Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Pionkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady drewniane w Pionkach a kwestie formalne

Odpady drewniane w Pionkach ze względu na brak widocznych toksycznych czy też niebezpiecznych właściwości, są traktowane jak regularne pozostałości. Zatem jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub osobą posiadającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to jesteś prawnie zobowiązany do regularnego wypełniania sprawozdań w BDO. Regularna ewidencja odpadowa jest podstawową kontrolą wytwórstwa śmieci w ogóle. Za brak prowadzenia konta w BDO grozi nam grzywna nawet do miliona złotych! Ponadto, gdy zamierzasz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Pionkach, koniecznie miej w pamięci KPO. Karta Przekazania Odpadu, to druk będący legalnym uprawomocnieniem przewozu pozostałości do skupu. Ty, jako wsłaściciel przedsiębiorstwa, musisz wypełnić tę Kartę i oddać ją kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Dodatkowo, musisz pamiętać o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie inspekcji służb. Całość dokumentów, związanych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Pionkach, posługuje się systemem kodów odpadów. Są one rozpisane w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Przykładem może być kod na pozostałości drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najważniejsze ozaczenia numeryczne znajdują się także w naszym wirtualnym cenniku.

Ceny skupu odpadów drewnianych w Pionkach

Ceny skupu odpadów drewnianych w Pionkach są zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju i masy drewna, który przywozimy do skupów. Najwięcej trzeba zapłacić za drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Pionkach może wyprodukować z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Pionkach, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną ważną kwestią jest wzrastający popyt na pozostałości z drewna – co wpływa na wzrost cen. Aktualnie jednak, w trakcie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Pionkach ma wpływ również stopień zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – cena na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twoja lokalizacja. Im dalej znajdujesz się od placówki skupu – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym na co dzień!

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Pionkach?

Bardzo wiele działalności gospodarczych styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Pionkach. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zakazuje się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie można ich spalać w prywatnych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to optymalne i ekologiczne warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Pionkach spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przystosowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane w Pionkach to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje wiele różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej grupy. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Pionkach. Działając w ten sposób, walnie przyczyniasz się do zmniejszenia wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do firm skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych materiałów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Pionkach? A może interesuje Cię usługa wywozu śmieci? Zapraszamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Pionkach?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Pionkach! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - z pewnością znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Pionkach, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Zamieść w niej swoje zlecenie, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Pionkach. Zaznaczamy: nasze usługi są całkowicie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Pionkach zależy tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Gdzie produkuje się odpady drewniane w Pionkach?

Pozostałości tego rodzaju są produkowane w najróżniejszych miejscach pracy. Pierwszym skojarzeniem są rzecz jasna wszelkie tartaki i zakłady przetwórstwa drewna. Tam właśnie produkuje się najwięcej odpadów drewnianych w Pionkach, jak na przykład: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny i kora. Drewno jest używane w przemyśle meblarskim, rzemiośle artystycznym, w zakładach przemysłowych drewnopochodnych. W nich produkuje się zazwyczaj odpady ze sklejek, płyt OSB, pył drzewny, pozostałości drewna litego i tworzyw drewnianych. Nie jesteś przekonany gdzie oddać odpady drewniane w Pionkach? Zwróć się do WasteMaster – pomożemy Ci w wyszukaniu odpowiedniego miejsca!

Recykling odpadów drewnianych w Pionkach - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje pozostałości trafią do skupu odpadów drewnianych w Pionkach, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co możemy wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można wytworzyć materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masy celulozowe. Z tych ostatnich produkuje się papier. Zatem bardzo wiele może powstać dzięki recyklingowi odpadów drewnianych w Pionkach. Dzięki oddawaniu tych materiałów do skupów realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – nie trać więc czasu, tylko zgłoś się do WasteMaster!

Rodzaje odpadów drewnianych w Pionkach

W placówkach skupujących odpady drewniane w Pionkach możemy spotkać parę kategorii tych odpadów. Przede wszystkich pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki drewniane. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których zaliczamy np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych w Pionkach klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe pozostałości z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Pionkach z fabryk przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Czyli możemy do tej grupy zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i zawartość, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Pionkach? Z pewnością skup nie przyjmie materiałów zanieszczyszczonych niebezpiecznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy odpadami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Pionkach, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Zadzwoń do nas - wszystko Ci wyjaśnimy!

Odbiór odpadów drewnianych w Pionkach - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasem nie mamy możliwość samodzielnego transportu kontenera z odpadami drewnianymi w Pionkach do firmy skupującej. Z tej przyczyny należy skorzystać z usług firm zewnętrznych oferujących wywóz do takiej placówki. Możesz to zrobić za pośrednictwem WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wcześniej. Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu najbardziej opłacalnych ofert - doskonale znają polski rynek odpadowy! Jednak w kontekście realizowania odbioru odpadów drewnianych w Pionkach nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej jesteś od skupu, tym rośnie prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za transport. Co więcej, przydatną opcją jest wynajem kontenera na odpady drewniane w Pionkach, które zazwyczaj przedsiębiorstwa udostępniają na okres tygodnia. W ten sposób można na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich współpracowników na niebezpieczeństwo (przechowywanie odpadów w jednym miejscu to działanie w zgodzie z przepisami BHP). Im więcej nam zdradzisz o swoich śmieciach, im bardziej doprecyzujesz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Pionkach - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie - usługa na bardzo wysokim poziomie, a całkowicie za darmo:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - zajęto się moim zleceniem bardzo kompleksowo, a wykonałem telefon tylko z pytaniem gdzie oddać odpady drewniane w Pionkach! W ramach darmowej oferty otrzymałem dokładną wycenę i wykaz skupów. Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem amatorką, jeśli chodzi o rynek odpadowy, co więcej - nie mam czasu się nim zajmować. Dlatego doceniam usługi świadczone przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, gdzie powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę kolegom! Z pewnością tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że kolega pokazał mi ich aplikację. Dzięki WasteMaster nie przepłacam - wyszukują dla mojego tartaku zawsze dobre oferty. Szczerze polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon