Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Tłuszczu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Tłuszczu

Formalności dotyczące odpadów drewnianych w Tłuszczu są analogiczne, tak jak u innych grup śmieci. Osoby prywatne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników mających powyżej 75 ha gruntów. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego zarejestrowania w systemie BDO. Tam także należy regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża kara. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Tłuszczu, musimy pamiętać o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który wywozi nasze pozostałości – służy to uprawnieniu transportu do skupu. Kolejną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – wypełniony dokument stanowi świadectwo legalności działań, w razie kontroli policyjnej. Trzeba podkreślić, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, na przykład w cennikach na stronie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Tłuszczu przypisane są numery z grupy 20, 15, 16, 17. Przykładowo: drewno opakowaniowe jest oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz pomocy z BDO lub innymi kwestiami formalnymi? Zadzwoń do WasteMaster – udzielamy darmowych konsultacji!

Odbiór odpadów drewnianych w Tłuszczu - ważne informacje

Jeżeli nie posiadasz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, polecamy skorzystać z możliwości odbioru odpadów drewnianych w Tłuszczu. Firmy świadczące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Skontaktuj się z nami lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, gdy zdecydujesz się na zrealizowanie opcji odbioru odpadów drewnianych w Tłuszczu musisz mieć na uwadze, że Twoja odległość od skupu ma kluczowe znaczenie w kontekście ceny. Z tej przyczny specjaliści z WasteMaster zazwyczaj proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Tłuszczu - najczęściej można go wykupić na okres ok. tygodnia, co daje opcję spokojnego załadunku. Co więcej, gromadząc śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz potencjalnym wypadkom w zakładzie pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej informacji udzielisz o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli przydzielić do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych w Tłuszczu. W razie wątpliwości - zachęcamy do kontaktu.

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Tłuszczu?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Tłuszczu! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi specjaliści posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - na pewno znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Tłuszczu, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Możesz także użyć naszej aplikacji - jej obsługa jest bardzo prosta! Zamieść w niej swoje zlecenie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Tłuszczu. Zaznaczamy: nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Tłuszczu zależy tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Utylizacja odpadów drewnianych w Tłuszczu - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Tłuszczu występują bardzo powszechnie - prawie, że w każdym zakładzie produkcyjnym, choć w różnych ilościach. Jak sobie z nimi poradzić? W jaki sposób utylizować? Zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca - nie możemy ich także spalać w prywatnych warunkach. Muszą być one spalane w przystosowanych do tego, ekologicznych warunkach. Czyli, jako osoba fizyczna, możesz oddać swoje śmieci do najbliższego PSZOK-u, jednak jako właściciel firmy, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Tłuszczu. Możemy tam zawozić tylko odpady drewniane w Tłuszczu, które są bardzo łatwe do zidentyfikowania. Jednak oprócz niezanieczyszczonego drewna, możemy tam również przywozić pozostałości drewnopodobne. Transportując swoje odpady do placówek skupujących, postępujesz w wyjatkowo ekologiczny sposób. Przyczyniasz się do zmniejszenia wycinki drzew i zmniejszania się powierzchni lasów w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany usługą wywozu odpadów drewnianych w Tłuszczu lub chcesz wiedzieć więcej o kategoryzacji tych pozostałości - przeczytaj poniższy wpis do końca!

Rodzaje odpadów drewnianych w Tłuszczu

W firmach skupujących odpady drewniane w Tłuszczu możemy spotkać parę kategorii tych odpadów. Przede wszystkich pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których zaliczamy np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Tłuszczu klasyfikują się także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Tłuszczu z fabryk przemysłowych, meblarskich, ale też sortowni. Zatem możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i zawartość, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Tłuszczu? Na pewno skup nie weźmie materiałów zabrudzonych niebezpiecznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Tłuszczu, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Tłuszczu?

Z odpadów drewnianych w Tłuszczu możemy wyprodukować bardzo dużo nowych materiałów. Wszystko zależy od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych czy wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne głęzie gospodarki, tym samym redukując liczbę wyciętych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko rośliny - oddając śmieci do skupu odpadów drewnianych w Tłuszczu nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i wygodnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Tłuszczu

Jak już zostało wyżej wspomniane, odpady drewniane w Tłuszczu możemy spotkać w zasadzie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Produkowane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny czy kora. Drugim największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej części gospodarki wytwarza się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Tłuszczu - skontaktuj się z WasteMaster!

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Tłuszczu?

Przede wszystkim, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Tłuszczu wpływa typ Twojego odpadu oraz jego ilość. W zależności od tego, jak bardzo wartościowy odpad posiadasz - tak będzie wyglądała cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe należy zapłacić od 35 zł/t lub więcej, podczas gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) już tylko 15 zł/t. Ma to oczywiście związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Tłuszczu może wyprodukować z przekazanych pozostałości. Cena za całość usługi będzie większa także jeśli chcesz wynająć kontener na odpady drewniane w Tłuszczu. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewniane materiały z recyklingu. Obecnie, w związku z kryzysem energetycznym, jest to nieco trudne do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Ponadto, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zrealizować wywózkę swoich odpadów - musisz się liczyć ze swoim oddaleniem od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Tłuszczu. Chcesz zaoszczędzić sobie wysiłku? Zgłoś się do WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w nawet 15 minut!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem amatorką, jeśli chodzi o rynek śmieci, co więcej - nie mam czasu się nim zajmować. Dlatego doceniam usługi dostarczane przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, gdzie powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Gorąco polecam! Bardzo przydatna rzecz i umożliwia wsparcie lokalnych skupów odpadów drewnianych, które nie są zbyt dobrze widoczne w sieci. A to też jest ważne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa - zaoszczędziłem mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Na pewno tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki aplikacji od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że kolega pokazał mi ich aplikację. Dzięki WasteMaster nie przepłacam - znajdują dla mojego tartaku zawsze wartościowe oferty. Szczerze - opłaca się!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon