Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Nadarzynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Nadarzynie?

Z odpadów drewnianych w Nadarzynie możemy uzyskać bardzo wiele nowych materiałów. Wszystko zależy od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych czy wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne głęzie gospodarki, tym samym redukując liczbę wyciętych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko rośliny - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Nadarzynie nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Jak znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Nadarzynie?

Najskuteczniejsze wyszukiwanie może Ci zapewnić WasteMaster! Nasi eksperci są wyjątkowo doświadczeni w szukaniu korzystnych skupów odpadów drewnianych w Nadarzynie! Wystarczy się z nami skontaktować – określić swój rodzaj pozostałości, a także jego masę, zdradź nam swoją lokalizację – a my zajmiemy się resztą! Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalny skup odpadów drewnianych w Nadarzynie! Skontaktować się z WasteMaster możesz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy przez telefon. Na podanego maila wyślemy Ci wycenę Twoich odpadów, a także wykaz placówek, z których warto skorzystać. Możesz także skorzystać z naszej autorskiej aplikacji i na własną rękę zamieścić ogłoszenie, a także dodać zdjęcia etc. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się przekierowaniem na konto tylko pasujących ofert od skupów odpadów drewnianych w Nadarzynie. Za każdym razem, ostateczna decyzja o wyborze danej firmy, należy do Ciebie! Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci możliwości wyboru.

Odpady drewniane w Nadarzynie – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład przemysłowy? Jeśli tak, to z pewnością zetknąłeś się z problemem odpadów drewnianych w Nadarzynie. Są one dość proste do określenia – po prostu zbudowane z drewna bądź elementów drewnopodobnych. Czy można je wyrzucić? Nawet jeśli dysponujesz samymi drewnianymi odpadkami – nie jest to legalne. Nie możesz także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Nadarzynie, ponieważ muszą być one utylizowane w odpowiednio przystosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby przekazanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Nadarzynie. Należy zaznaczyć, że dzięki temu działaniu, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Przekazując odpady drewniane w Nadarzynie do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym redukujesz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest właśnie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo małym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy artykuł do końca!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Nadarzynie

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Nadarzynie są analogiczne, jak w przypadku innych grup śmieci. Osoby prywatne mają o wiele mniej zobowiązań, dlatego więcej uwagi warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników mających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobligowana do bezwzględnego zarejestrowania w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża grzywna. Ponadto, jeśli realizujemy odbiór odpadów drewnianych w Nadarzynie, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który wywozi nasze pozostałości – służy to uprawnieniu transportu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – wypełniony dokument stanowi świadectwo legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie podane dokumenty posługują się systemem oznaczeń numerycznych odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Nadarzynie przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Nadarzynie?

Wygląd cen skupu odpadów drewnianych w Nadarzynie jest zależny od wielu elementów. Przede wszystkich od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go posiadasz. Według informacji zgromadzonych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są produkty drewnopodobne: płyty OSB, sklejka etc.: od 15 zł/t w górę. Od czego zależą te kwoty? Od popytu i podaży na produkty wytworzone w placówkach skupów odpadów drewnianych w Nadarzynie. Obecnie ciężko jest przewidzieć zachowanie rynku, jednak jeszcze rok wcześniej tendencja była wyraźnie wzrostowa. Ponadto, wzrastanie kosztów będzie wyraźnie zauważalny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Nadarzynie. Jeżeli dostarczysz zanieczyszczone materiały do skupu - cena może się zwiększyć, ponieważ skup będzie musiał przeprowadzić dodatkowe zabiegi oczyszczania. Finalnym ważnym kryterium, które może mieć wpływ na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Nadarzynie jest lokalizacja Twojej firmy. NIe zapominaj: im dalej jesteś - tym więcej zapłacisz. Ceny nie są jednolite w skali kraju, co także warto wziąć pod uwagę. Jeżeli nie chcesz marnować czasu na wysyłanie formularzy z wycenami - zgłoś się do nas! Wycenę realizujemy w 15 minut!

Skąd się biorą odpady drewniane w Nadarzynie?

Odpady drewniane w Nadarzynie mają swoje źródło powstania wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy drewno do produkcji. Procentowo, największym producentem śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, etc. Z kolei przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł wytwarzający materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. NIe jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Nadarzynie? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą odpowiedź na Twoje pytanie!

Odbiór odpadów drewnianych w Nadarzynie - ważne informacje

Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu pozostałości z Twojej lokalizacji, polecamy skorzystać z możliwości odbioru odpadów drewnianych w Nadarzynie. Firmy świadczące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Zgłoś się do nas lub samodzielnie skorzystaj z naszej innowacyjnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, kiedy zdecydujesz się na zrealizowanie opcji odbioru odpadów drewnianych w Nadarzynie musisz mieć w pamięci, że Twoja odległość od skupu ma duże znaczenie w kontekście kosztów. Z tej przyczny specjaliści z WasteMaster zazwyczaj proponują naszym klientom najbliższe placówki. Korzystnym rozwiązaniem jest również wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Nadarzynie - najczęściej można go wykupić na okres ok. siedmiu dni, co daje opcję spokojnego załadunku. Co więcej, składując śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz prawdopodobnym wypadkom w zakładzie pracy. Kolejna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne oferty odbioru odpadów drewnianych w Nadarzynie. W razie wszelkich pytań - zachęcamy do kontaktu.

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Nadarzynie możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Nadarzynie możesz się spotkać z najróżniejszymi podziałami i klasyfikacjami. Jednak zwykle wyróżnia się dosłownie parę grup, które są dzielone ze względu na miejsce wytworzenia. Pierwsza z nich, klasyfikująca się do odbioru odpadów drewnianych w Nadarzynie, to pozostałości po przeróbce drewna - czyli śmieci z tartaków i drewutni. Należą do nich np. trociny i ścinki drewniane. Można także wyróżnić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, wytworzone w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy firmach meblarskich. Do tej kategorii możemy zaliczyć wszystkie skrzynie drewniane, spore części konstrukcyjne, sklejki, płyty wiórowe lub OSB. Jeżeli mówimy o paletach, stanowią one raczej osobną kategorię i nie umieszczamy ich w kontenerach na odpady drewniane w Nadarzynie. Należy jednak mieć na uwadze, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Nadarzynie nie zostaną zabrane materiały zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też pozostałościami komunalnymi. Wciąż nie wiesz, co zrobić ze swoimi odpadami drewnianymi w Nadarzynie? Zadzwoń do konsultantów z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam wiele godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Nadarzynie, dlatego tym razem zdecydowałam się na skorzystanie z WasteMaster. Warto było - jedyne, co trzeba było zrobić to scharakteryzować moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek dostałam na maila, po krótkim czasie - warto!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Z pewnością tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że uda mi się w tak niedługim czasie zrealizować utylizację odpadów drewnianych w Nadarzynie. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z oferty od WasteMaster. Dosłownie w kilka minut dogadałem wszystko z konsultantem, chwilę potem otrzymałem wycenę, a później listę skupów odpadów drewnianych, z których warto skorzystać. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do wyrzucenia bardzo dużo trocin, jednak nie byłem pewien, co z nimi zrobić. Dzięki niedługiej rozmowie z pracownikiem z WasteMaster, otrzymałem najważniejsze informacje i listę firm, z których opłaca się skorzystać - polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon