Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Białymstoku

Jakie czynności obejmuje utylizacja odpadów RDF w Białymstoku ?

Prawidłowa utylizacja odpadów RDF w mieście Białystok realizowany jest wyłącznie z pomocą specjalistycznych firm. Zlecanie tym podmiotom profesjonalnego wywozu tych odpadów od produkujących je firm, jest obecnie powszechne. Skupowaniem odpadów zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa.

Charakterystyka odpadu.

Za odpad z tej kategorii uznaje się wszelkiego typu odpady palne, o jednolitym stopniu wymieszania, rozdrobnione, jak również te, które powstają w wyniku połączenia ze sobą wielu odpadów innych niż klasyfikowane jako toksyczne. To paliwo, które tworzone jest z udziałem bądź też całkowicie wolne od paliwa stałego, ciepłego bądź też biomasy. Jest ono wytwarzane w wyniku procesu termicznego. Nie powoduje ono zawyżenia poziomu emisji gazów cieplarnianych, określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Białymstoku
rdf
600 kg
Sulechów
rdf
7500 kg
rdf
Syców
rdf
600 kg
Dąbrowa Górnicza
rdf
5500 kg
Pabianice
rdf
3000 kg
rdf
Jarosław
rdf
3000 kg
Zgierz
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Białymstoku
Ostrołęka
PROSPRECO POLSKA Sp. z o.o.
Giżycko
ZAKŁAD UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH SPYTKOWO Sp. z o.o.
Kamienica Królewska
WasteMaster sp. z o.o.
Warszawa
EKO-MAX RECYKLING Sp. z o.o.
Cegielnia
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Wyszków
Partner nr 1 sp. z o.o.
Białystok
Inne, popularne kategorie odpadów

Rodzaje surowców używane przy produkcji.

Jednymi z najważniejszych surowców, wykorzystywanych do produkcji są odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników, jak również tworzywa sztuczne, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, odpady ściekowe. Do tej kategorii kwalifikują się także resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste. W związku z dużą ilością różnych materiałów używanych do produkcji recykling odpadów RDF w mieście Białystok jest potrzebną działalnością.

Jakiego typu firmy oferują recykling odpadów RDF w Białymstoku ?

Firmami, które są największymi odbiorcami odpadu, są cementownie i elektrownie. To tam cyklicznie magazynowane są wszelkiego typu odpady. Mają one zastosowanie do produkcji ciepła.

Gdzie konkretnie korzysta się z utylizacji odpadów RDF w mieście Białystok?

Miejscami, gdzie często stosuje się utylizację odpadów RDF w Białymstoku są przede wszystkim spalarnie odpadów komunalnych, ale tylko mające system współspalania paliwa alternatywnego. Ponadto tego typu odpady wykorzystują specjalne obiekty energetyczne, które mają park maszynowy przystosowany do spalania odpadu.

Obowiązujący w BDO kod odpadu.

Zaakceptowany przez polski rząd kod odpadów został stworzony na podstawie wytycznych z katalogu odpadów. Odpady należące do tej kategorii mają kod 19 12 10.

Koszt umieszczenia oferty w aplikacji WasteMaster.

Uaktywnienie oferty na recykling odpadów RDF w Białymstoku w aplikacji internetowej WasteMaster nie wiąże się z ponoszeniem żadnych wydatków. Jest to darmowe narzędzie dla każdego klienta.

Proporcje chemiczne odpadu.

Bazowym parametrem, który muszą spełnić odpady, jest ich bardzo wysoka wartość opałowa. Musi ona kształtować się na poziomie 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia, ewentualnie 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Krzysztof
Przygotowaliśmy seminarium dla innych przedsiębiorców z naszej branży. Wiemy w końcu, że gospodarka odpadami to ważny temat. Trochę obawialiśmy się tego, jak dotrzemy do zainteresowanych. Na szczęście, wastemaster pomaga w zbudowaniu siatki kontaktów.
Radosława
W aplikacji jest aż 20 kategorii odpadów, dlatego nie miałem trudności z odpowiednim dopasowaniem tego, co mam. Szybko pozbyłem się złomu i innych odpadów.
Krzysztof
Najlepsza apka na świecie! Funkcje, design, szybkość ładowania. To naprawdę wyszło znakomicie! Polecam bardzo wsyztskim z branży.
Sławomir
Miałem do sprzedania kilka starych opon. Wystawiłem je w apce i szybko pojawiły się osoby zainteresowane kupnem. WasteMaster to ułatwienie dla wszystkich, którzy mają złom i różne odpady.
Gabriela
Sama decyduję o tym, czy c [...]