Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Szydłowcu?

Głównie, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Szydłowcu wpływa typ Twojego odpadu oraz jego masa. W zależności od tego, jak bardzo wartościowy odpad posiadasz - tak będzie wyglądała cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe trzeba zapłacić od 35 zł/t w górę, podczas gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) jedynie 15 zł/t. Ma to oczywiście związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Szydłowcu jest w stanie wyprodukować z przekazanych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie większa także jeśli masz zamiar wynająć kontener na odpady drewniane w Szydłowcu. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewniane materiały z recyklingu. Aktualnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to nieco trudne do przewidzenia, jednak rok temu można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Co więcej, za zanieczyszczone odpady trzeba będzie uiścić większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zorganizować wywózkę swoich odpadów - musisz się liczyć ze swoim oddaleniem od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Szydłowcu. Chcesz oszczędzić sobie zachodu? Skontaktuj się z WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w nawet 15 minut!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Szydłowcu

Jak już zostało wyżej wspomniane, odpady drewniane w Szydłowcu możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Wytwarzane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Następnym największym wytwórcą jest przemysł meblarski i drewnopodobny. W ramach tej części gospodarki wytwarza się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Szydłowcu - skontaktuj się z WasteMaster!

Jak znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Szydłowcu?

Najsprawniejsze wyszukiwanie może Ci zapewnić WasteMaster! Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w znajdywaniu korzystnych skupów odpadów drewnianych w Szydłowcu! Wystarczy się z nami skontaktować – określić swój rodzaj pozostałości, a także jego ilość, zdradź nam swoją lokalizację – a my zajmiemy się resztą! Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalny skup odpadów drewnianych w Szydłowcu! Skontaktować się z WasteMaster możesz za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy przez telefon. Na podaną skrzynkę mailową wyślemy Ci wycenę Twoich odpadów, a także listę placówek, z których opłaca się skorzystać. Możesz także skorzystać z naszej autorskiej aplikacji i na własną rękę zamieścić ogłoszenie, a także dodać zdjęcia etc. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się moderowaniem zgłoszeń i przesyłaniem tylko pasujących ofert od skupów odpadów drewnianych w Szydłowcu. Zawsze ostateczna decyzja o wyborze danej firmy, należy do Ciebie! Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci możliwości wyboru.

Odbiór odpadów drewnianych w Szydłowcu - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasami nie mamy możliwość samodzielnego wywozu kontenera z odpadami drewnianymi w Szydłowcu do placówki skupującej. Z tej przyczyny należy skorzystać z usług przedsiębiorstw zewnętrznych oferujących wywóz do takiej placówki. Możesz to zrobić z pomocą WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wcześniej. Pracownicy naszej spółki posiadają lata doświadczenia w znajdowaniu najbardziej opłacalnych ofert - znają polski rynek odpadowy jak własną kieszeń! Jednak w kontekście zamawiania odbioru odpadów drewnianych w Szydłowcu nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym rośnie prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za transport. Co więcej, przydatną opcją jest możliwość wynajmu kontenera na odpady drewniane w Szydłowcu, które zazwyczaj przedsiębiorstwa udostępniają na okres siedmiu dni. W ten sposób można na spokojnie gromadzić swoje pozostałości, bez narażania swoich pracowników na niebezpieczeństwo (przechowywanie odpadów w określonym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam powiesz o swoich śmieciach, im bardziej dookreślisz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Szydłowcu - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Odpady drewniane w Szydłowcu a kwestie formalne

Odpady drewniane w Szydłowcu ze względu na brak naturalnych toksycznych lub też niebezpiecznych cech, są traktowane jak regularne pozostałości. Zatem jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub osobą mającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to jesteś prawnie zobowiązany do regularnego wypełniania sprawozdań w BDO. Regularna ewidencja odpadowa jest ważnym elementem kontroli wytwórstwa śmieci w ogóle. Za brak prowadzenia konta w BDO grozi nam grzywna nawet do miliona złotych! Ponadto, gdy zamierzasz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Szydłowcu, koniecznie miej w pamięci KPO. Karta Przekazania Odpadu, to dokument będący legalnym pozwoleniem na przewóz pozostałości do skupu. Ty, jako przedsiębiorca, musisz uzupełnić tę Kartę i zwrócić ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Dodatkowo, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie inspekcji policyjnej. Całość dokumentów, powiąznych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Szydłowcu, posługuje się systemem kodów odpadów. Są one rozpisane w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Przykładem jest kod na odpady drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najistoniejsze ozaczenia numeryczne znajdziesz także w naszym wirtualnym cenniku.

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Szydłowcu?

Bardzo wiele przedsiębiorstw styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Szydłowcu. Są one pozornie niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie można ich spalać w przydomowych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to właściwe i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Szydłowcu spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych materiałów. Odpady drewniane w Szydłowcu to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego wyróżniamy wiele różnych odpadów, które kwalifikujemy do tej kategorii. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Szydłowcu. Postępując w ten sposób, walnie przyczyniasz się do zmniejszenia wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z materiałów dostarczonych do firm skupujących może powstać bardzo wiele przydatnych materiałów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Szydłowcu? A może interesuje Cię usługa wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - na pewno Ci się przyda!

Rodzaje odpadów drewnianych w Szydłowcu

W placówkach skupujących odpady drewniane w Szydłowcu możemy spotkać kilka kategorii tych pozostałości. Głównie pozostałości po przetwórstwie drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych w Szydłowcu klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe pozostałości z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Szydłowcu z zakładów przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Zatem możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i skład, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie zostanie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Szydłowcu? Z pewnością skup nie weźmie materiałów zanieszczyszczonych toksycznymi substancjami, plastikiem, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Szydłowcu, ponieważ później skup nie da rady ich oczyścić. Nie wiesz, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Recykling odpadów drewnianych w Szydłowcu - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje odpady trafią do skupu odpadów drewnianych w Szydłowcu, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co możemy wyprodukować z pozornie zużytego drewna? Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można wyprodukować materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę używaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masę celulozową. Z tych ostatnich wytwarza się papier. Zatem bardzo dużo może powstać w wyniku recyklingu odpadów drewnianych w Szydłowcu. Dzięki oddawaniu tych materiałów do placówek skupujących realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób oszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko zgłoś się do WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Miałem do wyrzucenia bardzo dużo trocin, jednak nie byłem pewien, co z nimi zrobić. Dzięki niedługiej rozmowie z konsultantem z WasteMaster, otrzymałem najważniejsze informacje i listę placówek, z których opłaca się skorzystać - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam kilka godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Szydłowcu, dlatego tym razem uznałam, że skorzystam z WasteMaster. Warto było - jedyne, co trzeba było zrobić to opisać moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek otrzymałam na maila, po krótkim czasie - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, gdzie wynajmę kontener na odpady drewniane w Szydłowcu, dlatego skontaktowałam się z WasteMaster. Znaleźli dla mnie parę firm i jeszcze wycenili moje regały sklejkowe! Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskakujące! W dosłownie 15 minut otrzymałem wycenę moich mebli ze sklejki, a chwilę później już byłem pewien do jakiego skupu odpadów drewnianych powinienem się udać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z usług od WasteMaster. Dosłownie w kilka minut dogadałem całość z konsultantem, chwilę potem otrzymałem wycenę, a następnie listę skupów odpadów drewnianych, z których warto skorzystać. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon