Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skąd się biorą odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich?

Odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich mają swoje źródło powstania wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy drewno do produkcji. Największymi producentami wszystkich śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z drugiej strony przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł produkujący materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. NIe jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich? Zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści znajdą odpowiedź na Twoje pytanie!

Utylizacja odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich występują bardzo powszechnie - niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, tyle, że w różnych ilościach. Co z nimi zrobić? W jaki sposób utylizować? Zakazuje się wyrzucania ich w dowolne miejsca - nie można ich także spalać w "domowych" warunkach. Muszą być one utylizowane w przystosowanych do tego, ekologicznych warunkach. Zatem, jako osoba prywatna, możesz przekazać swoje śmieci do okolicznego PSZOK-u, jednak jako właściciel firmy, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich. Można tam zawozić tylko odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich, które są bardzo łatwe do zidentyfikowania. Jednak oprócz niezanieczyszczonego drewna, możemy tam również wywieźć pozostałości drewnopodobne. Wywożąc swoje odpady do placówek skupujących, postępujesz w wyjatkowo ekologiczny sposób. Przyczyniasz się do zmniejszenia wycinki drzew i zmniejszania się powierzchni lasów w Polsce. Jeśli interesuje Cię usługa wywozu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich lub chcesz wiedzieć więcej o klasyfikacji tych pozostałości - przeczytaj poniższy wpis do końca!

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich możemy się spotkać z przeróżnymi podziałami i klasyfikacjami. Jednak zazwyczaj wyróżnia się dosłownie parę grup, które są dzielone ze względu na miejsce wytworzenia. Pierwsza z nich, klasyfikująca się do odbioru odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich, to pozostałości po przeróbce drewna - czyli odpady z tartaków i drewutni. Należą do nich głównie trociny i ścinki drewniane. Można także wyróżnić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, powstałe w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy zakładach meblarskich. Do tych grup możemy zaliczyć wszelkie skrzynie drewniane, spore elementy konstrukcyjne, sklejki, płyty wiórowe lub OSB. Jeżeli chodzi o palety, stanowią one zazwyczaj osobną kategorię i nie umieszczamy ich w kontenerach na odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich. Należy jednak mieć na uwadze, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich nie będą zabrane elementy zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też odpadami komunalnymi. Wciąż nie jesteś pewien, co począć ze swoimi odpadami drewnianymi w Ząbkowicach Śląskich? Zadzwoń do konsultantów z WasteMaster!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich?

Z odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich możemy uzyskać bardzo dużo nowych przedmiotów. Wszystko jest zależne od rodzaju drewna, jakie dostarczamy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych czy wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę wyciętych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko rośliny - oddając śmieci do skupu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i wygodnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich z WasteMaster!

Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wywozu swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich, warto skorzystać z opcji odbioru. Możesz ją zamówić dokładnie w tak, jak opisywaliśmy to wyżej! Zgłoś się do nas, a nasi pracownicy zajmą się badaniem lokalnego rynku i sprawdzaniem najbardziej opłacalnych opcji dla Twojej lokalizacji. Miej na uwadze, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich jest ściśle zależny od tego, gdzie jesteś. Jeżeli kierowca będzie musiał przejechać długą drogę do Twojego zakładu pracy, możesz się spodziewać wzrostu kosztów. Bardzo często również nie mamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, trzeba składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego idealny będzie kontener na odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich. Najczęściej wynajmuje się go na okres 7 dni, więc jest to tydzień, w którym na spokojnie możesz gromadzić wytworzone odpady. Jeśli masz dodatkowe zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich – podziel się nimi z nami! Im więcej danych nam zdradzisz, tym lepiej będziemy mogli dopasować oferty do Twoich preferencji.

Odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich a kwestie formalne

Odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich ze względu na brak widocznych toksycznych czy też niebezpiecznych właściwości, są traktowane jak zwykłe pozostałości. Zatem jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub osobą posiadającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to musisz wypełniać regularnie swoje sprawozdania w BDO. Aktualna ewidencja odpadowa jest podstawową kontrolą wytwórstwa śmieci w ogóle. Za nieprowadzenie konta w BDO grozi nam kara nawet do miliona złotych! Co więcej, gdy zamierzasz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich, koniecznie miej w pamięci KPO. Karta Przekazania Odpadu, to druk będący legalnym pozwoleniem na przewóz pozostałości do skupu. Ty, jako przedsiębiorca, musisz wypełnić tę Kartę i oddać ją kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Dodatkowo, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie inspekcji służb. Całość dokumentów, związanych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Ząbkowicach Śląskich, posługuje się systemem kodów odpadów. Są one zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Przykładem może być kod na odpady drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najważniejsze ozaczenia numeryczne znajdziesz także w naszym wirtualnym cenniku.

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - z pewnością znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i wymaganiach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich, a nasi pracownicy przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz najlepszych placówek w Twojej okolicy. Można także użyć naszej aplikacji - jej obsługa jest bardzo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich. Zaznaczamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich jest zależny tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak największej ilości możliwości opcji do wyboru.

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich?

Kształt cen skupu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich jest zależny od wielu elementów. Przede wszystkich od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go posiadasz. Według informacji zebranych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są materiały drewnopodobne: płyty OSB, sklejka itp.: od 15 zł/t i więcej. Od czego zależą te ceny? Od popytu i podaży na produkty wytworzone w placówkach skupów odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich. Obecnie trudno jest antycypować zachowanie rynku, jednak jeszcze rok temu tendencja była raczej wzrostowa. Ponadto, wzrost kosztów będzie wyraźnie zauważalny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Ząbkowicach Śląskich. Jeżeli przekażesz zanieczyszczone materiały do skupu - cena może się zwiększyć, ponieważ skup będzie musiał przeprowadzić dodatkowe zabiegi oczyszczania. Finalnym ważnym kryterium, które może wpłynąć na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich jest Twoja lokalizacja. Pamiętaj: im dalej jesteś - tym większą kwotę przyjdzie Ci zapłacić. Ceny nie są identyczne w skali kraju, na co także warto wziąć poprawkę. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na wysyłanie formularzy z wycenami - skontaktuj się z nami! Wycenę organizujemy w 15 minut!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że szwagier pokazał mi tę stronę. Dzięki WasteMaster nie przepłacam - znajdują dla mojego tartaku zawsze dobre oferty. Szczerze polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto realizować odbiór odpadów drewnianych w Ząbkowicach Śląskich z WasteMaster! Uprzejmi konsultanci naprawdę przyłożyli się do mojego zlecenia. Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Każdy zapracowany przedsiębiorca powinien skorzystać z WasteMaster - poświęcili czas na moje problemy z odpadami drewnianymi i zrobili wycenę lepszą niż myślałam.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę kolegom! Na pewno tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania bardzo dużo trocin, jednak nie byłem pewien, co z nimi zrobić. Dzięki niedługiej rozmowie z pracownikiem z WasteMaster, otrzymałem najistotniejsze informacje i listę placówek, z których opłaca się skorzystać - polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon