Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Strzelinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Strzelinie?

Do odbioru odpadów drewnianych w Strzelinie, klasyfikuje się kilka grup pozostałości. Pierwszą z nich są resztki z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Następnie możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub duże pozostałości z drewna, etc. Możemy także wskazać odpady drewniane w Strzelinie pochodzące z sortowni, budownictwa lub przemysłu meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Można także wyróżnić śmieci drewniane z rozbiórki oraz palety, które stanowią nieco inną kategorię. Warto jednak wspomnieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Strzelinie. Nie zostaną przyjęte pozostałości zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, tworzywami sztucznymi, toksynami czy odpadami komunalnymi. Należy także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie mamy możliwości samodzielnego transportu na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Strzelinie.

Skąd się biorą odpady drewniane w Strzelinie?

Odpady drewniane w Strzelinie powstają wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Największymi producentami wszystkich śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z drugiej strony przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł produkujący materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam powstają głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. NIe jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Strzelinie? Zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Odbiór odpadów drewnianych w Strzelinie - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasem nie mamy możliwość samodzielnego wywozu kontenera z odpadami drewnianymi w Strzelinie do placówki skupującej. Z tego powodu należy skorzystać z usług firm zewnętrznych oferujących wywóz do takiej placówki. Możesz to zrobić za pośrednictwem WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wyżej. Pracownicy naszej spółki posiadają lata doświadczenia w znajdowaniu najbardziej opłacalnych ofert - doskonale znają polski rynek odpadowy! Jednak w kwestii realizowania odbioru odpadów drewnianych w Strzelinie nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym rośnie prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za transport. Co więcej, przydatną opcją jest wynajem kontenera na odpady drewniane w Strzelinie, które zazwyczaj firmy udostępniają na okres siedmiu dni. W ten sposób można na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich pracowników na niebezpieczeństwo (przechowywanie odpadów w określonym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam zdradzisz o swoich śmieciach, im bardziej dookreślisz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Strzelinie - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Strzelinie?

Przede wszystkim, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Strzelinie wpływa rodzaj Twojego odpadu oraz jego masa. W zależności od tego, jak cenny odpad posiadasz - tak będzie wyglądać cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe należy zapłacić od 35 zł/t w górę, w momencie, gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) już tylko 15 zł/t. Ma to oczywiście związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Strzelinie może wyprodukować z dostarczonych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie większa także jeśli chcesz wynająć kontener na odpady drewniane w Strzelinie. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewno z odzysku. Obecnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to niełatwe do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostową popytu. Ponadto, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić o wiele większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zorganizować wywózkę swoich odpadów - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej się znajdujesz - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Strzelinie. Chcesz zaoszczędzić sobie zachodu? Zgłoś się do WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w zaledwie kwadrans!

Recykling odpadów drewnianych w Strzelinie - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje odpady trafią do skupu odpadów drewnianych w Strzelinie, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co możemy wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można wytworzyć materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę używaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masy celulozowe. Z tych ostatnich produkuje się papier. Czyli bardzo dużo może powstać dzięki recyklingowi odpadów drewnianych w Strzelinie. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do placówek skupujących realnie wpływasz na redukcję wycinanych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko skontaktuj się z nami!

Odpady drewniane w Strzelinie - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w zgodny z prawem sposób wywieźć i zneutralizować swoje odpady drewniane w Strzelinie musisz wypełnić kilka formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli przedsiębiorców i wytwórców pozostałości. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców lub osób zajmujących się rolnictwem i posiadających powyżej 75 ha ziemi, Twoim obowiązkiem jest prowadzenie konta w BDO i regularne ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Dodatkowo, jeżeli chcesz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Strzelinie to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy pojazdu, który zabiera Twoje śmieci. Karta Przekazania Odpadu uprawomacnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód zgodnej z prawem utylizacji odpadów drewnianych w Strzelinie należy wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Każdy z powyższych dokumentów posługuje się systemem kodów odpadu. Cały spis tych kodów znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Strzelinie - na naszej platformie. Przykładem takiego kodu może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Strzelinie?

Bardzo dużo działalności gospodarczych styka się z problemem odpadów drewnianych w Strzelinie. Są one pozornie niegroźne - w końcu są to naturalne materiały - jednak zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w przydomowych piecach. Dlaczego? Ponieważ nie są to właściwe i ekologiczne warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Strzelinie spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przystosowane do spalania właśnie tych materiałów. Odpady drewniane w Strzelinie to przede wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje bardzo dużo różnych odpadów, które kwalifikujemy do tej grupy. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Strzelinie. Działając w ten sposób, walnie przyczyniasz się do zmniejszenia wycinanych drzew. Jest to ekologiczne rozwiązanie, osiągnięte w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do firm skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych przedmiotów! Chcesz wiedzieć, co może powstać z odpadów drewnianych w Strzelinie? A może interesuje Cię usługa wywozu śmieci? Zapraszamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Strzelinie?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Strzelinie! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - z pewnością znajdą dla Ciebie coś interesującego! Udziel nam danych o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Strzelinie, a nasi pracownicy przygotują dla Ciebie wycenę oraz listę najlepszych placówek w Twojej okolicy. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest bardzo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a odgórnie przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Strzelinie. Zaznaczamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Strzelinie zależy tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona - zorganizowali dla mojej firmy odbiór odpadów drewnianych w Strzelinie i to kompletnie za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie - usługa na wysokim poziomie, a całkowicie za darmo:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z początku byłam sceptyczna, jednak po pierwszym użyciu aplikacji WasteMaster, zmieniłam zdanie! Prosta w obsłudze i pozwala na bieżące kontrolowanie spływających zgłoszeń. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskakujące! W dosłownie kwarans otrzymałem wycenę moich biurek ze sklejki, a chwilę później już wiedziałem do jakiego skupu odpadów drewnianych powinienem się udać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Całkiem nie wiedziałem, gdzie oddać odpady drewniane, dlatego postanowiłem porozmawiać z konsultantami z WasteMaster. Wszystko mi wytumaczyli i jeszcze dokonali wyceny moich płyt pilśniowych - warto!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon