BDO, a także bieżącą ewidencję odpadów w tym systemie. Dodatkowo jeśli organizujesz odbiór tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim musisz dostarczyć KPO kierowcy odbierającemu Twój odpad. Osoby fizyczne mogą tylko okazać dowód tożsamości, ale tak jak wszyscy mają wypełnić KEO, która stanowi dowód w razie kontroli. Osoby prywatne powinny także otrzymać od skupu tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie druki są bardzo istotne w kontekście legalności całego procesu - pamiętaj o nich, a żadna grzywna nie będzie Ci grozić. W razie pytań oferujemy bezpłatne konsultacje.

Najważniejsze informacje o skupie tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim

Plastik jest wielkim wyzwaniem dla gospodarki odpadowej w każdym kraju. Produkujemy go wciąż bardzo dużo, mimo że staramy się stopniowo redukować jego konsumpcję. W 2018 rok UE wytworzyła ok. 359 mln ton tworzyw sztucznych. Część z zużytego plastiku służy do wytwarzania energii, a pewien procent jest poddawany recyklingowi. Reszta niestety jest jedynie składowana. Mając tę wiedzę, możemy inaczej spojrzeć na lokalny recykling tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. Warto dodać, że prawo w naszym kraju dodatkowo zmusza producentów odpadów plastikowych do ich segregacji bądź odpowiedniej utylizacji w skupie tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim. W innym razie grożą nam wysokie obciążenia finansowe. W jaki sposób zorganizować cały proces? Przeczytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie można oddać plastik?
14-09-2022
Gdzie można oddać plastik?

Plastik najlepiej oddać na skup tworzyw sztucznych. Wszystko zależy od tego, jakie ilości oraz jaki rodzaj plastiku posiadamy. Osoby prywatne najlepiej zrobią, wyszukując w Inte...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?
14-09-2022
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?

Cena kilogram plastikowych butelek na skupie tworzyw sztucznych będzie się różniła w zależności między innymi od rodzaju posiadanego odpadu czy lokalizacji punktu. Cena butelki ...

Więcej -->
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?
14-09-2022
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?

Tona odpadów plastikowych kosztuje bardzo różnie. Zazwyczaj nie są to wygórowane ceny, a sam odpad musi być bardzo czysty i spełniać wysokie wymagania (np. często nie może być z...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowana. Dzięki szybkiej reakcji od WasteMaster w zaledwie kika dni pozbyłam się tony izolacji z kabli.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam! Ich aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i umożliwia szybkie sprawdzanie ofert dostępnych w okolicy. Naprawdę warto organizować odbiór tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim z WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam zutylizować kilkaset kilogramów popsutych płyt winylowych - tylko dzięki WasteMaster w tak krótkim czasie znalazłam odpowiedni skup tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam dużym zakładem produkcyjnym, więc bardzo często musimy realizować wywózkę styropianu do miejsc utylizacji tworzyw sztucznych. Dzięki WasteMaster znalazłem skup, w którym nie przepłacę - jestem wyjątkowo zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie usługi świadczone przez tę firmę. Naprawdę kompleksowo zajęli się pomocą w utylizacji moich tworzyw sztucznych w Ożarowie Mazowieckim.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?
15-09-2022
Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?

Osoby, które rozważają rozpoczęcia skupowania tworzyw sztucznych z pewnością zastanawiają się, jakie ilości plastiku są potrzebne, aby firma transportowa mogła zaproponować odbi...

Więcej -->
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?
02-09-2022
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Pogłębiająca się świadomość ekologiczna nie tylko Polek i Polaków, lecz także ludzi na całym świecie przyczynia się do tego, że coraz chętniej interesujemy się recyklingiem oraz...

Więcej -->
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?
04-07-2022
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?

Nie ma co ukrywać, że tworzywa sztuczne towarzyszą nam już od ponad 100 lat. Pierwsze z nich, które było produkowane na masową skalę (bakelit), wynaleziono w 1907 roku. Od tamte...

Więcej -->
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?
20-06-2022
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?

Chociaż w ostatnich latach rządzący oraz społeczeństwo robią bardzo wiele, aby odejść od plastiku, dalej ludzkość generuje sporą ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Często nie z...

Więcej -->
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?
14-05-2022
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?

Z każdym mijającym rokiem zwiększa się świadomość społeczeństwa na tematy związane z ekologią, środowiskiem czy codziennym sposobami na dbanie o naszą planetę. Jednym z nich bez...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon