Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej - ważne informacje

Jeżeli nie masz możliwości wywozu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej. Firmy oferujące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Zgłoś się do nas lub samodzielnie skorzystaj z naszej innowacyjnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, gdy zdecydujesz się na zrealizowanie opcji odbioru odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej musisz mieć w pamięci, że Twoja odległość od skupu ma duże znaczenie w kontekście kosztów. Z tego powodu eksperci z WasteMaster zazwyczaj oferują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajem kontenera na odpady drewniane w Podkowie Leśnej - zazwyczaj można go wykupić na okres ok. tygodnia, co daje opcję spokojnego załadunku. Co więcej, składując śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz potencjalnym wypadkom w miejscu pracy. Kolejna cenna wskazówka: im więcej informacji udzielisz o swoich pozostałościach, tym precyzyjniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej. W razie wątpliwości - zapraszamy do kontaktu.

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Podkowie Leśnej?

Bardzo dużo przedsiębiorstw styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej. Są one z pozoru niegroźne - w końcu są to naturalne surowce - jednak zabrania się wyrzucania ich w losowe miejsca, tak samo nie można ich spalać w prywatnych piecach. Dlaczego? Ponieważ nie są to właściwe i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej spalanie ma miejsce w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych surowców. Odpady drewniane w Podkowie Leśnej to przede wszystkim drewno, jednak oprócz tego istnieje bardzo dużo różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej grupy. Trzeba je oczywiście przetransportować do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej. Postępując w ten sposób, widocznie przyczyniasz się do zmniejszenia wycinanych drzew. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które możesz osiągnąć w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do placówek skupujących może powstać naprawdę wiele przydatnych materiałów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej? A może jesteś zainteresowany usługą wywozu śmieci? Zapraszamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej

Ceny skupu odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej są zależne od kilku zmiennych. Przede wszystkim od typu i masy drewna, który sprowadzamy do skupów. Najwięcej trzeba zapłacić za drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej może wyprodukować z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest masa: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Podkowie Leśnej, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną istotną kwestią jest rosnący popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ten trend. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej ma wpływ również poziom zanieczyszczenia dostarczanych materiałów. Jeśli skup będzie musiał nadprogramowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim decydującym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej jesteś od placówki skupującej – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – skontaktuj się z WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej

Jak już zostało wcześniej wspomniane, odpady drewniane w Podkowie Leśnej możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Wytwarzane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Następnym największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej gałęzi gospodarki produkuje się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Podkowie Leśnej - zadzwoń do WasteMaster!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej

Formalności dotyczące odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej są analogiczne, tak jak u innych rodzajów śmieci. Osoby fizyczne mają o wiele mniej zobowiązań, dlatego więcej uwagi warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobligowana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona wysoka grzywna. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej, musimy pamiętać o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją zwrócić kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to legalizacji transportu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem oznaczeń numerycznych odpadów. Całą listę znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej przypisane są numery z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Rodzaje odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej

W placówkach skupujących odpady drewniane w Podkowie Leśnej możemy spotkać parę kategorii tych odpadów. Przede wszystkich pozostałości po przetwórstwie drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których zaliczamy np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej klasyfikują się także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane w Podkowie Leśnej z fabryk przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Czyli możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją cenę i skład, są traktowane jak kategoria nieco innego typu. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej? Z pewnością skup nie weźmie materiałów zanieszczyszczonych niebezpiecznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy odpadami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Podkowie Leśnej, ponieważ później skup nie da rady ich oczyścić. Nie wiesz, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Zadzwoń do nas - wszystko Ci wyjaśnimy!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - z pewnością znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Można także użyć naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Zamieść w niej swoje zlecenie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej. Zaznaczamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej jest zależny tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak największej ilości możliwości opcji do wyboru.

Co możemy wyprodukować z odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej?

W skupie odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej, dostarczane materiały są sortowane i przeznaczane do konkretnego działu przetwórczego. Dzięki technice recyklingu materiałowego, możemy wytworzyć węgiel drzewny, papier z celulozy, materiały na opał, trociny, korę (ważną dla ogrodnictwa lub rolnictwa), kompost czy też płyty pilśniowe oraz wiórowe. Nietrudno zauważyć, jak wiele różnych przedmiotów powstaje z odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej. Dzięki temu, wiele drzew może zostać uratowanych, a energia oszczędzona - w końcu nie wykorzystuje się jej do produkcji nowych materiałów. Podążaj ekologiczną drogą wraz z WasteMaster - znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że całość zajmie mi tak niewiele czasu! Naprawdę szybko znalazłem skup odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej i już w kilka dni pozbyłem się moich ścinek i trocin!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Opłaca się! Nie dość, że zyskałem stałego partnera do współpracy, to znalazłem dobre narzędzie do wyszukiwania skupów odpadów drewnianych w Podkowie Leśnej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się skorzystać z usług od WasteMaster. Dosłownie w parę minut dogadałem wszystko z konsultantem, chwilę potem otrzymałem wycenę, a następnie listę skupów odpadów drewnianych, z których warto skorzystać. Naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem zadowolony z usług od WasteMaster. Faktycznie dobrze zajęli się moimi odpadami drewnianymi w Podkowie Leśnej. Znaleźli dla mnie skup, z którym rozpocząłem regularną współpracę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie - usługa na bardzo wysokim poziomie, a całkowicie za darmo:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon