Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi specjaliści posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - z pewnością znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i wymaganiach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz najlepszych placówek w Twojej okolicy. Można także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Zamieść w niej swoje zlecenie, a odgórnie przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim. Podkreślamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim zależy tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Rodzaje odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim

W firmach skupujących odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim możemy spotkać parę kategorii tych pozostałości. Przede wszystkich pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których zaliczamy np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe pozostałości z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim z zakładów przemysłowych, meblarskich, ale też sortowni. Zatem możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją cenę i zawartość, są traktowane jak grupa nieco innego typu. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim? Z pewnością skup nie weźmie materiałów zabrudzonych toksycznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ później skup nie da rady ich oczyścić. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Zadzwoń do nas - wszystko Ci wyjaśnimy!

Gdzie produkuje się odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim?

Pozostałości tego typu są produkowane w najróżniejszych zakładach pracy. Pierwszym skojarzeniem są oczywiście wszelkie tartaki i drewutnie. Tam właśnie wytwarza się najwięcej odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim, takich jak: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny i kora. Drewno jest wykorzystywane w przemyśle meblarskim, rzemiośle artystycznym, w zakładach przemysłowych drewnopochodnych. W nich wytwarza się zazwyczaj odpady ze sklejek, płyt OSB, pył drzewny, pozostałości drewna litego i tworzyw drewnopodobnych. Nie jesteś przekonany gdzie oddać odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim? Skontaktuj się z WasteMaster – pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca!

Utylizacja odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim są wyjątkowo powszechne - niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, choć w różnych ilościach. Co z nimi zrobić? W jaki sposób utylizować? Zabrania się wyrzucania ich w losowe miejsca - nie można ich także spalać w prywatnych warunkach. Muszą być one spalane w specjalnych, ekologicznych warunkach. Czyli, jako osoba prywatna, możesz oddać swoje śmieci do najbliższego PSZOK-u, jednak jako przedsiębiorca, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim. Można tam zwozić tylko odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim, które są niezwykle łatwe do zidentyfikowania. Jednak oprócz niezanieczyszczonego drewna, możemy tam również przywozić pozostałości drewnopodobne. Transportując swoje odpady do skupów, postępujesz w bardzo ekologiczny sposób. Twoje działania redukują wycinkę drzew i przyczyniają się do ochrony lasów w Polsce. Jeśli interesuje Cię usługa wywozu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim lub chciałbyś wiedzieć więcej o kategoryzacji tych pozostałości - przeczytaj tekst do końca!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim?

Z odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim możemy wyprodukować bardzo dużo nowych materiałów. Wszystko jest zależne od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych czy wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko flora - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim nie tylko nie zmniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster możesz to zrobić szybko i wygodnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim

Ceny skupu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim są zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od typu i masy drewna, który sprowadzamy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to związane z tym, co skup odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim może wyprodukować z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest masa: jeśli będzie konieczne wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim, cena za usługę z pewnością wzrośnie. Następną istotną kwestią jest rosnący popyt na pozostałości z drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w trakcie kryzysu energetycznego, trudno przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim wpływa również poziom zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – cena na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej jesteś od placówki skupu – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim z WasteMaster!

Jeżeli nie masz możliwości samodzielnego wywozu swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim, polecamy skorzystać z opcji odbioru. Można ją zamówić dokładnie w tam samo, jak opisywaliśmy to wcześniej! Zgłoś się do WasteMaster, a nasi eksperci zajmą się badaniem lokalnego rynku i sprawdzaniem najlepszych opcji dla Twojej lokalizacji. Miej na uwadze, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim jest ściśle uzależniony od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał pokonać długą drogę do Twojego zakładu pracy, możesz się spodziewać wzrostu kosztów. Bardzo często również nie posiadamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, trzeba składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego idealny będzie kontener na odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim. Najczęściej wynajmuje się go na okres 7 dni, więc jest to tydzień, w którym na spokojnie możesz zbierać wytworzone odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim – zdradź je nam! Im więcej informacji nam zdradzisz, tym lepiej będziemy mogli dobrać oferty do Twoich preferencji.

Odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w legalny sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane w Grodzisku Wielkopolskim musisz wypełnić kilka formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli przedsiębiorców i wytwórców pozostałości. Jeżeli zaliczasz się do grupy przedsiębiorców lub osób zajmujących się rolnictwem i posiadających powyżej 75 ha ziemi, Twoim obowiązkiem jest posiadanie konta w BDO i okresowe rejestrowanie tam swoich odpadów. Dodatkowo, jeżeli chcesz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy pojazdu, który zabiera Twoje pozostałości. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny przewóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć świadectwo legalnej utylizacji odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim trzeba uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się systemem kodów odpadu. Cały katalog tych kodów możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najistotniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim - na naszej stronie. Przykładem takiego oznaczenia może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że uda mi się w tak krótkim czasie zrealizować utylizację odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto realizować odbiór odpadów drewnianych w Grodzisku Wielkopolskim z WasteMaster! Uprzejmi konsultanci naprawdę przyłożyli się do mojego zlecenia. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na początku byłam sceptyczna, jednak po pierwszym użyciu aplikacji WasteMaster, zmieniłam zdanie! Prosta w obsłudze i pozwala na bieżące kontrolowanie spływających zgłoszeń. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Każdy zapracowany przedsiębiorca powinien spróbować współpracy z WasteMaster - poświęcili czas na moje problemy z odpadami drewnianymi i zrobili wycenę lepszą niż myślałam.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskakujące! W dosłownie kwarans otrzymałem wycenę moich mebli ze sklejki, a chwilę później już byłem pewien do jakiego skupu odpadów drewnianych powinienem się udać!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon