Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Złotoryi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Złotoryi

Jak już zostało wyżej nadmienione, odpady drewniane w Złotoryi możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Wytwarzane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Drugim największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej gałęzi gospodarki wytwarza się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednakże oprócz tego, pozostałości z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Złotoryi - skontaktuj się z WasteMaster!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Złotoryi

Ceny skupu odpadów drewnianych w Złotoryi są uzależnione od kilku zmiennych. Przede wszystkim od typu i masy drewna, który przywozimy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Złotoryi może wyprodukować z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest masa: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Złotoryi, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną ważną kwestią jest wzrastający popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, trudno przewidzieć, jak zachowa się ten trend. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Złotoryi wpływa również poziom zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał nadprogramowo oczyszczać materiały – cena na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej znajdujesz się od placówki skupującej – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym na co dzień!

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Złotoryi?

Bardzo dużo działalności gospodarczych styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Złotoryi. Są one pozornie niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zabrania się wyrzucania ich w losowe miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w prywatnych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to właściwe i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Złotoryi spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przystosowane do spalania właśnie tych materiałów. Odpady drewniane w Złotoryi to przede wszystkim drewno, jednak oprócz tego wyróżniamy bardzo dużo różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej kategorii. Trzeba je oczywiście przetransportować do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Złotoryi. Działając w ten sposób, widocznie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do firm skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych materiałów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Złotoryi? A może interesuje Cię usługa wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Złotoryi

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Złotoryi są analogiczne, tak jak u innych grup śmieci. Osoby fizyczne mają o wiele mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobligowana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża kara. Dodatkowo, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Złotoryi, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją zwrócić kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to uprawnieniu transportu do skupu. Kolejną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli policyjnej. Trzeba podkreślić, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem oznaczeń numerycznych odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Złotoryi przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Przykładowo: drewno opakowaniowe jest oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz pomocy z BDO lub innymi kwestiami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Jak znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Złotoryi?

Najskuteczniejsze wyszukiwanie może Ci zapewnić WasteMaster! Nasi specjaliści są wyjątkowo doświadczeni w szukaniu korzystnych skupów odpadów drewnianych w Złotoryi! Wystarczy się z nami skontaktować – określić swój typ pozostałości, a także jego ilość, zdradź nam swoją lokalizację – a my zajmiemy się wszystkim! Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalny skup odpadów drewnianych w Złotoryi! Skontaktować się z nami możesz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy przez telefon. Na podanego maila wyślemy Ci wycenę Twoich pozostałości, a także listę placówek, z których opłaca się skorzystać. Możesz także skorzystać z naszej autorskiej aplikacji i na własną rękę zamieścić ogłoszenie, a także dodać fotografie etc. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się przekierowaniem na konto tylko pasujących ofert od skupów odpadów drewnianych w Złotoryi. Za każdym razem, ostateczna decyzja o wyborze konkretnej firmy, należy do Ciebie! Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci możliwości wyboru.

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Złotoryi możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Złotoryi możemy się spotkać z przeróżnymi podziałami i kategoryzacjami. Jednak zazwyczaj wyróżnia się dosłownie parę grup, które są rozdzielane ze względu na miejsce wyprodukowania. Pierwsza z nich, klasyfikująca się do odbioru odpadów drewnianych w Złotoryi, to pozostałości po obróbce drewna - czyli odpady z tartaków i drewutni. Należą do nich głównie trociny i ścinki drewniane. Można także wymienić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, wytworzone w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy zakładach meblarskich. Do tej kategorii możemy zaliczyć wszelkie skrzynie drewniane, spore elementy konstrukcyjne, sklejki, płyty wiórowe lub OSB. Jeżeli mówimy o paletach, stanowią one zazwyczaj osobną kategorię i nie umieszczamy ich w kontenerach na odpady drewniane w Złotoryi. Należy jednak pamiętać, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Złotoryi nie zostaną zabrane elementy zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też odpadami komunalnymi. Wciąż nie jesteś pewien, co począć ze swoimi odpadami drewnianymi w Złotoryi? Zadzwoń do konsultantów z WasteMaster!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Złotoryi z WasteMaster!

Jeśli nie masz szany na samodzielny wywóz swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Złotoryi, warto skorzystać z opcji odbioru. Możesz ją zamówić dokładnie w tak, jak opisywaliśmy to wyżej! Zgłoś się do nas, a nasi eksperci zajmą się badaniem okolicznego rynku i sprawdzaniem najbardziej opłacalnych opcji dla Twojej lokalizacji. Pamiętaj, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Złotoryi jest ściśle uzależniony od tego, gdzie jesteś. Jeżeli kierowca będzie musiał pokonać długą drogę do Twojego miejsca pracy, możesz się spodziewać wzrostu kosztów. Często również nie mamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, trzeba składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego świetnie będzie się nadawał kontener na odpady drewniane w Złotoryi. Zazwyczaj wynajmuje się go na okres 7 dni, więc jest to czas, w którym na spokojnie możesz zbierać wytworzone odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Złotoryi – podziel się nimi z nami! Im więcej danych nam udzielisz, tym lepiej będziemy mogli dopasować oferty do Twoich wymagań.

Recykling odpadów drewnianych w Złotoryi - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje odpady trafią do skupu odpadów drewnianych w Złotoryi, w zależności od typu, są one poddawane recyklingowi. Co można wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? W wyniku recyklingu materiałowego można wyprodukować materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę używaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masę celulozową. Z tych ostatnich produkuje się papier. Zatem bardzo dużo może powstać w wyniku recyklingu odpadów drewnianych w Złotoryi. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do placówek skupujących realnie wpływasz na redukcję wycinanych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – nie trać więc czasu, tylko skontaktuj się z nami!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Niespodziewane, jak szybko otrzymałam wycenę moich odpadów drewnianych w Złotoryi! Dzięki WasteMaster już nikt mnie nie oszuka!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa - zaoszczędziłem mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, gdzie wynajmę kontener na odpady drewniane w Złotoryi, dlatego skontaktowałam się z WasteMaster. Znaleźli dla mnie kilka firm i jeszcze wycenili moje szafy sklejkowe! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie, jeśli chodzi o realizację odbioru odpadów drewnianych w Złotoryi. Polecam skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że całość zajmie mi tak niewiele czasu! Naprawdę szybko znalazłem skup odpadów drewnianych w Złotoryi i już w kilka dni pozbyłem się moich ścinek i kory!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon