Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Dęblinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Dęblinie?

Z odpadów drewnianych w Dęblinie możemy wyprodukować bardzo dużo nowych materiałów. Wszystko jest zależne od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę wyciętych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko rośliny - oddając śmieci do skupu odpadów drewnianych w Dęblinie nie tylko nie zmniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Odbiór odpadów drewnianych w Dęblinie - ważne informacje

Jeżeli nie masz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych w Dęblinie. Firmy świadczące takie usługi, również możesz wyszukać za pomocą aplikacji WasteMaster! Skontaktuj się z nami lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, kiedy zdecydujesz się na zrealizowanie opcji odbioru odpadów drewnianych w Dęblinie musisz mieć w pamięci, że Twoja odległość od skupu ma duże znaczenie w kontekście ceny. Z tego powodu specjaliści z WasteMaster zazwyczaj proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Dęblinie - zazwyczaj można go wykupić na okres ok. siedmiu dni, co daje opcję spokojnego załadunku. Co więcej, składując śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz potencjalnym wypadkom w zakładzie pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli przydzielić do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych w Dęblinie. W razie wszelkich pytań - zapraszamy do kontaktu.

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Dęblinie możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Dęblinie możesz się spotkać z przeróżnymi podziałami i kategoryzacjami. Jednak zazwyczaj wyróżnia się dosłownie parę grup, które są dzielone ze względu na miejsce wytworzenia. Pierwsza z nich, przeznaczana do odbioru odpadów drewnianych w Dęblinie, to pozostałości po obróbce drewna - czyli odpady z tartaków i drewutni. Należą do nich np. trociny i ścinki drewniane. Można także wymienić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, powstałe w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy firmach meblarskich. Do tej kategorii możemy zaliczyć wszelkie skrzynie drewniane, duże elementy konstrukcyjne, sklejki, płyty wiórowe lub OSB. Jeżeli chodzi o palety, stanowią one raczej osobną kategorię i nie umieszczamy ich w kontenerach na odpady drewniane w Dęblinie. Należy jednak mieć na uwadze, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Dęblinie nie zostaną zabrane materiały zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też pozostałościami komunalnymi. Wciąż nie jesteś pewien, co począć ze swoimi odpadami drewnianymi w Dęblinie? Zadzwoń do konsultantów z WasteMaster!

Skąd się biorą odpady drewniane w Dęblinie?

Odpady drewniane w Dęblinie powstają wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Największymi producentami wszystkich śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam wytwarzane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z kolei przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł wytwarzający materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, czy także pył drzewny. Zastanawiasz się gdzie oddać odpady drewniane w Dęblinie? Zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Dęblinie

Ceny skupu odpadów drewnianych w Dęblinie są zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od typu i ilości drewna, który sprowadzamy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny rozpoczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Dęblinie może odzyskać z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest ilość: jeśli będzie konieczne wynajęcie kontenera na odpady drewniane w Dęblinie, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną ważną kwestią jest rosnący popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Dęblinie wpływa również stopień zanieczyszczenia dostarczanych materiałów. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej znajdujesz się od placówki skupu – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Dęblinie

Formalności dotyczące odpadów drewnianych w Dęblinie są analogiczne, tak jak u innych grup śmieci. Osoby prywatne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha gruntów. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego zarejestrowania w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje odpady – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża kara. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Dęblinie, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją zwrócić kierowcy, który wywozi nasze pozostałości – służy to uprawnieniu przewozu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument stanowi świadectwo legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie podane dokumenty posługują się systemem oznaczeń numerycznych odpadów. Całą listę znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Dęblinie przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy darmowych konsultacji!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Dęblinie?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Dęblinie! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy dzięki rozmowie telefonicznej. Nasi specjaliści posiadają lata doświadczenia w swoim zawodzie - na pewno znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Dęblinie, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz listę najlepszych placówek w Twojej okolicy. Można także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Dęblinie. Zaznaczamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Dęblinie zależy tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak największej ilości możliwości opcji do wyboru.

Utylizacja odpadów drewnianych w Dęblinie - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Dęblinie są wyjątkowo powszechne - niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, choć w różnych ilościach. Co z nimi zrobić? Jak utylizować? Zakazuje się wyrzucania ich w losowe miejsca - nie możemy ich także spalać w "domowych" warunkach. Muszą być one spalane w specjalnych, ekologicznych warunkach. Zatem, jako osoba prywatna, możesz przekazać swoje śmieci do najbliższego PSZOK-u, jednak jako właściciel firmy, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Dęblinie. Możemy tam zawozić tylko odpady drewniane w Dęblinie, które są niezwykle łatwe do zidentyfikowania. Ale oprócz czystego drewna, możemy tam również przywozić pozostałości drewnopodobne. Transportując swoje odpady do skupów, postępujesz w wyjatkowo ekologiczny sposób. Twoje działania redukują wycinkę drzew i przyczyniają się do ochrony lasów w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany usługą wywozu odpadów drewnianych w Dęblinie lub chciałbyś wiedzieć więcej o klasyfikacji tych pozostałości - przeczytaj poniższy wpis do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Opłaca się! Nie dość, że znalazłem stałego partnera do współpracy, to znalazłem idealne narzędzie do wyszukiwania skupów odpadów drewnianych w Dęblinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania bardzo dużo trocin, jednak nie byłem pewien, co z nimi zrobić. Dzięki krótkiej rozmowie z pracownikiem z WasteMaster, otrzymałem najważniejsze informacje i listę firm, z których opłaca się korzystać - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam kilka godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Dęblinie, dlatego tym razem zdecydowałam się na skorzystanie z WasteMaster. Warto było - jedyne, co musiałam zrobić to scharakteryzować moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek otrzymałam na maila, po krótkim czasie - warto!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mocno polecam! Bardzo przydatna rzecz i daje szansę na wsparcie lokalnych skupów odpadów drewnianych, które nie są bardzo widoczne w sieci. A to też ma znaczenie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie spodziewałem się, że tak pomocną okaże się być aplikacja od WasteMaster. Dzięki niej znalazłem wiele skupów odpadów drewnianych w Dęblinie, na które wcześniej z pewnością bym nie trafił!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon